Fotoğraf Galerileri Etiket Sonuçları: Mutasyon

 • Hindistan varyantının farkı ne?

  Hindistan varyantının farkı ne? 23.04.2021

  Koronavirüsün yeni bir mutantı daha ortaya çıktı. Tüm dünyanın yeni korkusu Hindistan varyantı. Mutantın, aşının etkisini zayıflatması ve ağır hastalık yapmasından endişe ediliyor.

 • Vaka sayısı artıyor: Üçüncü piki yaşıyoruz

  Vaka sayısı artıyor: Üçüncü piki yaşıyoruz 09.04.2021

  Vaka sayısı da can kaybı da her geçen gün artıyor. Uzmanlara göre salgında üçüncü pik dönemi yaşanıyor. Artan vaka sayılarının nedeni ise etkisini artıran mutant virüs ve tedbirlere uyumun azalması olarak değerlendiriliyor.

 • Yoğun bakımlar alarm veriyor: 70 binleri görebiliriz

  Yoğun bakımlar alarm veriyor: 70 binleri görebiliriz 08.04.2021

  Vakalar artmaya devam ediyor. Yoğun bakımlar günden güne doluyor, ölüm oranları da yükselişte. Türkiye'de şu an nadir görülen Güney Afrika mutantı yayılırsa hastalığın daha ölümcül bir hal almasından endişe ediliyor. Uzman isimler günlük vaka sayılarının 70 bini görebileceği konusunda vatandaşları uyarıyor.

 • İstanbul 3. pik dönemini yaşıyor

  İstanbul 3. pik dönemini yaşıyor 02.04.2021

  Türkiye genelinde vaka sayılarındaki artış devam ediyor. İstanbul ise 3. pik dönemine girdi. Peki, pik dönemi nasıl kontrol altına alınabilir?

 • Kısıtlamanın hüküm sürdüğü Paris'te sokaklar boş kaldı

  Kısıtlamanın hüküm sürdüğü Paris'te sokaklar boş kaldı 23.03.2021

  Fransa’da vaka sayısında yaşanan artış nedeniyle, aralarında başkent Paris’in de yer aldığı 16 bölgede 20 Mart itibarıyla 4 haftalık sokağa çıkma kısıtlanması uygulanmaya başlandı. Kısıtlamanın ardından Paris sokakları kısmen boş kaldı.

 • Harita kızarıyor: 3'üncü dalga uyarısı

  Harita kızarıyor: 3'üncü dalga uyarısı 15.03.2021

  Koronavirüs vaka sayıları artıyor, renk haritasında değişiklikler olması bekleniyor. Uzmanlar artışın büyük oranda mutasyondan kaynaklı olduğu görüşünde. Toplumda görülen rehavet ve yeni mutasyonlarla, 3'üncü dalganın yaşanabileceği belirtiliyor.

 • "Mart sonunda vaka sayıları 20 binleri bulabilir"

  "Mart sonunda vaka sayıları 20 binleri bulabilir" 11.03.2021

  Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Savaşçı, "Mart ayının 15'inden sonra günlük vaka sayılarımız 15 bine, mart ayı sonu nisan ayı başında 20 binleri bulabilir" dedi.

 • Mutasyonlu virüsün şifreleri

  Mutasyonlu virüsün şifreleri 05.02.2021

  Koronavirüs mutasyon geçirmeye devam ediyor. İlk mutasyon İngiltere'de çıkmıştı. Şu an Güney Afrika ve Brezilya'da da yeni varyantlar çıktı. Mutasyon geçirmiş virüsün 3 türü de Türkiye'de görüldü. Peki, mutasyon nedir? Virüs neden mutasyon geçirdi?

Başa Dön