Etiket Sonuçları: Egzersiz

 • Tam kapanmada evde yapılacak "egzersiz" önerileri

  Tam kapanmada evde yapılacak "egzersiz" önerileri
  30.04.2021

  Tam kapanma sürecinde sağlıklı ve zinde kalmak için hareketi ihmal etmemek önemli. İnternetten egzersiz programları bu süreçte yol gösterici oluyor. Ancak uzmanlar, egzersiz seçiminin yaş grubuna ve hastalıklara göre yapılmasını öneriyor.

 • Hızlı kilo vermek birçok sağlık problemine davetiye çıkarıyor

  Hızlı kilo vermek birçok sağlık problemine davetiye çıkarıyor
  20.03.2021

  Koronavirüs hayatı doğrudan etkiledi. Yaklaşık bir yıldır evde olan kişilerin hareket oranı düştü. Bu durum fazla kilo sorununu beraberinde getirdi. Havaların ısınmasıyla birlikte kilo verme telaşı yeniden başladı.

 • Takviye gıdalardaki büyük tehlike

  Takviye gıdalardaki büyük tehlike 18.02.2021

  Kaslı bir vücut hayali kuranlar, vücut geliştirmenin yanında takviye olarak pek çok ürün alıyor. Kullanılan bu gıda ve ilaçlar, yanlış ve aşırı alımda hem fiziksel hem de psikolojik birçok sağlık sorununa sebebiyet veriyor, hatta ölüme yol açıyor.

 • Kolon kanseri gençlerde arttı

  Kolon kanseri gençlerde arttı
  26.01.2021

  Kolon kanseri son yıllarda gençler arasında da rastlanmaya başladı. Türkiye'de yılda yaklaşık 15 bin yeni vakanın görüldüğü hastalıkta genetik yatkınlık kadar çevresel faktörler de etkili. Peki hastalığın belirtileri neler, kimler risk altında?

 • Çocuklarda fiziksel aktivite ihmali başarıyı etkiliyor

  Çocuklarda fiziksel aktivite ihmali başarıyı etkiliyor
  24.12.2020

  Çocukların evde geçirdiği süre arttı. Uzmanlar, maske ve mesafeye dikkat ederek gün içinde muhakkak dışarıda yürüyüş yapılmasını tavsiye ediyor. Fiziksel aktiviteyi ihmal eden çocuklarda başarının azalacağına dikkat çekiliyor.

 • Pandemi günlerinde her yaşa uygun egzersiz tavsiyeleri

  Pandemi günlerinde her yaşa uygun egzersiz tavsiyeleri 27.11.2020

  Koronavirüsle mücadele sürecinde olabildiği kadar evde vakit geçirmek gerekiyor. Ama hareketsizliğe karşı düzenli egzersiz yapmak şart. Egzersizlerde yaş grubuna uygun hareket etmek de önemli.

Başa Dön