Etiket Sonuçları: SİHA

 • Nefes kesen 'Ateş Serbest' faaliyeti başarıyla tamamlandı

  Nefes kesen 'Ateş Serbest' faaliyeti başarıyla tamamlandı
  23.10.2020

  Mehmetçiklerin bütün hedefleri müthiş bir kabiliyet ve tam isabetle vurduğu, 1096 personelin katıldığı Ateş Serbest-2020 faaliyeti başarıyla tamamlandı.

 • Rus basınında Türk SİHA'lara övgü

  Rus basınında Türk SİHA'lara övgü 23.10.2020

  Türk yapımı silahlı insansız hava araçları, tüm ülkelerin ilgisini çekiyor. Azerbaycan'ın cephedeki başarısının önemli etkenlerinden biri olarak gösterilen Türk SİHA'larını, Rusya'nın önde gelen gazetelerinden Komsomolskaya Pravda da manşetine taşıdı

 • Mehmetçik ateş gücüyle nefes kesti

  Mehmetçik ateş gücüyle nefes kesti
  22.10.2020

  Mehmetçik, Ateş Serbest-2020 faaliyeti kapsamında milli imkanlarla üretilen harp araç gereçleriyle ateş gücünü bir kez daha göstererek gövde gösterisi yaptı. Hedefler tam isabetle vuruldu.

 • Türkiye 'motor' kilidini Ukrayna ile açacak

  Türkiye 'motor' kilidini Ukrayna ile açacak 19.10.2020

  Türkiye ve Ukrayna’nın İHA, savaş gemisi ve türbin motor konusunda ortaklık yapacağını ilan etmesi gözleri bir kez daha askeri projelere çevirdi. Uzmanların ‘iki ülke için de sıçrama tahtası olabilir’ dediği anlaşma büyük fırsatlar getiriyor.

 • Milli SİHA'lar yeni mühimmatla güçlenecek

  Milli SİHA'lar yeni mühimmatla güçlenecek 18.10.2020

  Türkiye'nin geliştirdiği silahlı insansız hava araçlarında başarıyla görev yapan, ihracat başarısı da yakalayan mini akıllı mühimmat (MAM) ailesi, gelecek dönemde genişleyip yeni kabiliyetler kazanacak, farklı platformlarda da kullanılabilecek.

 • Ukrayna ile Türkiye stratejik ortaklığı pekiştirecek

  Ukrayna ile Türkiye stratejik ortaklığı pekiştirecek 16.10.2020

  Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'nin bugün Türkiye'ye yapacağı ziyaret kapsamında imzalanacak askeri iş birliği anlaşması ülkeler arasındaki stratejik ortaklığı daha da kuvvetlendirecek.

 • Türk SİHA'larının vurduğu hava sistemlerinin değeri 1 milyar doları aştı

  Türk SİHA'larının vurduğu hava sistemlerinin değeri 1 milyar doları aştı 15.10.2020

  Farklı coğrafyalarda kritik hedefleri başarıyla vuran Türk SİHA’ları tarih yazmaya devam ediyor. Uzmanlara göre 100’den fazla hava savunma sistemi ve bileşenini yok eden Türk SİHA’larının vurduğu hedeflerin değeri milyar doların üzerinde...