Açık 22.7ºC Ankara
  • Adana
  • Adıyaman
  • Afyonkarahisar
  • Ağrı
  • Aksaray
  • Amasya
  • Ankara
  • Antalya
  • Ardahan
  • Artvin
  • Aydın
  • Balıkesir
  • Bartın
  • Batman
  • Bayburt
  • Bilecik
  • Bingöl
  • Bitlis
  • Bolu
  • Burdur
  • Bursa
  • Çanakkale
  • Çankırı
  • Çorum
  • Denizli
  • Diyarbakır
  • Düzce
  • Edirne
  • Elazığ
  • Erzincan
  • Erzurum
  • Eskişehir
  • Gaziantep
  • Giresun
  • Gümüşhane
  • Hakkari
  • Hatay
  • Iğdır
  • Isparta
  • İstanbul
  • İzmir
  • Kahramanmaraş
  • Karabük
  • Karaman
  • Kars
  • Kastamonu
  • Kayseri
  • Kırıkkale
  • Kırklareli
  • Kırşehir
  • Kilis
  • Kocaeli
  • Konya
  • Kütahya
  • Malatya
  • Manisa
  • Mardin
  • Mersin
  • Muğla
  • Muş
  • Nevşehir
  • Niğde
  • Ordu
  • Osmaniye
  • Rize
  • Sakarya
  • Samsun
  • Siirt
  • Sinop
  • Sivas
  • Şanlıurfa
  • Şırnak
  • Tekirdağ
  • Tokat
  • Trabzon
  • Tunceli
  • Uşak
  • Van
  • Yalova
  • Yozgat
  • Zonguldak
Spor
İHA 24.08.2023 14:54

Asya Şampiyonlar Ligi’nde kuralar çekildi

Dünyaca ünlü birçok futbolcunun ter dökeceği Asya Şampiyonlar Ligi ve AFC Cup organizasyonlarında kuralar çekildi.

Asya Şampiyonlar Ligi’nde kuralar çekildi
[Fotograf: İHA]

Dünya futbolunun birçok önemli futbolcusunun içinde yer aldığı Asya Şampiyonlar Ligi ve AFC Cup kuraları çekildi. Kadrosunda Ronaldo, Mane, Talisca, Brozovic gibi önemli oyuncuları olan Al-Nassr, İran Ligi şampiyonu Persepolis, Katar Yıldızlar Ligi’nin son şampiyonu Al Duhail ve Istiklol takımlarının bulunduğu E Grubu’nda yer aldı.

Eski Fenerbahçeli Jorge Jesus’un çalıştırdığı, Neymar, Mitrovic, Milinkovic-Savic gibi futbolculardan oluşan kadrosuyla Al-Hilal ise D Grubu’nda yer aldı. Benzema, Kante, Fabinho gibi önemli isimleri bulunduran Al-Ittihad ise C grubunda yer aldı.

18 Eylül’de başlayacak olan 2023-2024 sezonunda Asya’nın 2 numaralı kupası AFC Cup ve birçok önemli yıldızın yer aldığı Asya Şampiyonlar Ligi maçları D-Smart ve D-Smart GO’da ekranlarında izleyicilerle buluşacak.

Asya Şampiyonlar Ligi’nde gruplar şu şekilde oluştu:

Asya Şampiyonlar Ligi’nde Batı Grubu:

A Grubu: Pakhtakor, Al Fayha, Ahal, Al Ain
B Grubu: Al Sadd, Nasaf, Al Faisaly, Sharjah
C Grubu: Al İttihad, Sepahan, Air Force Club, AGMK FC
D Grubu: Al Hilal SFC, Mazandaran, Mumbai City, Navbahor
E Grubu: Persepolis, Al Duhail, Istıklol, Al Nassr

Doğu Grubu:

F Grubu: Jeonbuk Hyundai, Bangkok United, Lion City, Kitchee
G Grubu: Yokohama Marinos, Shandong Taishan, Kaya FC, Incheon United
H Grubu: Buriram United, Ventforet Kofu, Melbourne City, Zhejiang
I Grubu: Ulsan Hyundai, Kawasaki Frontale, Johor Darul, Pathum United
J Grubu: Wuhan Three, Pohang Steelers, Hanoi, Urawa Red Diamonds

Asya’nın 2 numaralı kupası AFC Cup’ta ise, gruplar şöyle oluştu:

Batı Grubu:

A Grubu: Al Ahed, Al Fotuwa, Jabal Al Mukaber, Al Nahda
B Grubu: Al Wehdat, Kuwait SC, Al Kahrabaa, Al Ittihad Ahli of Aleppo
C Grubu: Al Zawraa, Al Riffa, Nejmeh SC, Al Arabi

Asya Grubu:

F Grubu: Dynamic Herb Cebu, Macarthur, Shan United, Phnom Penh Crown
G Grubu: Terengganu, Bali United, Stallion Laguna, Central Coast Mariners
H Grubu: Haiphong, Hougang United, Sabah, PSM Makassar

Güney, Merkez ve Doğu Grupları:

D Grubu: Odisha FC, Bashundara Kings, Maziya Sports & Rec, Mohun Bagan
E Grubu: FC Ravshan, Altyn Asyr, Abdysn-Ata, FC Merw
I Grubu: CPK, Tainan City, FC Ulaanbaatar, Taichung Futuro

Sıradaki Haber
Analig Tekerlekli Kayak Türkiye Şampiyonası Sinop'ta başladı
Yükleniyor lütfen bekleyiniz