Fotoğraf Galerileri Etiket Sonuçları: Türkiye- Yunanistan İlişkileri

 • Yunanistan'dan bir provokasyon daha: Keçi Adası'ndaki askerler ve ağır silahlar görüntülendi

  Yunanistan'dan bir provokasyon daha: Keçi Adası'ndaki askerler ve ağır silahlar görüntülendi 22.06.2022

  Yunanistan'ın, Bodrum Yarımadası'nın 8 kilometre güneybatısındaki Keçi Adası'nı (Pserimos) uluslararası hukuka aykırı silahlandırması ve burada asker bulundurması, Anadolu Ajansı (AA) tarafından görüntülendi. Uluslararası antlaşmalara göre, Onikiadalar`ın hukuki statüsü dışında bırakılan, yerleşime kapalı ve silahsız olması gereken Keçi Adası`na çizilen Yunan bayrağı da dikkati çekiyor. Bayrağın her iki yanında, üstleri kamufle edilen siperlerdeki topçu bataryaları rahatlıkla görülüyor.

 • Bakan Akar: Yunanistan'a gerekli karşılığı vermeye devam edeceğiz

  Bakan Akar: Yunanistan'a gerekli karşılığı vermeye devam edeceğiz 10.06.2022

  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Yunanistan'ın haksız, hukuksuz saldırgan eylemlerinin her birine gerekli karşılığı verdik, vermeye devam edeceğiz." dedi.

 • Ege'de Yunan düğümü: Silahlandırılan Meis

  Ege'de Yunan düğümü: Silahlandırılan Meis 10.06.2022

  On İki Ada bölgesinde yer alan Meis, sık sık Yunanistan'ın propagandasına alet oluyor. Atina, Türkiye'nin güneyindeki adaya ana kara kadar deniz yetki alanı tanınmasını savunuyor. Ayrıca silahsızlandırılmış statüde sayılan adayı silahlandırıyor.

 • Bakan Akar: Yunanistan suçüstü yakalandı

  Bakan Akar: Yunanistan suçüstü yakalandı 07.05.2022

  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Yunanistan, son FRONTEX olayı ile suçüstü yakalanmış ve nihayet Avrupa Birliği olayları sınırlı da olsa görmeye başlamıştır" dedi.

 • Yunanistan'ın ölüme terk ettiği düzensiz göçmenler kurtarılıyor

  Yunanistan'ın ölüme terk ettiği düzensiz göçmenler kurtarılıyor 28.12.2021

  Ege Denizi'nde görevini aralıksız sürdüren Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerinin, Yunanistan unsurlarınca ölüme itilen düzensiz göçmenleri kurtarma anı görüntülendi.

 • Bakan Akar: Hudut namustur

  Bakan Akar: Hudut namustur 31.08.2021

  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Edirne’ye geldi.

 • Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Batı Trakya'da

  Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Batı Trakya'da 30.05.2021

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Batı Trakya ve başkent Atina'yı kapsayan iki günlük ziyaret kapsamında Gümülcine’ye geldi.

 • Yunan komutandan Türk gemisinde hukuk dışı arama

  Yunan komutandan Türk gemisinde hukuk dışı arama 23.11.2020

  Yunan komutan tarafından sevk ve idare edilen İrini Harekatı'nda görevli bir Alman fırtakeyni, Türkiye'den Libya'ya insani yardım taşıyan gemiyi Doğu Akdeniz'de durdurdu. Gemide uluslararası hukuka aykırı bir şekilde arama yapıldı.

Başa Dön