Fotoğraf Galerileri Etiket Sonuçları: Aşı Çalışmaları

 • Sağlık ekipleri karlı yolları aşıp kırsaldaki vatandaşlara aşı ulaştırıyor

  Sağlık ekipleri karlı yolları aşıp kırsaldaki vatandaşlara aşı ulaştırıyor 22.03.2022

  Diyarbakır'da COVID-19 ile mücadelede görev yapan sağlık ekipleri, zorlu kış şartlarının etkili olduğu Kulp ilçesinde karlı yolları aşıp kırsaldaki vatandaşlara sunduğu aşı hizmetini sürdürüyor.

 • İstanbul'da TURKOVAC ile aşılama başladı

  İstanbul'da TURKOVAC ile aşılama başladı 30.12.2021

  Acil kullanım onayı alan yerli COVID-19 aşısı TURKOVAC, İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde uygulanmaya başladı.

 • Yemen'de kızamık ve çocuk felcine karşı aşılama kampanyası

  Yemen'de kızamık ve çocuk felcine karşı aşılama kampanyası 21.12.2021

  Yemen'de kızamık ve çocuk felci salgınlarını önlemek için Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) desteğiyle başlatılan aşılama kampanyası devam ediyor.

 • İtalya'da 5-11 yaş grubuna aşılama başladı

  İtalya'da 5-11 yaş grubuna aşılama başladı 16.12.2021

  İtalya'da 5-11 yaş grubu çocukların aşılanmasına bugün itibarıyla başlandı. Franco Locatelli, aşının çocukları bu ciddi hastalıktan korumak için gerekli olduğunu vurguladı.

 • İngiltere’de aşı kuyruğu

  İngiltere’de aşı kuyruğu 14.12.2021

  İngiltere'de COVID-19'un Omicron varyantının hızla yayılmasının ardından hastaneler ve aşı merkezleri önündeki bekleyiş sürüyor. Vaka oranlarının hızla artışı nedeniyle aşı pasaportu uygulaması yürürlüğe girecek.

 • Mobil aşı ekibi "nostaljik minibüs"le köy köy dolaşıyor

  Mobil aşı ekibi "nostaljik minibüs"le köy köy dolaşıyor 10.10.2021

  Eski minibüsü küçük bir karavana çeviren doktor Ömer Öktem, "Fahriye" adını verdiği aracıyla köy köy dolaşıp, ekibiyle yeni tip koronavirüs (Covid-19) aşı çalışmalarını gerçekleştiriyor.

 • Koronavirüsün semptomları değişti mi?

  Koronavirüsün semptomları değişti mi? 13.09.2021

  Her geçen gün yeni bir koronavirüs varyantı ile karşılaşılıyor. Varyantlar değiştikçe virüsün semptomları da değişime uğruyor. Uzmanlar, belirti görüldüğü takdirde hemen test yapılması gerektiğini vurguluyor. İşte koronavirüsün yeni semptomları…

 • İzmir'de vatandaşlar hem aşılarını oluyor hem bayramlaşıyor

  İzmir'de vatandaşlar hem aşılarını oluyor hem bayramlaşıyor 20.07.2021

  Aşılanmanın hızlı ilerlediği kentlerden İzmir'de meydanlarda kurulan aşılama noktalarında vatandaşlar, hem bayramlaşma hem aşılarını olma imkanı buluyor.

 • Hakkari'de aşı seferberliği sürüyor

  Hakkari'de aşı seferberliği sürüyor 06.06.2021

  Sağlık Bakanlığının açıkladığı verilere göre aşılanan kişi sayısının en düşük olduğu illerden Hakkari'de, bu sayının artırılması için başlatılan "aşı seferberliği" devam ediyor.

 • 'Tam kapanma'nın ardından vakalar ne kadar düşer?

  'Tam kapanma'nın ardından vakalar ne kadar düşer? 03.05.2021

  Tedbirlerle birlikte vaka sayıları düşüş seyrine geçti. Peki tam kapanma sonunda bizi nasıl bir salgın tablosu bekliyor? Yakın zamanda Türkiye'de de uygulanacak Rus aşısı, salgınla mücadeleyi nasıl etkileyecek? Detaylar haberimizde…

 • Vaka sayısı artıyor: Üçüncü piki yaşıyoruz

  Vaka sayısı artıyor: Üçüncü piki yaşıyoruz 09.04.2021

  Vaka sayısı da can kaybı da her geçen gün artıyor. Uzmanlara göre salgında üçüncü pik dönemi yaşanıyor. Artan vaka sayılarının nedeni ise etkisini artıran mutant virüs ve tedbirlere uyumun azalması olarak değerlendiriliyor.

 • Yoğun bakımlar alarm veriyor: 70 binleri görebiliriz

  Yoğun bakımlar alarm veriyor: 70 binleri görebiliriz 08.04.2021

  Vakalar artmaya devam ediyor. Yoğun bakımlar günden güne doluyor, ölüm oranları da yükselişte. Türkiye'de şu an nadir görülen Güney Afrika mutantı yayılırsa hastalığın daha ölümcül bir hal almasından endişe ediliyor. Uzman isimler günlük vaka sayılarının 70 bini görebileceği konusunda vatandaşları uyarıyor.

 • BioNTech aşısı nasıl uygulanacak?

  BioNTech aşısı nasıl uygulanacak? 04.04.2021

  Sağlık Bakanlığı BioNTech aşısının nasıl uygulanacağı ile ilgili kılavuz yayımladı. Hem aşının saklama ve uygulama koşulları hem de kimlere, nasıl yapılacağı anlatıldı.

 • Bilim, teknoloji ve ticarette yeni dönem başlıyor

  Bilim, teknoloji ve ticarette yeni dönem başlıyor 11.02.2021

  2020 yılında salgının getirdiği yeniliklerle oluşan deneyimler, 2021'in bilim, teknoloji ve ticaret trendlerine de yön verdi. Sağlıktan ticarete, ulaşımdan eğitime kadar hemen her sektörün teknolojik alt yapısı hızlı ve köklü bir değişime uğrayacak.

Başa Dön