Fotoğraf Galerileri Etiket Sonuçları: Delta Varyantı

 • Avustralya’da ilk kez bir günde 47 bin 799 vaka görüldü

  Avustralya’da ilk kez bir günde 47 bin 799 vaka görüldü 04.01.2022

  Avustralya’da COVID-19’un ilk kaydedildiği günden bu yana ilk kez bir günde 47 bin 799 kişinin testi pozitif çıktı. Ülkedeki hastaneye yatış oranları da en yüksek seviyelere çıktı.

 • Omicron krizi: Hangi ülke, ne önlem aldı?

  Omicron krizi: Hangi ülke, ne önlem aldı? 20.12.2021

  Koronavirüsün Omicron varyantının dünyada hızla yayılmasıyla başta hatırlatma dozu olmak üzere, yeni önlemler alınmaya başlandı. Dünya Sağlık Örgütüne göre, Omicron varyantı "daha önce hiçbir varyantta görülmemiş bir oranda" yayılıyor ve yakında Delta varyantının yerine geçerek baskın varyant olacak.

 • ABD'de hastanelerde koronavirüs ile mücadele sürüyor

  ABD'de hastanelerde koronavirüs ile mücadele sürüyor 19.12.2021

  ABD'de hastaneler, halihazırda COVID-19 delta varyantının devam eden dalgalanmasından kaynaklanan bir dizi hasta tarafından dolup taşıyor. Doktorlar, hemşireler ve diğer çalışanlar ise hastaara yetişmekte zorlanıyor.

 • 2021 yılında pandemide neler oldu?

  2021 yılında pandemide neler oldu? 16.12.2021

  2019'da patlak veren koronavirüs salgını, 2021 yılına da damga vurdu. 5 milyondan fazla kişinin hayatına mal olan salgında bu yıl neler yaşandı? Detaylar haberimizde...

 • Omicron varyantı Avrupa ülkelerini yeni önlemler almaya zorladı

  Omicron varyantı Avrupa ülkelerini yeni önlemler almaya zorladı 15.12.2021

  Koronavirüsün Omicron varyantının Avrupa ülkelerinde hızla yayılması, hükümetleri başta hatırlatma dozu uygulanması kararı olmak üzere, yeni önlemler almaya zorladı. Dünya Sağlık Örgütüne göre, Omicron varyantı "daha önce hiçbir varyantta görülmemiş bir oranda" yayılıyor ve yakında Delta varyantının yerine geçerek baskın varyant olacak.

 • COVID-19'un yeni varyantı: Omicron

  COVID-19'un yeni varyantı: Omicron 27.11.2021

  Afrika'daki ülkelerde ortaya çıkan COVID-19'un 32 mutasyonlu yeni varyantı Omicron endişeye neden oldu. Bu varyanta karşı da en büyük silah olan mevcut aşıların etkinliği dikkatle takip ediliyor. Aralarında Türkiye, ABD ve Avrupa Birliği'nin de olduğu çok sayıda ülke bazı Afrika ülkelerine seyahat kısıtlaması getirdi.

 • Sydney’de tam kapanma sona erdi

  Sydney’de tam kapanma sona erdi 12.10.2021

  Avustralya’da yeni tip koronavirüsün (Covid-19) Delta varyantına karşı mücadele devam ederken, ülkenin en büyük kenti Sydney’de 107 gün süren tam kapanma sona erdi.

 • Mu varyantıyla ilgili bilinmesi gerekenler

  Mu varyantıyla ilgili bilinmesi gerekenler 07.09.2021

  Mu varyantının ABD'deki vakaların yüzde 2'sinde görülmesi bilim dünyasını yeni bir endişeye sürekledi. Varyant kısa sürede 39 ülkede görüldü, Avrupa'ya da yayıldı.

 • Avustralya'nın Melbourne kentinde koronavirüs yasakları uzatıldı

  Avustralya'nın Melbourne kentinde koronavirüs yasakları uzatıldı 11.08.2021

  Avustralya'nın Melbourne kentinde yeni tip koronavirüsün (Covid-19) Delta varyantının yayılmasını önlemek için uygulanan tam kapanmanın bir hafta daha uzatıldığı açıklandı.

 • Melbourne'de kısıtlamalar gevşetildi

  Melbourne'de kısıtlamalar gevşetildi 27.07.2021

  Koronavirüsün Delta varyantı nedeniyle dünyada vaka sayıları arttı. Bu kapsamda Avustralya'nın vaka sayılarını hafifletmek için uyguladığı kısıtlamalar sonuç verdi. Melbourne’da uygulanan tam kapanma bu gece yarısından itibaren hafifletilecek.

 • Endonezya'da koronavirüs kısıtlamaları uzatıldı

  Endonezya'da koronavirüs kısıtlamaları uzatıldı 26.07.2021

  Endonezya'da koronavirüs vakalarındaki artış nedeniyle Cava ve Bali adaları genelindeki sosyal kısıtlama tedbirleri bir hafta daha uzatıldı.

 • Avustralya, Sidney'de karantinayı uzattı

  Avustralya, Sidney'de karantinayı uzattı 14.07.2021

  Avustralya hükümeti, Sidney kentinde yeni tip koronavirüsün (Covid-19) Delta varyantına karşı mücadele amacıyla karantinayı uzattı.

 • Avustralya, Sidney'deki karantinayı 1 hafta daha uzattı

  Avustralya, Sidney'deki karantinayı 1 hafta daha uzattı 07.07.2021

  Avustralya, yeni tip koronavirüsle (Covid-19) mücadele kapsamında Sidney kentinde uygulanan iki haftalık karantinayı 1 hafta daha uzattı.

 • Hangi varyant kaç ülkede görüldü?

  Hangi varyant kaç ülkede görüldü? 06.07.2021

  Dünya Hindistan'dan çıkan Delta varyantının giderek yayılmasının endişesini yaşıyor. Ancak koronavirüsün diğer varyantları olan Alfa, Beta, Gama ve Lambda da bazı ülkelerde yayılmaya başladı. Peki koronavirüsün bu varyantları ilk olarak hangi ülkede görüldü ve kaç ülkeye yayıldı? İşte detaylar...

Başa Dön