Fotoğraf Galerileri Etiket Sonuçları: İnternet

 • 2022’de teknoloji dünyasında neler yaşanacak?

  2022’de teknoloji dünyasında neler yaşanacak? 04.01.2022

  Yeni yıl, internetin bir sonraki aşaması olarak kabul edilen meta evren de dahil olmak üzere 2021'de görülen birçok yeni teknoloji trendini beraberinde getiriyor. Yıldızı parlamaya devam edecek diğer teknolojiler ise, Web 3,0, yapay zeka, makine öğrenme, yüz tanıma, robotik olacak.

 • 'Rize simidi' internet siparişiyle 81 ile gönderilecek

  'Rize simidi' internet siparişiyle 81 ile gönderilecek 07.12.2021

  Türk Patent ve Marka Kurumunca tescillenerek coğrafi işaret belgesi alan "Rize simidi" il dışından gelen talepleri karşılamak için internet üzerinden siparişle Türkiye'nin her yerine gönderilecek.

 • İnternette 1 dakikada neler oluyor?

  İnternette 1 dakikada neler oluyor? 16.11.2021

  Facebook, Twitter, Google, Instagram, YouTube… Sosyal ağların hayatımıza girmesiyle birlikte internette geçirdiğimiz vakit bir hayli arttı. Peki, tam olarak internette 1 dakikada neler oluyor dersiniz? İşte 2021 verileriyle internette 60 saniyede olanlar.

 • 'Yurt dışında iş teklifi', 'yeşil kart' maillerine dikkat

  'Yurt dışında iş teklifi', 'yeşil kart' maillerine dikkat 18.09.2021

  Yurt dışından, "iş teklifi", "yeşil kart", "para dağıtımı", "yakınınızdan miras kaldı" ve "hesabınıza para yattı" gibi ifadelerin yer aldığı maillerle yapılan dolandırıcılık girişiminde artış yaşanıyor. İşte dikkat edilmesi gerekenler...

 • Mobil cihazlar için güvenlik tavsiyeleri

  Mobil cihazlar için güvenlik tavsiyeleri 26.08.2021

  Banka işlemlerinden çevrim içi alışverişe... Artık birçok işlemi mobil cihazlar üzerinden yapabiliyoruz. Peki, kişisel bilgilerimizi girerek kullandığımız bu cihazları nasıl güvenli bir hale getirebiliriz? SİBERAY'ın önerileri...

 • İşte bazı ülkelerdeki sosyal medya düzenlemeleri

  İşte bazı ülkelerdeki sosyal medya düzenlemeleri 01.07.2021

  Cumhurbaşkanı Erdoğan dünkü konuşmasında, yalan haber ve söylemlerin sosyal medyadan yayılma hızına tepki göstererek, Avrupa ve Amerika’da konuyla ilgili hukuki düzenlemelere atıfta bulunmuştu. Peki o düzenlemeler neler? İşte bazı örnekler…

 • Uzaktan çalışırken siber güvenlik riskine dikkat

  Uzaktan çalışırken siber güvenlik riskine dikkat 04.05.2021

  Uzaktan çalışma, siber güvenlik riskini de beraberinde getiriyor. Peki, hangi durumlarda siber saldırıya uğrama ihtimali artıyor?

 • Tam kapanma döneminde kişisel verilere dikkat

  Tam kapanma döneminde kişisel verilere dikkat 30.04.2021

  Tam kapanma döneminde internet ve sosyal medya kullanımında artış yaşanması bekleniyor. Kişisel Verileri Koruma Kurumu, dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili çeşitli tavsiyelerde bulundu.

 • Askeri amaçlarla üretilerek günlük hayatın parçası olan teknolojiler

  Askeri amaçlarla üretilerek günlük hayatın parçası olan teknolojiler 06.04.2021

  Savaşlar tarihi boyunca, askeri amaçla pek çok teknolojik araç yaratıldı. Ancak bu araçlar zamanla günlük hayatta kullandığımız sıradan eşyalara dönüştü. İşte onlardan bazıları.

 • Oltalama e-postası nasıl anlaşılır?

  Oltalama e-postası nasıl anlaşılır? 06.04.2021

  Heyecan uyandıran bir hediye ya da indirim vadeden e-postalara karşı şüpheyle yaklaşmalısınız. Çünkü bunlar oltalama saldırısı olabilir. Peki, bir e-postanın oltalama saldırısı olduğu nasıl anlaşılır? Bunlara karşı neler yapılmalı?

 • Dünyanın ilk domain uzantısı 36 yıl önce tescil edildi

  Dünyanın ilk domain uzantısı 36 yıl önce tescil edildi 15.03.2021

  Dünyanın ilk alan adı (domain) uzantısı, bugün de sıklıkla kullandığımız ".com"dur. Bu domain uzantısı, bilgisayar üreticisi Symbolics şirketi tarafından 15 Mart 1985 tarihinde tescil edildi.

 • Güvenli çevrim içi alışveriş için 9 altın kural

  Güvenli çevrim içi alışveriş için 9 altın kural 24.02.2021

  Koronavirüs salgını çevrim içi alışveriş sitelerinin ve uygulamalarının kullanımını artırdı. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, çevrim içi alışveriş yaparken dikkat edilmesi gerekenleri paylaştı.

 • 2021'e çevrimiçi gizliliğinizi sağlayarak başlayın

  2021'e çevrimiçi gizliliğinizi sağlayarak başlayın 04.01.2021

  Yeni yıla yeni planlar ve yeni kararlarla girdiyseniz, o planlara çevrimiçi gizliliğinizi de eklemeyi unutmayın. Zira alacağınız bazı basit önlemler, çevrimiçi gizliliğinizi artırmaya ve sizi ciddi siber saldırılardan korumaya yardımcı olabilir.

Başa Dön