Fotoğraf Galerileri Etiket Sonuçları: Aşı Çalışmaları

 • Vaka sayısı artıyor: Üçüncü piki yaşıyoruz

  Vaka sayısı artıyor: Üçüncü piki yaşıyoruz 09.04.2021

  Vaka sayısı da can kaybı da her geçen gün artıyor. Uzmanlara göre salgında üçüncü pik dönemi yaşanıyor. Artan vaka sayılarının nedeni ise etkisini artıran mutant virüs ve tedbirlere uyumun azalması olarak değerlendiriliyor.

 • Yoğun bakımlar alarm veriyor: 70 binleri görebiliriz

  Yoğun bakımlar alarm veriyor: 70 binleri görebiliriz 08.04.2021

  Vakalar artmaya devam ediyor. Yoğun bakımlar günden güne doluyor, ölüm oranları da yükselişte. Türkiye'de şu an nadir görülen Güney Afrika mutantı yayılırsa hastalığın daha ölümcül bir hal almasından endişe ediliyor. Uzman isimler günlük vaka sayılarının 70 bini görebileceği konusunda vatandaşları uyarıyor.

 • BioNTech aşısı nasıl uygulanacak?

  BioNTech aşısı nasıl uygulanacak? 04.04.2021

  Sağlık Bakanlığı BioNTech aşısının nasıl uygulanacağı ile ilgili kılavuz yayımladı. Hem aşının saklama ve uygulama koşulları hem de kimlere, nasıl yapılacağı anlatıldı.

 • Bilim, teknoloji ve ticarette yeni dönem başlıyor

  Bilim, teknoloji ve ticarette yeni dönem başlıyor 11.02.2021

  2020 yılında salgının getirdiği yeniliklerle oluşan deneyimler, 2021'in bilim, teknoloji ve ticaret trendlerine de yön verdi. Sağlıktan ticarete, ulaşımdan eğitime kadar hemen her sektörün teknolojik alt yapısı hızlı ve köklü bir değişime uğrayacak.

 • Çin'den 3,5 milyon doz aşı geldi

  Çin'den 3,5 milyon doz aşı geldi 29.01.2021

  Çin'den sipariş edilen 10 milyon dozluk koronavirüs aşılarının ikinci partisinin ikinci bölümünü taşıyan uçak İstanbul Havalimanı’na indi.

 • Koronavirüs tecrübesi yerli ve milli aşıların üretimini hızlandıracak

  Koronavirüs tecrübesi yerli ve milli aşıların üretimini hızlandıracak 26.01.2021

  Koronavirüsle mücadelede kazanılan tecrübe, yerli ve milli aşıların üretimini hızlandıracak.

 • Çin'den 6,5 milyon doz aşı geldi

  Çin'den 6,5 milyon doz aşı geldi 25.01.2021

  Çin'den sipariş edilen koronavirüs aşısının ikinci sevkiyatının ilk bölümü olan 6,5 milyon doz aşıyı taşıyan uçak İstanbul Havalimanı'na indi.

 • Bilim Kurulu üyeleri CoronaVac aşısını yaptırdı

  Bilim Kurulu üyeleri CoronaVac aşısını yaptırdı 14.01.2021

  Acil Kullanım Onayı verilmesinin ardından ilk CoronaVac aşısı, Ankara Şehir Hastanesinde Bilim Kurulu üyelerine yapıldı.

 • Sinovac aşısının analizleri TİTCK laboratuvarlarında sürüyor

  Sinovac aşısının analizleri TİTCK laboratuvarlarında sürüyor 05.01.2021

  Çinli SinoVac firmasının geliştirdiği Covid-19 aşısının analizleri Sağlık Bakanlığı laboratuvarlarında yapılıyor. En az 14 gün sürecek testlerin ardından uygun bulunması halinde, TİTCK “Acil Kullanım Onayı” verecek ve aşı kullanıma sunulacak.

 • İtalya, Avusturya ve Polonya'da ilk COVID-19 aşıları yapıldı

  İtalya, Avusturya ve Polonya'da ilk COVID-19 aşıları yapıldı 27.12.2020

  27 Aralık’ın “Avrupa Aşı Günü” olarak belirlenmesinin ardından İtalya da ilk COVID-19 aşılarının yapıldığı ülkelerden oldu. İtalya’ya dün ulaşan Pfizer/biontech aşısı, bu sabah ülkenin önde gelen bulaşıcı hastalıklar merkezi olan Lazzaro Spallanzani Hastanesinde sağlık çalışanlarına uygulandı.

 • 2021'de teknoloji dünyasında neler yaşanacak?

  2021'de teknoloji dünyasında neler yaşanacak? 14.12.2020

  2020 tüm dünya için kabus gibi bir yıl oldu. Salgınlarla, savaşlarla, ırkçıkla mücadele eden dünya çok yorgun. Ancak pandeminin dahi önüne geçemediği teknoloji dünyası, yeni yılda yeni çalışmalara imza atacak. İşte önümüzdeki yılda merhaba diyeceğimiz teknolojik gelişmeler.

 • Aşı hakkında yanlış bilinenler

  Aşı hakkında yanlış bilinenler 12.12.2020

  Koronavirüs salgını, aşı hakkında doğru bilinen yanlışları yeniden gündeme taşıdı. Çocuklara gereksiz yere aşı mı uygulanıyor, aşılar zararlı mı? Sağlık Bakanlığı Aşı Portalı'na göre aşı hakkında yanlış bilinenler ve doğruları...

 • Ülkelerin aşı takvimi belli oluyor

  Ülkelerin aşı takvimi belli oluyor 07.12.2020

  Salgının kasıp kavurduğu dünya merakla aşı haberlerini bekliyor. Bazı şirketler ülkelerinde aşı için onay aldı, bazıları ise hala beklemede. Ancak ülkeler şimdiden aşı takvimlerini açıklamaya başladı.

 • İngiltere'de aşı karşıtları gösteri yaptı, 3 kişi gözaltına alındı

  İngiltere'de aşı karşıtları gösteri yaptı, 3 kişi gözaltına alındı 24.11.2020

  İngiltere'de polis, koronavirüs önlemleri ve gösteri yasağına rağmen aşı karşıtlarının düzenlediği eyleme müdahale etti.

Başa Dön