Fotoğraf Galerileri Etiket Sonuçları: Uzay Turizmi

 • Uzayda yüzyıllık çılgın proje

  Uzayda yüzyıllık çılgın proje 22.07.2022

  Bilim dünyasının en büyük amaçlarından biri Ay ve Mars'ta uzay kolonileri inşa etmek. Ancak atmosfer yoksunluğu ve yer çekimi bu planın önündeki en büyük engel. Ancak bilim insanları yer çekimi sorununu ortadan kaldırmak için bilim kurgu filmlerini aratmayan bir proje üzerinde çalışıyor.

 • Uzaya turistik seyahat: 6 yolcu yer çekimsiz ortamı deneyimledi

  Uzaya turistik seyahat: 6 yolcu yer çekimsiz ortamı deneyimledi 04.06.2022

  Turistik amaçlı uzay uçuşları gerçekleştiren Blue Origin şirketi 5'inci insanlı uçuşunu gerçekleştirdi. 6 kişiyi taşıyan uzay aracının yolculuğu 10 dakika sürdü. Araç, başarılı şekilde iniş yaptı.

 • Başvurular açıldı... "İçimizden biri uzaya gidecek"

  Başvurular açıldı... "İçimizden biri uzaya gidecek" 24.05.2022

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet’in 100’ncü yılında bir Türk’ün Uluslararası Uzay İstasyonu’na gönderileceğini açıkladı. Adaylar için başvurular, 23 Haziran 2022 saat 20.23’e kadar alınacak.

 • NASA Uzay Sergisi yarın açılıyor

  NASA Uzay Sergisi yarın açılıyor 07.12.2021

  Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi'nin (NASA) 50 yıllık uzay çalışmalarını ve deneyimlerini yansıttığı NASA Uzay Sergisi yarın Metropol İstanbul Alışveriş Merkezi'nde açılacak.

 • Uzayda 'uzay biberlerinden' Tako yapıldı

  Uzayda 'uzay biberlerinden' Tako yapıldı 01.11.2021

  Uluslararası Uzay İstasyonu’nda (ISS) bilimsel deney kapsamında yetiştirilen acı şili biberleri, hasat edildi. Biberlerin bir kısmı istasyonda bulunan astronotlar tarafından geleneksel Meksika yemeği olan 'Tako' yapılarak tüketildi, diğer kısım incelenmek üzere Dünya’ya gönderilecek.

 • Kaptan Kirk'ün gerçek uzay macerası

  Kaptan Kirk'ün gerçek uzay macerası 13.10.2021

  ABD'de "Star Trek" serisiyle tanınan oyuncu William Shatner, iş adamı Jeff Bezos'un Blue Origin şirketi tarafından gerçekleştirilen uzay gezintisine katıldı.

Başa Dön