İtalya İlaç Ajansının (AIFA) 1 Aralık’ta 5-11 yaş grubundaki çocuklara, Pfizer-Biontech aşısının 3 hafta arayla dozun üçte biri ile yapılmasına yeşil ışık yakan kararı doğrultusunda bugün bazı çocuklara ilk aşıları yapıldı.
Başkent Roma`daki Spallanzani Bulaşıcı Hastalıklar Hastanesinde yaşları 6 ile 9 arasında değişen 5 çocuk aşılarını oldu.
Ailelere çağrı: Çocuklarınıza aşı yaptırın
Ailelere çağrı: Çocuklarınıza aşı yaptırın
İtalya Yüksek Sağlık Enstitüsü Konseyi Başkanı Prof. Franco Locatelli, aşının çocukları bu ciddi hastalıktan korumak için gerekli olduğunu anlattı.
Locatelli, salgının riskine ek olarak çocukların yüzde 7`sinde uzun süreli COVID-19 semptomları gelişebileceğine yönelik bilimsel çalışmalar olduğunu aktardı.
Locatelli, ailelere "çocuklarına aşı yaptırma" çağrısında bulundu.
250 bin çocuk COVID-19 geçirdi
250 bin çocuk COVID-19 geçirdi
İtalyan Pediatri Derneği (SIP) Başkanı Annamaria Staiano da bu kampanyayı coşkuyla karşıladıklarını söyleyerek, son haftalarda artan vakalar arasında çocukların sayısının da yükseldiğine dikkat çekti.
Staiano, "İtalya`da 5-11 yaş aralığında 250 bin çocuk COVID-19 geçirirken, 1450`si hastaneye yattı, 36`sı yoğun bakımda tedavi gördü, 10`u da öldü" dedi
Yükleniyor lütfen bekleyiniz