Fotoğraf Galerileri Etiket Sonuçları: Sosyal Mesafe

 • Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, 23 Nisan'ı dijital gösterimle anlatıyor

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, 23 Nisan'ı dijital gösterimle anlatıyor 22.04.2021

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca düzenlenen ve Marmaray Yenikapı İstasyonu'nda açılan "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Dijital Gösterimi"nin basın tanıtımı gerçekleştirildi.

 • Gazze'de ramazan

  Gazze'de ramazan 22.04.2021

  Gazze'de Filistinliler yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını gölgesinde ramazan ayını idrak ediyor.

 • Eminönü'nde ramazan yoğunluğu: Tedbirlere uyulmadı

  Eminönü'nde ramazan yoğunluğu: Tedbirlere uyulmadı 21.04.2021

  Ramazan ayının ilk haftasında alışveriş yapmak isteyen vatandaşlar Eminönü'ne akın etti. Kahve, lokum, kahvaltılık alışverişi yapan vatandaşların sosyal mesafe ve koronavirüs tedbirlerine uymadığı görüldü.

 • 91 yaşında koronavirüsü atlattı: Soğuktan öleceğimi zannettim

  91 yaşında koronavirüsü atlattı: Soğuktan öleceğimi zannettim 21.04.2021

  Koronavirüsü atlatan 91 yaşındaki Ayşe Gençdoğan, hastalık sürecinde yaşadıklarını anlattı: Göğsüm, boğazım ve karnım ağrıyordu, nefes alamıyordum ve soğuktan öleceğimi zannettim

 • İstanbul haritası 'kırmızıya' büründü

  İstanbul haritası 'kırmızıya' büründü 14.04.2021

  3-9 Nisan haftasında İstanbul 100 bin kişide 804,97 vakayla Kırklareli'nin ardından Türkiye'de ikinci sırada yer aldı. İlçelerinin tamamı kırmızıya bürünen İstanbul'da vaka sayıları artıyor. İşte İstanbul'un Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması üzerinden takip edilen risk haritası...

 • Kabe'de Ramazan'ın ilk teravih namazı kılındı

  Kabe'de Ramazan'ın ilk teravih namazı kılındı 14.04.2021

  Ramazan ayının başlamasıyla Kabe’de ilk teravih namazı eda edildi. Teravih namazı sosyal mesafe kullarına uygun olarak kılındı. Riyad yönetimi, ramazan ayında Mescid-i Haram'da, sadece koronavirüs aşısı olan veya koronavirüs geçirip iyileşen kişilerin umre yapabileceğini duyurmuştu.

 • Vaka artışının en fazla olduğu 10 il

  Vaka artışının en fazla olduğu 10 il 13.04.2021

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 3 - 9 Nisan tarihli illere göre haftalık vaka haritasını paylaştı. Verilere göre vaka sayısı bir önceki haftaya göre artışa ve düşüşe geçen iller...

 • Vaka sayısı artıyor: Üçüncü piki yaşıyoruz

  Vaka sayısı artıyor: Üçüncü piki yaşıyoruz 09.04.2021

  Vaka sayısı da can kaybı da her geçen gün artıyor. Uzmanlara göre salgında üçüncü pik dönemi yaşanıyor. Artan vaka sayılarının nedeni ise etkisini artıran mutant virüs ve tedbirlere uyumun azalması olarak değerlendiriliyor.

 • Yoğun bakımlar alarm veriyor: 70 binleri görebiliriz

  Yoğun bakımlar alarm veriyor: 70 binleri görebiliriz 08.04.2021

  Vakalar artmaya devam ediyor. Yoğun bakımlar günden güne doluyor, ölüm oranları da yükselişte. Türkiye'de şu an nadir görülen Güney Afrika mutantı yayılırsa hastalığın daha ölümcül bir hal almasından endişe ediliyor. Uzman isimler günlük vaka sayılarının 70 bini görebileceği konusunda vatandaşları uyarıyor.

 • Eskişehir'de koronavirüse karşı sıkı denetim

  Eskişehir'de koronavirüse karşı sıkı denetim 07.04.2021

  Eskişehir'in Tepebaşı ilçesinde, halkın yoğun olduğu bölgelerde koronavirüsle mücadele kapsamında denetim yapıldı.

 • Bursa polisi maske takmayan vatandaşları kameradan tespit edip uyarıyor

  Bursa polisi maske takmayan vatandaşları kameradan tespit edip uyarıyor 07.04.2021

  Bursa'da, Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) kameralarınca maske takmadıkları ve sosyal mesafe kurallarına uymadıkları tespit edilen vatandaşlar sahadaki polis ekiplerince uyarılıyor.

 • Vakalar arttı, uzmanlar uyardı: Hastaneler doluyor

  Vakalar arttı, uzmanlar uyardı: Hastaneler doluyor 05.04.2021

  Koronavirüs risk haritasına göre en yüksek vaka sayısı Samsun'da olurken onu İstanbul takip etti. Samsun'da yoğun bakım doluluk oranı da yüzde 70'in üzerine çıktı. Uzmanlara göre, vaka artışının 2 önemli nedeni var; tedbirlere yeterince uyulmaması ve mutant virüslerin etkisi...

 • İstanbul 3. pik dönemini yaşıyor

  İstanbul 3. pik dönemini yaşıyor 02.04.2021

  Türkiye genelinde vaka sayılarındaki artış devam ediyor. İstanbul ise 3. pik dönemine girdi. Peki, pik dönemi nasıl kontrol altına alınabilir?

