Etiket Sonuçları: Ekonomik Düzenlemeler

 • Türk lirası varlıkları cazip hale geldi

  Türk lirası varlıkları cazip hale geldi 25.11.2020

  Türk lirası 6 Kasım'dan bu yana yüzde 10,25'lik getirisiyle, gelişen ülke para birimleri arasında en iyi performans sergileyen para birimi oldu.

 • BDDK'dan normalleşme adımı

  BDDK'dan normalleşme adımı 24.11.2020

  BDDK, Aktif Rasyosu hesaplanmasına son verirken, buna ilişkin tüm kararların 31 Aralık itibarıyla yürürlükten kaldırılacağını açıkladı.

 • Bu hafta gözler ekonomik verilerde

  Bu hafta gözler ekonomik verilerde 23.11.2020

  Bu hafta salgının ekonomi üzerindeki etkilerini gösteren önemli veriler açıklanacak. TÜİK, sektörel güven endekslerini açıklayacak. Piyasalar, Merkez Bankası'nın reel kesim güven endeksi ve kapasite kullanım oranını takip edecek.

 • Yapılandırma düzenlemesinin tanıtımı için kampanya başlatıldı

  Yapılandırma düzenlemesinin tanıtımı için kampanya başlatıldı 19.11.2020

  Gelir İdaresi Başkanlığı, kamu alacaklarında yeniden yapılandırma imkanı getiren düzenlemeyle ilgili mükelleflerin bilgilendirilmesi amacıyla bir kampanya başlattı. Kampanya, salgın dönemine uygun olarak düzenlenecek.

 • Japonya ve Avustralya'dan 'savunmada iş birliği' anlaşması

  Japonya ve Avustralya'dan 'savunmada iş birliği' anlaşması 17.11.2020

  Avustralya ile Japonya, Hint-Pasifik bölgesinde ikili savunma iş birliğini güçlendirme konusunda prensip anlaşmasına vardı. İki ülkenin başbakanı anlaşmadan memnuniyetlerini dile getirdi.

 • Meclis'te bu hafta gündem ekonomi

  Meclis'te bu hafta gündem ekonomi 01.11.2020

  TBMM, bu hafta yine yoğun gündemle mesai yapacak. Genel Kurul'a istihdam ve borç yapılandırma teklifi gelecek. Bütçe maratonu ise bakanlıkların bütçe görüşmeleri ile devam edecek.

 • Tarım ve sulamaya 57,5 milyar lira kaynak

  Tarım ve sulamaya 57,5 milyar lira kaynak 20.10.2020

  TBMM'ye sunulan 2021 yılı bütçesinde, tarım ve sulamaya ayrılan kaynak 57,5 milyar lirayı buldu. Tarımsal destek programları için öngörülen ödenek ise 22 milyar lira oldu.

Başa Dön