Etiket Sonuçları: anka

 • Türkiye’nin dengeleri değiştiren 'akıllı' güçleri

  Türkiye’nin dengeleri değiştiren 'akıllı' güçleri 05.03.2020

  Türkiye’nin İdlib’deki mücadelesi kendi içinde çok farklı dinamikler taşıyor. Akıllı mühimmatlar, akıl okuyan uçaklar, akılları karıştıran harp sistemleri, hedefine akıllı olarak kitlenen füzeler ve niceleri… İşte Türkiye'nin akıllı güçleri...

 • SİHA’ların ‘yeni çağı’ Türkiye ile başladı

  SİHA’ların ‘yeni çağı’ Türkiye ile başladı 03.03.2020

  Bahar Kalkanı Harekatı sırasında Türkiye’nin SİHA’ları kullanım şekli ve sıklığı, dünyada bu alanda bir ilk. Uzmanların ‘daha önce böylesi görülmedi’ cümleleriyle anlattığı süreç ‘SİHA’ların yeni çağı Türkiye ile başladı’ yorumlarını getirdi.

 • Türkiye'nin gökyüzündeki başarı imzası: Yerli İHA ve SİHA'lar

  Türkiye'nin gökyüzündeki başarı imzası: Yerli İHA ve SİHA'lar 03.03.2020

  Özellikle son günlerde Suriye'de sergilediği kabiliyetlerle dikkat çeken yerli ve milli İHA-SİHA sistemleri geçmişten bugüne yaşananların da bir aynası. İHA ve SİHA'ların 1990'lı yıllarda başlayan başarı yolculuğunun kilometre taşlarını derledik.

 • Savunma ve havacılık sanayiinde ihracat rekoru

  Savunma ve havacılık sanayiinde ihracat rekoru 26.02.2020

  Son yıllarda attığı adımlarla savunma ve havacılık sanayiinde küresel bir oyuncu olma yolunda ilerleyen Türkiye, 2019 yılında bu alandaki en büyük ihracat rekoruna da ulaştı. Geçen yıl 164 ülkeye 2 milyar 741 milyon dolarlık ürün satıldı.

 • Milli İHA’ların gözünden deprem bölgesi

  Milli İHA’ların gözünden deprem bölgesi 27.01.2020

  Elazığ’daki depremin ardından Milli İHA ve İKU’lar da önemli görevler üstlendi. Hızlı bir şekilde olay yerine gönderilen araçlar 25 dakika içinde olay yerinden görüntüleri Ankara ve deprem olan illerin Komuta Merkezlerine anlık olarak aktardı.

 • Milli İHA’lar ilk kez deprem bölgesinde

  Milli İHA’lar ilk kez deprem bölgesinde 25.01.2020

  Afet durumlarında da kullanılan insansız hava araçları ilk kez deprem bölgesinde görev yaptı. Elazığ'daki depremin hemen ardından havalanan ANKA ve Bayraktar TB2 elde ettiği görüntüleri kriz merkezine anlık ulaştırdı.

 • PD170 gökyüzünde yeni bir dönem başlatacak

  PD170 gökyüzünde yeni bir dönem başlatacak 16.01.2020

  Türkiye’nin ilk milli havacılık motoru PD170, TUSAŞ’a teslim edildi. Uzmanlara göre sadece gökyüzünde değil ülkemizin savunma sanayii ihracatında da yeni bir dönemin kapısını aralayacak bu adım, çok sayıda hava aracına katkı sağlayacak.

 • Türkiye'de savunma sanayii rekor kırdı

  Türkiye'de savunma sanayii rekor kırdı 25.12.2019

  Türk savunma sanayii son yıllarda çağ atladı. Bu durum, istatistiklere de yansıdı. İlk 11 aylık süreçte rekor kırıldı, şirketler 2 milyar 496 milyon dolarlık ihracat yaptı.

 • Türkiye'de savunma sanayii rekor kırdı

  Türkiye'de savunma sanayii rekor kırdı 25.12.2019

  Türk savunma sanayii son yıllarda çağ atladı. Bu durum, istatistiklere de yansıdı. İlk 11 aylık süreçte rekor kırıldı, şirketler 2 milyar 496 milyon dolarlık ihracat yaptı.

 • Yerli İHA motoru gökyüzünde yeni sayfa açacak

  Yerli İHA motoru gökyüzünde yeni sayfa açacak 09.12.2019

  Türkiye’nin son yıllarda savunma sanayiinde gerçekleştirdiği sıçramaların merkez üslerinden biri de insansız hava araçları oldu. Uzmanlara göre, TEİ'nin yakın zamanda teslim edeceği 13 adet PD170 motoru gökyüzünde yeni bir dönem başlatacak.

 • TUSAŞ Ar-Ge'yle 3,4 milyar lira gelire ulaştı

  TUSAŞ Ar-Ge'yle 3,4 milyar lira gelire ulaştı 21.11.2019

  TUSAŞ, Ar-Ge projelerinin çıktılarıyla şekillenen Genel Maksat Helikopteri, Atak helikopteri, Anka, Gökbey, A400M, A350 ve Göktürk-1'deki sorumluluklarıyla önemli ekonomik büyüklüğe ulaştı.

 • ANKA'dan 26,5 saatlik rekor uçuş

  ANKA'dan 26,5 saatlik rekor uçuş 07.11.2019

  TUSAŞ tarafından üretilen ve havada kalış süresi 24 saat olarak açıklanan insansız hava aracı ANKA, 26 saat 30 dakikalık uçuşa imza attı.

 • ANKA Deniz Kuvvetleri envanterine girdi

  ANKA Deniz Kuvvetleri envanterine girdi 13.10.2019

  Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) operasyon sahasındaki kabiliyetlerini önemli ölçüde artıran insansız hava araçlarına (İHA) yenileri eklendi. İlk ANKA'lar, Deniz Kuvvetleri Komutanlığına teslim edildi.

 • Atak, Hürkuş ve Anka Malezya Başbakanı için uçtu

  Atak, Hürkuş ve Anka Malezya Başbakanı için uçtu 25.07.2019

  TUSAŞ'ı ziyaret eden Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed, Türk savunma sanayii ürünleri hakkında bilgi aldı, Atak, Hürkuş ve Anka'nın uçuş gösterisini izledi.