Fotoğraf Galerileri Etiket Sonuçları: İngiltere

 • Londra çiçeklerle süslendi

  Londra çiçeklerle süslendi 25.05.2022

  İngiltere'nin başkenti Londra'nın Chelsea bölgesindeki mağazalar, oteller ve restoranlar, ''Chelsea Çiçek Fuarı'' kapsamında bu yılın teması olan "İngiliz İkonları" ile süslendi.

 • Avrupa’da şampiyon takımlar belli oldu

  Avrupa’da şampiyon takımlar belli oldu 23.05.2022

  Avrupa’nın önemli liglerinde 2021-2022 sezonu tamamlandı. Heyecan dolu geçen sezonun sonunda şampiyonluk kupasını kaldıran kulüpler belli oldu. İşte 2021-2022 sezonunu şampiyon tamamlayan kulüpler...

 • Dünya yeni bir salgının eşiğinde mi? "Maymun çiçeği virüsü"

  Dünya yeni bir salgının eşiğinde mi? "Maymun çiçeği virüsü" 20.05.2022

  Maymun çiçeği virüsü bir diğer adıyla monkeypox, tarihte ilk defa 1958’de maymunda, insanlar arasında ise ilk defa 1970’te Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde görüldü. Afrika’nın dışına ise ilk defa 2003’te çıktı. 2022 yılının bu günlerinde maymun çiçeği virüsü gündeme geldi. Avrupa ülkelerinde maymun çiçeği virüsü hızla yayılırken, hastalığın görüldüğü ülke sayısı neredeyse her saat artıyor. Peki maymun çiçeği virüsü nedir, belirtileri nelerdir, nasıl korunmalıyız? Detaylar haberimizde...

 • Fransa'dan İngiltere'ye geçmeye çalışan göçmenler

  Fransa'dan İngiltere'ye geçmeye çalışan göçmenler 20.05.2022

  Dover kenti açıklarında deniz yolunu kullanarak Fransa'dan İngiltere'ye geçmeye çalışan düzensiz göçmenler, Kraliyet Ulusal Cankurtaran Kurumu (RNLI) ekipleri tarafından kurtarıldı.

 • Bonhams Müzayede Evi'nde "Picassomania" koleksiyonu sergilendi

  Bonhams Müzayede Evi'nde "Picassomania" koleksiyonu sergilendi 16.05.2022

  İngiltere'de, Pablo Picasso'nun eserlerinin yer aldığı "Picassomania" koleksiyonundan öne çıkanlar başkent Londra'da Bonhams Müzayede Evi'nde sergilendi.

 • İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in tahttaki 70. yılı için hazırlıklar sürüyor

  İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in tahttaki 70. yılı için hazırlıklar sürüyor 13.05.2022

  İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in tahttaki 70. yılı (Platinum Jubilee) kapsamında yapılacak kutlamalar için Buckingham Sarayı'nın çevresindeki hazırlıklar sürüyor.

 • İngiltere Parlamentosu'nun yeni yasama dönemi Kraliçesiz açıldı

  İngiltere Parlamentosu'nun yeni yasama dönemi Kraliçesiz açıldı 10.05.2022

  İngiltere Parlamentosu'nun 2022-2023 yeni yasama döneminin açılışı yapıldı. İngiltere Kraliçesi İkinci Elizabeth, 59 yıl sonra ilk kez sağlık sorunları nedeniyle açılışa katılamadı. Kraliçe İkinci Elizabeth'in 3 bin pırlanta ile bezeli tacı parlamentonun açılış konuşması için yerleştirildi.

 • İngiltere Parlamentosu'nun yeni yasama dönemi açıldı

  İngiltere Parlamentosu'nun yeni yasama dönemi açıldı 10.05.2022

  İngiltere Parlamentosu'nun 2022-2023 yeni yasama döneminin açılışı yapıldı. İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, 59 yıl sonra ilk kez sağlık sorunları nedeniyle açılışa katılmama kararı aldı.

 • Savaş mağduru atlar, Lviv'de özel bakımda

  Savaş mağduru atlar, Lviv'de özel bakımda 10.05.2022

  Ukrayna'nın Lviv kentinde Rusya’nın saldırılarından zarar görmemesi için özellikle ülkenin doğu bölümlerinden getirilen atlar, gönüllülerin yardımıyla özel bakım altında tutuluyor.

 • Londra'da Ramazan Bayramı

  Londra'da Ramazan Bayramı 07.05.2022

  Londra'nın ünlü Trafalgar Meydanı Ramazan Bayramı kutlamasına ev sahipliği yaptı. Yurt dışında resmi tatil olmadığı için kutlama için hafta sonu beklendi. Londra Belediyesi'nin düzenlediği kutlamada binlerce Müslüman bir araya geldi.

 • Richmond Parkı'nın misafirleri

  Richmond Parkı'nın misafirleri 07.05.2022

  İngiltere'nin başkenti Londra yakınlarında bulunan ve 1637 yılında kurulan Richmond Park, İngiltere'deki en büyük kraliyet parkı olmasının yanı sıra, içinde barındırdığı sayıları 600'ün üzerinde olan ala ve kızıl geyik ile dikkati çekiyor.

 • İngiltere'nin ünlü mavi çan çiçekleri

  İngiltere'nin ünlü mavi çan çiçekleri 03.05.2022

  İngiltere'nin Basingstoke bölgesindeki Winchester şehri yakınında bulunan Micheldever Ormanları, mavi çan çiçeklerine ev sahipliği yapıyor.

 • Fransa'dan İngiltere'ye ulaşmaya çalışan göçmenler yakalandı

  Fransa'dan İngiltere'ye ulaşmaya çalışan göçmenler yakalandı 03.05.2022

  Fransa'dan küçük botlarla yola çıkıp Manş Denizi'ni aşarak İngiltere'ye ulaşmaya çalışan 45 düzensiz göçmen Dover Limanına getirildi.

 • London Eye Ramazan Bayramı için ışıklandırıldı

  London Eye Ramazan Bayramı için ışıklandırıldı 03.05.2022

  İngiltere’nin başkenti Londra'nın simgelerinden dev dönme dolap London Eye, Ramazan Bayramı dolayısıyla hilal şeklinde ışıklandırıldı.

Başa Dön