Fotoğraf Galerileri Etiket Sonuçları: Almanya

 • Dünya Kupası tarihinde ilk kez bir kadın hakem maç yönetti

  Dünya Kupası tarihinde ilk kez bir kadın hakem maç yönetti 01.12.2022

  Katar'ın ev sahipliğini yaptığı 2022 FIFA Dünya Kupası’nda, E Grubu'nda yer alan Kosta Rika ile Almanya takımları Al Bayt Stadyumu'nda karşılaştı. Karşılaşmayı Fransız hakem Stephanie Frappart yönetti. Böylece ilk kez bir kadın hakem Dünya Kupası tarihinde maç yönetmiş oldu.

 • Dünya Kupası'nın ilk büyük kapışmasından beraberlik çıktı

  Dünya Kupası'nın ilk büyük kapışmasından beraberlik çıktı 28.11.2022

  Katar'ın ev sahipliğini yaptığı 2022 FIFA Dünya Kupası’nda, E Grubu'nda yer alan İspanya ve Almanya takımları Al Bayt Stadyumu'nda karşılaştı. E Grubu ikinci maçında İspanya ile Almanya 1-1 berabere kaldı.

 • Almanya'dan iade edilen Boğazköy Sfenksi binlerce ziyaretçi ağırladı

  Almanya'dan iade edilen Boğazköy Sfenksi binlerce ziyaretçi ağırladı 15.11.2022

  Boğazkale'den götürüldükten yaklaşık bir asır sonra Kültür ve Turizm Bakanlığının girişimleriyle Almanya'dan Türkiye'ye iade edilen ve 2011 yılında Boğazkale Müzesi'nde sergilenmeye başlanan Boğazkale Sfenksi, 11 yılda binlerce ziyaretçi çekti.

 • Nazi katliamından 84 yıl sonra ilk kez yayınlanan fotoğraflar

  Nazi katliamından 84 yıl sonra ilk kez yayınlanan fotoğraflar 10.11.2022

  İsrail Holokost Anıtı, Almanya'da Kristal Gecesi olarak da bilinen 9 Kasım 1938 gecesi yaşanan şiddetin fotoğraflarını ilk kez yayınladı. Fotoğraflar, Yad Vashem anıtına bağışlanan koleksiyonla ortaya çıktı.

 • Berlin Duvarı’nın yıkılışının üzerinden 33 yıl geçti

  Berlin Duvarı’nın yıkılışının üzerinden 33 yıl geçti 08.11.2022

  İkinci Dünya Savaşı'nın ardından doğu ve batı olarak bölünen Almanya'da Berlin’i ikiye ayıran Soğuk Savaş'ın sembolü Berlin Duvarı’nın yıkılışının üzerinden 33 yıl geçti.

 • Dünya'nın en küçük midillisi : Pumuckel

  Dünya'nın en küçük midillisi : Pumuckel 05.11.2022

  Almanya'daki Pumuckel adlı midilli 50 santimetrelik boyu ve 35 kilogramlık ağırlığıyla Guinness Rekorlar kitabına girmeye hazırlanıyor.

 • Munzur Vadisi'nde doğal yaşamı araştırdılar

  Munzur Vadisi'nde doğal yaşamı araştırdılar 30.10.2022

  Almanya'dan bisikletleriyle yola çıkan iki çevre bilimci, Tunceli'deki Munzur Vadisi Milli Parkı'nda doğal yaşamı inceledi.

 • Dünya 'Türkiye Yüzyılı'nı konuşuyor

  Dünya 'Türkiye Yüzyılı'nı konuşuyor 29.10.2022

  Cumhurbaşkanı Erdoğan "Türkiye Yüzyılı" vizyon belgesini açıkladı. Uluslararası yayınlarda, Erdoğan'ın konuşmasına vurgu yapıldı. Erdoğan'ın konuşmasında yaptığı yeni anayasa çağrısı ve '2053' vurgusu haberlerde ön plana çıktı.

 • Almanya’da bal kabağı festivali ziyaretçilerini ağırlıyor

  Almanya’da bal kabağı festivali ziyaretçilerini ağırlıyor 24.10.2022

  Almanya’nın Berlin ve Brandenburg eyaletlerinin en büyük bal kabağı festivali, Beelitz kentinde başladı. Klaistow'da bir çiftlikte, dünyanın çeşitli yerlerinden getirilen 500 çeşit ve 100 binden fazla bal kabağı sergilendi.

 • Eurowings, pilotların 3 günlük grevi nedeniyle yüzlerce uçuşu iptal etti

  Eurowings, pilotların 3 günlük grevi nedeniyle yüzlerce uçuşu iptal etti 17.10.2022

  Alman hava yolu şirketi Lufthansa’nın iştiraki Eurowings, gece yarısından itibaren şirket pilotlarının 3 günlük greve çıkması nedeniyle yüzlerce uçuşunu iptal edilmek zorunda kaldı.

 • Köln'de ilk ezan heyecanı

  Köln'de ilk ezan heyecanı 14.10.2022

  Diyanet İşleri Türk İslam Birliği DİTİB, Almanya'nın Köln kentinde cuma günleri hoparlörden ezan okunması için girişimleri sonuç verdi.

 • Dünyada Mevlid Kandili idrak edildi

  Dünyada Mevlid Kandili idrak edildi 07.10.2022

  Türkiye'de olduğu gibi yurt dışında da Mevlid Kandili idrak dildi. Camilere akın eden Müslümanlar namaz kıldı, dua etti, okunan ilahileri dinledi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan dünya basınının yakın takibinde: Erdoğan Yunanları terletiyor

  Cumhurbaşkanı Erdoğan dünya basınının yakın takibinde: Erdoğan Yunanları terletiyor 07.10.2022

  Dünya basını, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Çekya'nın başkenti Prag'da düzenlenen Avrupa Siyasi Topluluğu Zirvesi'ndeki açıklamalarını yakından takip etti. Fransa, Almanya ve ABD basınında, Erdoğan'ın Yunanistan'la ilgili açıklamaları öne çıktı. Rus medyası, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkiye üzerinden tahıl sevkiyatına ilişkin açıklamalarını aktardı. Azerbaycan basını ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ermenistan'a çağrısını manşetlerine taşıdı.

 • Filenin Sultanları Almanya'yı devirdi

  Filenin Sultanları Almanya'yı devirdi 04.10.2022

  A Milli Kadın Voleybol Takımı, FIVB Dünya Şampiyonası'nın 2. tur ilk maçında Almanya'yı 3-0 mağlup etti. Filenin Sultanları, son 6 maçta 5. galibiyetini elde etti.

Başa Dön