Kayseri
Kayseri
Bakan Koca`nın açıkladığı haftalık verilerde, 15-21 Şubat tarihleri arasında Kayseri, 100 binde 74,08 vaka sayısıyla yüksek riskli iller arasında yer aldı.
Kayseri
Kayseri
Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, sosyal medya hesabından, "Karşılaştığımız uygunsuz durumların başında cenaze ve taziyeler gelmektedir. Ayrıca hafta sonları merkezden çevre ilçelere ve köylere gidip orada yapılan aile oturumları öne çıkmaktadır." ifadelerini kullandı.
Kayseri
Kayseri
Cumhuriyet Meydanı, Pastırmacılar Çarşısı, Kapalı Çarşı, Millet Caddesi gibi insan yoğunluğunun olduğu bölgelerde polis ekipleri vatandaşları maske ve mesafe kuralları konusunda uyarıyor.
Kayseri
Kayseri
Kayseri Kazancılar Çarsısı`nda esnaf İhsan Gülderdi, bu süreçte vatandaşların biraz daha sabır göstererek kurallara riayet etmesiyle düzlüğe çıkılacağına inandığını söyledi.
Kayseri
Kayseri
Bu süreçte esnafın zor günler geçirdiğini ifade eden Gülderdi, "Son bir yıldır pandemi nedeniyle işlerimizde azalma söz konusu. İnsanlarımızın biraz daha dikkat etmesi sayılarda düşüş olmasına neden olur ama görüyoruz ki son bir kaç aydır özellikle hafta sonu kısıtlamalarını ihlal edenler var. Aslında biraz daha dikkat etsek bu sayılarda düşüş olacak ve yavaş yavaş normalleşme sürecine girilecek, rahatlayacağız." dedi.
Kayseri
Kayseri
Pastırma satıcısı Abudullah Akçakoyunlu da vatandaşların kurallara sıkı sıkıya uyması neticesinde rahata kavuşulacağını söyledi.
Kayseri
Kayseri
Vatandaşlardan Ahmet Ergin de "Tedbirleri biraz daha sıkılaştırmamız lazım. Maske, mesafe ve temizlikten başka alacağımız bir tedbir yok. Aşı yaygınlaştıkça virüsün hızının kesileceğine inanıyorum." diye konuştu.
Kırşehir
Kırşehir
Yeni tip koronavirüsle (Covid-19) mücadelede haftalık vaka sayısı 100 binde 35`in altında olan iller arasındaki Kırşehir`de, alınan tedbirlere uyulması için ekipler meydan, işlek cadde ve parklarda denetimlerini sürdürüyor.
Kırşehir
Kırşehir
Cacabey Meydanı ile kentin en işlek yerleri olan Atatürk, Lise ve Terme caddelerinde maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymayanlar ikaz ediliyor.
Kırşehir
Kırşehir
Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi`ndeki yoğun bakım ve servislerde 10 hastanın tedavisine devam ediliyor.
Kırşehir
Kırşehir
Kentte konfeksiyon işi yapan Hüsamettin Öztürk, Kırşehir`de vaka sayılarında düşüş ya da yükseliş olmasına bakmadan kurallara uyduklarını söyledi.
Kırşehir
Kırşehir
Salgının bir an önce bitmesini en çok esnafın istediğini belirten Öztürk, "Dünya bu virüsle mücadele ediyor. Salgın biterse tüm sektörler hareketlenecek. Kurallara dikkat ederek yaşamamız gerekiyor." dedi.
Kırşehir
Kırşehir
Hediyelik eşya satan Sema Aydın da rehavete kapılmadan kurallara uymaya devam edeceğini vurgulayarak, "Herkes devletimizin belirlediği kurallara uyarsa bu virüs belasından kurtularak eski güzel günlerimize döneriz." diye konuştu.
Yozgat
Yozgat
Yozgat, Bakan Koca`nın açıkladığı haftalık verilerde 100 binde 37,70 koronavirüs vaka sayısıyla yüksek riskli iller arasında yer aldı.
Yozgat
Yozgat
Kentte havaların ısınmaya başlamasıyla cadde ve sokaklarda yoğunluk da artmaya başladı.
Yozgat
Yozgat
Emniyet ekipleri sık sık anons yaparak vatandaşları maske ve mesafe kurallarına uymaları konusunda uyarıyor.
Yozgat
Yozgat
Aşağı Nohutlu Mahallesi muhtarı Rasim Demirkapak, devletin koyduğu kurallara herkesin uyması gerektiğini söyledi. Demirkapak, "Herkesin maske, mesafe kurallarına uyması lazım. Devlet ne kadar koşturursa koştursun, vatandaşın kendisinin kurallara uyması gerekir. İnşallah vatandaşlar kurallara tam uyar da bu hastalıktan bir an önce kurtuluruz." dedi.
Kırıkkale
Kırıkkale
Kırıkkale`de de vaka sayısı 100 binde 43,23`ten 47,36`ya çıktı.
Kırıkkale
Kırıkkale
Kentte taksicilik yapan Mehmet Baştuğ, yaptığı açıklamada, vatandaşların biraz daha dikkatli olması gerektiğini belirterek, bir an önce bu beladan kurtulmak istediklerini söyledi.
Kırıkkale
Kırıkkale
Maske, mesafe ve hijyen kurallarına titizlikle uyulması gerektiğini vurgulayan Baştuğ, vatandaşların sokağa çıkma kısıtlamalarına da uymasını istedi.
Kırıkkale
Kırıkkale
Vatandaşlardan Mehmet Erol da son bir haftada kentte vaka sayısının arttığını herkesin gördüğünü ifade ederek, "Hafta sonu yasağı öncesi cuma ve sonrasında pazartesi günleri vatandaşlar ihtiyaçlarını karşılamak için merkezi yerlerde yoğunluk oluşturuyor. Halkımızın daha dikkatli olmasını istiyoruz. Önce aileler olarak gerekli tedbirleri alırsak inşallah en kısa zamanda bu illetten kurtuluruz." diye konuştu.
Kırıkkale
Kırıkkale
Kırıkkale
Kırıkkale
Kırıkkale
Kırıkkale
Niğde
Niğde
Niğde Sağlık Müdürü Dursun Koç, yaptığı açıklamada, geçen hafta Niğde`de vaka sayısının 100 binde 54 olduğunu, bu hafta rakamın 100 binde 57`ye yükseldiğini söyledi.
Niğde
Niğde
Ciddi bir atış olmadığını ancak kurallara uyulması gerektiğini vurgulayan Koç, "Bu belki haftaya 100 binde 40 olabilir. Bu tamamen ildeki alınan önlemler ve vatandaşların bireysel anlamda kurallara uymasıyla ilgili. Herkes için bir güvenlik önlemi alınamaz. Toplum ne kadar önlem alabilirse ne kadar kurallara uyarsa gelecek hayatımız da o kadar rahat olacak." dedi.
Niğde
Niğde
Niğde
Niğde
Yükleniyor lütfen bekleyiniz