Açık 20.4ºC Ankara
  • Adana
  • Adıyaman
  • Afyonkarahisar
  • Ağrı
  • Aksaray
  • Amasya
  • Ankara
  • Antalya
  • Ardahan
  • Artvin
  • Aydın
  • Balıkesir
  • Bartın
  • Batman
  • Bayburt
  • Bilecik
  • Bingöl
  • Bitlis
  • Bolu
  • Burdur
  • Bursa
  • Çanakkale
  • Çankırı
  • Çorum
  • Denizli
  • Diyarbakır
  • Düzce
  • Edirne
  • Elazığ
  • Erzincan
  • Erzurum
  • Eskişehir
  • Gaziantep
  • Giresun
  • Gümüşhane
  • Hakkari
  • Hatay
  • Iğdır
  • Isparta
  • İstanbul
  • İzmir
  • Kahramanmaraş
  • Karabük
  • Karaman
  • Kars
  • Kastamonu
  • Kayseri
  • Kırıkkale
  • Kırklareli
  • Kırşehir
  • Kilis
  • Kocaeli
  • Konya
  • Kütahya
  • Malatya
  • Manisa
  • Mardin
  • Mersin
  • Muğla
  • Muş
  • Nevşehir
  • Niğde
  • Ordu
  • Osmaniye
  • Rize
  • Sakarya
  • Samsun
  • Siirt
  • Sinop
  • Sivas
  • Şanlıurfa
  • Şırnak
  • Tekirdağ
  • Tokat
  • Trabzon
  • Tunceli
  • Uşak
  • Van
  • Yalova
  • Yozgat
  • Zonguldak
Spor
TRT Haber 16.12.2021 20:33

Millilerin Uluslar Ligi'ndeki rakipleri belli oldu

A Milli Futbol Takımı, UEFA Uluslar C Ligi 1'inci Grup'ta Lüksemburg, Litvanya ve Faroe Adaları ile eşleşti.

Millilerin Uluslar Ligi'ndeki rakipleri belli oldu
[Fotoğraf: AA (Arşiv)]

UEFA Uluslar Ligi'nde 2022-2023 sezonu kura çekimi yapıldı.

Lig aşamasının kura çekimi, UEFA'nın Nyon'daki merkezinde gerçekleştirildi. Avrupa çapında artan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları nedeniyle seremoniye ulusal federasyonlardan davetli katılmadı.

Türkiye, C Ligi 1. Grup'ta, Lüksemburg, Litvanya ve Faroe Adaları ile eşleşti.

Kura çekimi sonucu A, B, C ve D liglerindeki grupların dağılımı şöyle:

A Ligi

1. Grup: Fransa, Danimarka, Hırvatistan, Avusturya
2. Grup: İspanya, Portekiz, İsviçre, Çekya
3. Grup: İtalya, Almanya, İngiltere, Macaristan
4. Grup: Belçika, Hollanda, Polonya, Galler

B Ligi

1. Grup: Ukrayna, İskoçya, İrlanda Cumhuriyeti, Ermenistan
2. Grup: İzlanda, Rusya, İsrail, Arnavutluk
3. Grup: Bosna Hersek, Finlandiya, Romanya, Karadağ
4. Grup: İsveç, Norveç, Sırbistan, Slovenya

C Ligi

1. Grup: Türkiye, Lüksemburg, Litvanya, Faroe Adaları
2. Grup: Kuzey İrlanda, Yunanistan, Kosova, Kıbrıs Rum Kesimi - Estonya
3. Grup: Slovakya, Belarus, Azerbaycan, Kazakistan-Moldova
4. Grup: Bulgaristan, Kuzey Makedonya, Gürcistan, Cebelitarık

D Ligi

1. Grup: Lihtenştayn, Andorra, Kazakistan - Moldova, Letonya
2. Grup: San Marino, Kıbrıs Rum Kesimi - Estonya, Malta

Turnuva formatı ve maç takvimi

A Ligi'nde yer alan dört grup birincisi takım, Haziran 2023'te oynanacak final turnuvasında mücadele edecek.

B, C ve D liglerinde gruplarını birinci tamamlayan takımlar, bir üst lige terfi edecek.

A ve B liglerinde son sırayı alan takımlar bir alt lige düşecek. C Ligi'nde gruplarını son sırada tamamlayan dört ekibin Mart 2024'te aralarında oynayacakları play-out maçları sonrası C Ligi'nde kalacak ve D Ligi'ne düşecek iki takım belli olacak.

2024 Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) Elemeleri müsabaka formatı henüz UEFA tarafından ilan edilmediğinden, Uluslar Ligi'nde alınacak sonuçların EURO 2024'e katılımdaki rolü daha sonra belirlenecek.

Turnuvada 1 ve 2. maçlar 2-8 Haziran 2022'de, 3 ve 4. maçlar 8-14 Haziran 2022'de, 5 ve 6. maçlar 22-27 Eylül 2022'de oynanacak.

Yarı finaller ise 14-15 Haziran 2023'te, final ve üçüncülük maçı 18 Haziran 2023 tarihinde oynanacak.

Sıradaki Haber
Burak Elmas'tan Galatasaray'daki ayrılıklarla ilgili açıklama
Yükleniyor lütfen bekleyiniz