 • Risk haritasının tek mavi ili Şırnak

  Risk haritasının tek mavi ili Şırnak 29.03.2021

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illerin risk durumunu gösteren güncel haritayı paylaştı. Birçok ilin rengi artan risk durumu nedeniyle kırmızıya dönerken, "mavi" renkte ısrarcı olan tek il Şırnak oldu.

 • Hangi iller kırmızıya geçti?

  Hangi iller kırmızıya geçti? 29.03.2021

  İllerin risk durumunu gösteren harita güncellendi. Kırmızı kategorideki illerin sayısı 58 oldu. Bu illerde cumartesi ve pazar günleri kısıtlama uygulanacak. İşte kırmızı kategoriye geçen iller...

 • 5 bin kişinin katıldığı sosyal mesafesiz konser

  5 bin kişinin katıldığı sosyal mesafesiz konser 27.03.2021

  İspanya'da koronavirüs salgını döneminde ilk kez sosyal mesafe kuralının kaldırıldığı konser gerçekleşti. 5 bin kişinin katıldığı konsere girişte COVID-19 testi pozitif olanlar ve ateşi yüksek kişiler alınmadı.

 • İstanbul'da kısıtlamasız cumartesi yoğunluğu

  İstanbul'da kısıtlamasız cumartesi yoğunluğu 27.03.2021

  İstanbul'da vatandaşlar güneşli havayı da fırsat bilerek dışarıda vakit geçirdi. Şehrin sembolik cadde ve meydanları doldu. Trafikte uzun araç kuyrukları oluştu.

 • Haritanın zirvesindeki Samsun'un 'mavi' mahallesi

  Haritanın zirvesindeki Samsun'un 'mavi' mahallesi 23.03.2021

  İllere göre vaka haritasında 'zirve'de yer alan Samsun'un Bafra ilçesine bağlı Asar Mahallesi'nde uzun süredir görülmüyor. 'Kırmızı' şehrin 'mavi' mahallesinde 70 hane bulunuyor. Vatandaşlar tedbirlere sıkı bir şekilde uyuyor.

 • “Kırmızı” kentin tek “mavi” ilçesi Çaykara

  “Kırmızı” kentin tek “mavi” ilçesi Çaykara 19.03.2021

  Sağlık Bakanlığı güncel risk haritasına göre çok yüksek riskli il kategorisinde bulunan Trabzon’daki tek “mavi” yer, turizm merkezi Uzungöl’ün de yer aldığı Çaykara ilçesi oldu. İlçede 27’si temaslı toplam 12 vaka bulunuyor.

 • Yıkım çalışmalarını yüzlerce kişi izledi

  Yıkım çalışmalarını yüzlerce kişi izledi 17.03.2021

  Rize’de yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında riskli binalar yıkılıyor. Her gün yüzlerce kişi ise iş makinelerinin çalışmalarını ve binaların yerle bir oldukları o anları film izler gibi takip ediyor.

 • Melen Çayı'nda sosyal mesafeli rafting

  Melen Çayı'nda sosyal mesafeli rafting 13.03.2021

  Düzce'nin Cumayeri ilçesinde 16 kilometrelik parkura sahip Melen Çayı'nda rafting sezonu, yeni tip koronavirüs tedbirlerine uygun başladı.

 • Kurallara uyup vaka sayısını sıfırladılar

  Kurallara uyup vaka sayısını sıfırladılar 10.03.2021

  Düzce merkeze bağlı, salgının yoğun olarak yaşandığı dönemde günlük 20 civarında vaka görülen Aydınpınar köyünde vatandaşlar, koronavirüse karşı alınan tedbirleri koşulsuz uygulayarak vaka sayısını sıfırladı.

 • Güvenli çevrim içi alışveriş için 9 altın kural

  Güvenli çevrim içi alışveriş için 9 altın kural 24.02.2021

  Koronavirüs salgını çevrim içi alışveriş sitelerinin ve uygulamalarının kullanımını artırdı. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, çevrim içi alışveriş yaparken dikkat edilmesi gerekenleri paylaştı.

 • İzmir'de sıcak havayı fırsat bilenler sahillere akın etti

  İzmir'de sıcak havayı fırsat bilenler sahillere akın etti 23.02.2021

  Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği İzmir'de vatandaşlar sahil kesiminde yoğunluk oluşturdu. Sahil kenarındaki yeşil alanlara oturan vatandaşların maske ve sosyal mesafe kurallarına uydukları gözlendi.

 • Ata binerek sosyalleşiyorlar

  Ata binerek sosyalleşiyorlar 09.02.2021

  Koronavirüs salgını nedeniyle açık hava faaliyetlerini tercih eden başkentliler, şehir merkezinden uzak ve doğayla iç içe bir aktivite fırsatı sunan çiftliklerde at binerek sosyalleşiyor.

 • Erciyes'te pistler kayakseverlerle doldu

  Erciyes'te pistler kayakseverlerle doldu 17.01.2021

  Türkiye'nin ve dünyanın gözde kayak merkezlerinden Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi'nde, charter seferleriyle gelen yabancı turistler ile seyahat ve konaklama izin belgesi alan yerli ziyaretçiler, pistlerde yoğunluk oluşturdu.

 • Yeşilçam replikleriyle COVID-19 farkındalığı oluşturuluyor

  Yeşilçam replikleriyle COVID-19 farkındalığı oluşturuluyor 29.12.2020

  Samsun'da 19 Mayıs Belediyesi, Yeşilçam sanatçılarının repliklerinden oluşan afişlerle yeni tip koronavirüse karşı temizlik maske, mesafe, çağrısı yapıyor.

Başa Dön