Almanya`da salgının başından bu yana en yüksek günlük vaka sayısı kaydedildi. Bir günde 75 bin 961 kişide virüs tespit edildi, 351 kişi hayatını kaybetti.
Ülkede hayatını kaybedenlerin sayısı 100 bin 119`a yükseldi.
Hollanda
Hollanda
Hollanda`da ise bazı hastanelerde, koronavirüs hastalarına hizmet veren yoğun bakım servisindeki kemoterapi tedavileri ile organ nakli ameliyatlarının durdurulduğu açıklandı.
İngiltere
İngiltere
İngiltere`de virüs endişesi sürüyor. Maske kuralı yürürlükte değil ancak bazı kapalı mekanlarda ve ulaşımda maske takılması isteniyor.
Kuzey İrlanda
Kuzey İrlanda
100 bin kişide 604 vaka ile Birleşik Krallık`taki en yüksek enfeksiyon oranına sahip Kuzey İrlanda`da ise, halka mümkün olduğunca evden çalışmaları tavsiye edildi.
İtalya
İtalya
İtalya`da "Güçlendirilmiş Yeşil Geçiş" sertifikası yürürlüğe konuyor. Sertifika, gösterilerde, spor etkinliklerinde ve restoranların kapalı bölümleri ile, kamu törenlerinde geçerli olacak.
Fransa
Fransa
Fransa`da ise, Yüksek Sağlık Otoritesi beşinci dalgaya karşı 18 yaş ve üzerindekilere üçüncü doz hatırlatma aşısı olmalarını tavsiye etti.
Slovakya
Slovakya
Vaka artışının devam ettiği Slovakya ise yeniden kapanmaya gitti. Ülkede 90 günlük olağanüstü hal ve iki hafta sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
Avrupa Birliği vakalardaki artış nedeniyle seyahat kurallarını gözden geçiriyor.
Avrupa Birliği Komisyonu`nun, kıtaya birlik dışından seyahat edecek olanların en az dokuz ay önce aşı yaptırmış olmalarını tavsiye etmesi bekleniyor.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz