Etiket Sonuçları: Alerji

 • Bahar alerjisi koronavirüse yakalanma riskini artıyor

  Bahar alerjisi koronavirüse yakalanma riskini artıyor 07.04.2021

  Bahar alerjisinde sıkça görülen burun kaşınması, göz sulanması koronavirüse davetiye çıkarabilir. Hijyen kurallarına uymadan gözünü kaşıyan veya burnunu silmek için maskesini çıkaranlar koronavirüs riskiyle karşı karşıya.

 • Türkiye, oksijen kıtlığı yaşayan ülkelere "nefes" oldu

  Türkiye, oksijen kıtlığı yaşayan ülkelere "nefes" oldu
  06.04.2021

  Koronavirüs salgını sırasında dünya bir başka sorunla karşılaştı: Tıbbi oksijen kıtlığı. Türkiye ise önlemlerini erken aldı. Oksijen ve solunum cihazlarının üretimi son 1 yılda büyük oranda arttı. Medikal cihazlar 150'den fazla ülkeye nefes oldu.

 • BioNTech aşı kılavuzu yayımlandı

  BioNTech aşı kılavuzu yayımlandı 03.04.2021

  Sağlık Bakanlığı, BioNTech aşısının uygulanmasına yönelik kılavuz yayımladı. Kılavuza göre, ilk doz sonrası ciddi alerjik reaksiyon gösterenlere ikinci doz aşı uygulanmayacak.

 • İlkbaharda kaliteli uyku için gün ışığında yürüyüş öneriliyor

  İlkbaharda kaliteli uyku için gün ışığında yürüyüş öneriliyor 24.03.2021

  İlkbaharda gündüzlerin uzaması sebebiyle uyku düzeni değişiyor. Tüm Uyku Tıbbı ve Araştırmaları Derneği Genel Başkanı Doç. Dr. Vural Fidan, uyku düzenini devam ettirmek için gün ışığında yürüyüş yapılması ve erken yatılması tavsiyesinde bulundu.

 • Bahar alerjisi COVID-19’dan hangi yönleriyle ayrılıyor?

  Bahar alerjisi COVID-19’dan hangi yönleriyle ayrılıyor? 15.03.2021

  Bahar alerjisinin bazı belirtileri COVID-19’la benzerlik gösterebiliyor. Erken dönemde hekime başvurmak teşhis ve tedavide başarı sağlaması açısından büyük önem taşıyor.

 • Polen alerjisi tedavi edilemez bir rahatsızlık değil

  Polen alerjisi tedavi edilemez bir rahatsızlık değil 08.03.2021

  Bahar aylarıyla başlayan polen alerjisi kader değil. Toplumun büyük kesiminde görülen alerji, kalıcı olarak tedavi edilebiliyor. Üstelik erken tedavi, muhtemel başka rahatsızlıkları da önlüyor.

Başa Dön