Etiket Sonuçları: Arap Baharı

 • Uzmanlar, Arap dünyasının geleceğini TRT World Forum'da değerlendirdi

  Uzmanlar, Arap dünyasının geleceğini TRT World Forum'da değerlendirdi 03.12.2020

  "Arap Baharı" sonrasında, bölge dinamiklerinde nasıl değişimler oldu? Ülkeler ileri adımlar mı attı, yoksa başkaldırılar mevcut rejimlerin gücünü mü tazeledi? TRT Wold Forum'da, "Arap Baharı"nın yansımaları konuşuldu.

 • Libyalıların devrim hayalleri önündeki engel: Halife Hafter

  Libyalıların devrim hayalleri önündeki engel: Halife Hafter 17.02.2020

  Libya'da Kaddafi'nin 42 yıllık iktidarına son veren 17 Şubat 2011'deki devrimin üzerinden 9 yıl geçmesine rağmen Libyalılar, Halife Hafter'in ülke yönetimini ele geçirme hırsıyla başlattığı saldırılar nedeniyle devrim hayallerine henüz ulaşamadı.

 • Birleşik Arap Emirlikleri bölgesinde ateş ekiyor

  Birleşik Arap Emirlikleri bölgesinde ateş ekiyor 06.01.2020

  Birleşik Arap Emirlikleri, 2013’te Mısır’daki darbeyle öne çıksa da bölgedeki pek çok operasyonda parmağı bulunan bir ülke. Körfez’de krizlere de sebep olan BAE, bazı Orta Doğu ve Afrika ülkelerini hem ekonomik hem de siyasi kıskaca almış durumda.

 • Kaddafi sonrası Libya

  Kaddafi sonrası Libya 02.01.2020

  Afrika'nın en büyük petrol rezervlerine sahip Libya'da, 17 Şubat 2011'de başlayan ayaklanmaların ardından Kaddafi dönemi, NATO'nun askeri müdahalesi ile sona erdi. Ancak ülkede 8 yıldır istikrar sağlanamadı.

 • "Arap Baharı"nın 8'inci yılında gösteriler sürüyor

  "Arap Baharı"nın 8'inci yılında gösteriler sürüyor 27.12.2018

  "Arap Baharı" adlı sürecin 8'inci yıl dönümünde Tunus, Sudan, Irak, Lübnan ve Ürdün'de halk, ekonomik durumu ve hayat pahalılığını protesto etmek için sokaklara çıktı.

Başa Dön