Ankara
Ankara
Yarın başlayacak tam kapanma öncesi vatandaşlar, Ankara Şehirler Arası Otobüs Terminalinde (AŞTİ) yoğunluk oluşturdu.
Ankara
Ankara
Covid-19 tedbirleri kapsamında, yarın saat 19.00`da başlayacak tam kapanma dönemini Ankara dışında geçirmek isteyenler, AŞTİ ve Ankara Esenboğa Havalimanı`na geldi.
Ankara
Ankara
Bu nedenle terminal ve havalimanında normal günlere göre yolcu sayısında artış yaşandı.
Ankara
Ankara
Memleketi Kahramanmaraş`a gitmek için AŞTİ`ye gelen Ali Çelik, yaptığı açıklamada, "20 günlük kapanma var. Bundan sonrasının da belli olmadığını düşünüyorum. Ailemin yanına dönüp daha rahat yaşamak istiyorum." dedi.
Ankara
Ankara
Covid-19`a yakalanacağı düşüncesiyle tedirginlik yaşayan ailesinin, salgın tedbirlerine uyması konusunda her gün kendisini uyardığını belirten Çelik, bu süreçte elinden geldiğince her türlü tedbiri aldığını, zorunlu olmadıkça dışarı çıkmadığını anlattı.
Ankara
Ankara
Yolculardan Yusuf Turan Günaydın ise ramazanın başında gitmek istediği memleketi Amasya`ya tam kapanma öncesi ulaşacağını belirterek "Annem, akrabalarım orada. O yüzden bu fırsatı değerlendirmek istedim." ifadelerini kullandı.
Ankara
Ankara
Kübra Karaoğlu da yolcuğunun daha önceden planlı olduğunu belirterek 17 günlük tam kapanma dönemini Bursa`da ailesiyle geçireceğini söyledi.
Covid-19 ve güvenlik tedbirleri de uygulanıyor
Covid-19 ve güvenlik tedbirleri de uygulanıyor
Covid-19 tedbirleri kapsamında, vatandaşlara maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyulması hususunda sık sık anonsların yapıldığı AŞTİ`de dezenfeksiyon işlemleri de devam etti.
Ankara
Ankara
Terminal girişiyle bilet gişeleri ve peronların bulunduğu bölgelerde güvenliği sağlamak amacıyla yaya devriye hizmetini sürdüren polis ekipleri, vatandaşların kimliklerinden Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgulamasını yaptı.
Erzurum
Erzurum
Erzurum Şehirlerarası Otobüs Terminali`nde, yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında "tam kapanma"nın başlayacağı 29 Nisan öncesinde yoğunluk yaşanıyor.
Erzurum
Erzurum
İçişleri Bakanlığının yayımladığı genelgeyle yarın saat 19.00`dan 17 Mayıs Pazartesi günü saat 05.00`e kadar uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması öncesi Erzurum`daki toplu ulaşım araçlarının durak noktalarında ve kara yollarında hareketlilik oluştu.
Erzurum
Erzurum
Kısıtlama sürecini ve Ramazan Bayramı`nı memleketlerinde geçirmek isteyenlerin yoğunluk oluşturduğu havalimanında ve terminalde tedbirler üst seviyede tutuluyor.
Erzurum
Erzurum
Polis ekipleri ve görevliler, peronlarda vatandaşları maske ve mesafe kurallarına uymaları konusunda uyardı.
Erzurum
Erzurum
Erzurum Havalimanı`nda özellikle son iki günde giden yolcu sayısında artışın olması nedeniyle, kapı sayısı artırılarak yoğunluğun önüne geçiliyor. Dış hatlar uçuşlarının yapılmadığı havalimanındaki giriş-çıkış kapıları da iç hatlardaki yolcuların hizmetine sunuldu.
İstanbul
İstanbul
Covid-19 tedbirleri kapsamında tam kapanmanın başlayacağı 29 Nisan öncesinde İstanbul`dan ayrılmak isteyen vatandaşlar, 15 Temmuz Demokrasi Otogarında yoğunluk oluşturdu.
İstanbul
İstanbul
İstanbul
İstanbul
İstanbul
İstanbul
İzmir
İzmir
İzmir şehirler arası otobüs terminalinde, Covid-19 tedbirleri kapsamında tam kapanmanın başlayacağı 29 Nisan öncesinde yoğunluk yaşanıyor.
İzmir
İzmir
Kararın uygulanmasına bir gün kala Bornova ilçesindeki İzmir Otogarı`nda yoğunluk gözlendi.
İzmir
İzmir
Otogara gelenlerin önemli kısmının yazlık bölgeler için bilet aldıkları görüldü.
İzmir
İzmir
Öte yandan otogarda salgın tedbirleri kapsamında önlemler de sıklaştırıldı. Giriş ve çıkışlarda ateş kontrolü yapılıyor. Sık sık tekrarlanan anonslarla da vatandaşlara sosyal mesafe ve maske konusunda uyarılarda bulunuluyor.
İzmir
İzmir
Vatandaşların temas ettiği noktalar ise ekipler tarafından dezenfekte ediliyor.
İzmir
İzmir
Yükleniyor lütfen bekleyiniz