Fotoğraf Galerileri Etiket Sonuçları: Yüksek Teknoloji

 • Kapıkule'de kaçakçılıkla mücadelede üst düzey teknoloji kullanılıyor

  Kapıkule'de kaçakçılıkla mücadelede üst düzey teknoloji kullanılıyor 16.06.2022

  Kapıkule Sınır Kapısı'nda kaçakçılıkla mücadele faaliyetleri etkin ve verimli şekilde yürütülüyor.

 • TEKNOFEST'te MiG-29 savaş uçağı ve Bayraktar Akıncı gösteri uçuşu yaptı

  TEKNOFEST'te MiG-29 savaş uçağı ve Bayraktar Akıncı gösteri uçuşu yaptı 29.05.2022

  TEKNOFEST Azerbaycan tüm hızıyla devam ediyor. Festivalde MiG-29 savaş uçağı ve Bayraktar Akıncı gösteri uçuşu gerçekleştirdi.

 • TEKNOFEST'te Take Off Girişim Zirvesi düzenlendi

  TEKNOFEST'te Take Off Girişim Zirvesi düzenlendi 27.05.2022

  Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'te Take Off Girişim Zirvesi düzenlendi. TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Take Off standlarını gezdi, katılımcılarla fotoğraf çektirdi.

 • Türk savunma sanayii için tarihi gün

  Türk savunma sanayii için tarihi gün 05.01.2022

  Türk savunma sanayiinin marka projelerinden biri olan Milli Muharip Uçak için geri sayım sürüyor. MMU mühendislik merkezi başta olmak üzere hizmete girecek yeni tesisler, yerli ve milli savunma sanayii için bir dönüm noktası olacak.

 • 2022’de teknoloji dünyasında neler yaşanacak?

  2022’de teknoloji dünyasında neler yaşanacak? 04.01.2022

  Yeni yıl, internetin bir sonraki aşaması olarak kabul edilen meta evren de dahil olmak üzere 2021'de görülen birçok yeni teknoloji trendini beraberinde getiriyor. Yıldızı parlamaya devam edecek diğer teknolojiler ise, Web 3,0, yapay zeka, makine öğrenme, yüz tanıma, robotik olacak.

 • Cebimizdeki cihazların görünmeyen zararları

  Cebimizdeki cihazların görünmeyen zararları 02.01.2022

  Teknolojik cihazlar hayatımızı kolaylaştırırken aynı anda yaydıkları elektromanyetik dalgalarla sağlımızı tehdit ediyor. Peki, bu zararları en aza indirmek için neler yapılabilir?

 • Tayland'da teknoloji, inanç ve gelenekler iç içe

  Tayland'da teknoloji, inanç ve gelenekler iç içe 30.11.2021

  Tayland’da teknolojinin yaşamda etkin olmasının yanında inançlar, ritüeller ve geleneksel yaşam tarzları da devam ediyor.

 • Uçan takside deneme uçuşları başladı

  Uçan takside deneme uçuşları başladı 11.11.2021

  Güney Kore’nin uçan taksisi, Gimpo havalimanı üzerinde deneme uçuluşlarına başladı. Drone taksi, 2025 yılından itibaren büyük havaalanları ile Seul şehir merkezi arasında görev yapacak.

 • TEKNOFEST heyecanı başladı

  TEKNOFEST heyecanı başladı 21.09.2021

  Türkiye'nin ayakları yere basmayan festivali TEKNOFEST başladı. Birbirinden farklı sürprizlerin olduğu festivalde Türkiye'nin savunma sanayii araçları sahne alacak. Birçok yarışma ve etkinlik düzenlenecek. Festival pazar günü sona erecek.

 • Tarayıcı uygulamalar ne kadar güvenli?

  Tarayıcı uygulamalar ne kadar güvenli? 25.05.2021

  Yazdırma, tarama ve kopyalama gibi işlemler büyük güvenlik riskleri taşımıyor gibi görünebilir. Bir yazının ya da fotoğrafın kağıt versiyonunu vermekten veya kağıdı dijitale dönüştürmekten başka bir işlevi yokmuş gibi gelebilir. Ancak bu basit uygulamalar da tıpkı diğer internet tabanlı uygulamalar gibi veri ihlalleri yaratabilir.

 • Göreve her daim hazır "Timsah" gücü

  Göreve her daim hazır "Timsah" gücü 10.05.2021

  Amfibi Deniz Piyade Tugay Komutanlığı’nın ‘Timsah’ gücü, Türkiye'nin jeostratejik konumu ile deniz aşırı menfaatlerinin korunmasında önemli rol üstleniyor. Yerine getirecekleri her türlü görev için zorlu eğitimlerden geçen askerler Türk ordusunun gücüne güç katıyor.

 • Askeri amaçlarla üretilerek günlük hayatın parçası olan teknolojiler

  Askeri amaçlarla üretilerek günlük hayatın parçası olan teknolojiler 06.04.2021

  Savaşlar tarihi boyunca, askeri amaçla pek çok teknolojik araç yaratıldı. Ancak bu araçlar zamanla günlük hayatta kullandığımız sıradan eşyalara dönüştü. İşte onlardan bazıları.

 • Blokzincir sektörlere yeni bir soluk getirdi

  Blokzincir sektörlere yeni bir soluk getirdi 18.03.2021

  Sağlık kayıtlarının güvenle saklanması, eğitim kayıtlarının doğrulanması, telif haklarının korunması... Mevcut sektörlere entegrasyonuyla süreçlere yeni bir soluk getiren blokzincirin kullanım alanları oldukça çeşitli. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, blokzincirin kullanım alanlarını paylaştı.

 • Kural ihlallerine son teknoloji kameralarla anlık müdahale ediliyor

  Kural ihlallerine son teknoloji kameralarla anlık müdahale ediliyor 17.03.2021

  Van’da Kent Güvenlik Yönetim Sistemiyle (KGYS) son teknoloji kameralardan tespit edilen maskesiz vatandaşlara bölgeye gönderilen polis ekipleri tarafından cezai işlem uygulandı.

Başa Dön