Kulübün web sitesinden Rey Manaj'ın transferi hakkında açıklama yapıldı.
"Rey Manaj’a hoş geldin der, EMS Yapı Sivasspor forması altında başarılar dileriz." denildi.
"Sivas’a gelen Arnavut futbolcu Rey Manaj, As Başkanımız Yusuf Bozatlı’nın katıldığı imza töreninde kendisini EMS Yapı Sivasspor’umuza bağlayan sözleşmeye imza attı.
24 Şubat 1997’de Arnavutluk’un Lushnje şehrinde dünyaya gelen Rey Manaj, futbola Sampdoria alt yapısında başladı. Ardından Cremonese, Inter, Pescara, AC Pisa, Granada, Albacete, Barcelona, Spezia Calcio formasını giyen sporcu son olarak Watford’ta göre yaptı.
Kariyerinde 213 maça çıkan Rey Manaj 51 kez gol sevinci yaşadı. Rey Manaj, 30 kez de Arnavutluk milli takımının formasını terletti."
Sivasspor'un yeni transferi Rey Manaj sağlık kontrolünden geçti
Kırmızı-beyazlı kulüpten yapılan açıklamaya göre, Sivasspor ile 3 yıllık sözleşme imzalayan golcü oyuncu Rey Manaj'ın sağlık kontrolleri Acıbadem Altunizade Hastanesinde gerçekleştirildi. İlk olarak kan tetkikleri yapılan 26 yaşındaki Arnavut futbolcu, ardından ortopedi, iç hastalıkları, göz, kulak burun boğaz, genel cerrahi ve kardiyoloji bölümlerinde muayene edildi.
Sporcunun sağlık kontrolleri, radyoloji ve kardiyak testlerinin yapılmasıyla tamamlandı.