Fotoğraf Galerileri Etiket Sonuçları: Ermenistan

 • Azerbaycan'da Karabağ Zaferi'nin 2. yılı kutlanıyor

  Azerbaycan'da Karabağ Zaferi'nin 2. yılı kutlanıyor 08.11.2022

  Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de Karabağ Zaferi'nin 2. yılı dolayısıyla yürüyüşler düzenlendi.

 • Karabağ Zaferi'ni zirvede kutladılar

  Karabağ Zaferi'ni zirvede kutladılar 06.11.2022

  Iğdırlı dağcılar, Azerbaycan'ın Karabağ Zaferi'nin ikinci yılını 3050 rakımlı Mezra Dağı zirvesinde Türkiye-Azerbaycan bayrağı açarak kutladı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan dünya basınının yakın takibinde: Erdoğan Yunanları terletiyor

  Cumhurbaşkanı Erdoğan dünya basınının yakın takibinde: Erdoğan Yunanları terletiyor 07.10.2022

  Dünya basını, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Çekya'nın başkenti Prag'da düzenlenen Avrupa Siyasi Topluluğu Zirvesi'ndeki açıklamalarını yakından takip etti. Fransa, Almanya ve ABD basınında, Erdoğan'ın Yunanistan'la ilgili açıklamaları öne çıktı. Rus medyası, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkiye üzerinden tahıl sevkiyatına ilişkin açıklamalarını aktardı. Azerbaycan basını ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ermenistan'a çağrısını manşetlerine taşıdı.

 • Ermenilerce katledilen Azerbaycanlılara ait toplu mezar bulundu

  Ermenilerce katledilen Azerbaycanlılara ait toplu mezar bulundu 04.10.2022

  Azerbaycan’ın işgalden kurtarılan Hocavend ilinin Edilli köyünde 1. Karabağ Savaşı’nda Ermenilerce katledilen Azerbaycanlı askerlere ait toplu mezar bulundu.

 • Azerbaycan 2. Karabağ Savaşı şehitlerini anıyor

  Azerbaycan 2. Karabağ Savaşı şehitlerini anıyor 27.09.2022

  Azerbaycan'da, Ermenistan'ın işgali altındaki toprakların kurtarılması için 27 Eylül 2020'de başlatılan 44 günlük savaşın 2'nci yılında şehitler anıldı. 2. Karabağ Savaşı'nda 2 bin 908 Azerbaycan askeri şehit oldu.

 • Azerbaycan şehitlerini uğurluyor

  Azerbaycan şehitlerini uğurluyor 14.09.2022

  Azerbaycan'da, Ermenistan'ın sınırdaki saldırılarında şehit olan askerler son yolculuklarına uğurlanıyor. Çatışmalarda şehit düşen Astsubay Sebuhi Ahmedov da Bakü'deki şehitlikte defnedildi. Ailesi olmadığı ve çocuk evinde büyüdüğü öğrenilen Ahmedov'un cenaze törenine çok sayıda kişi katıldı.

 • Azerbaycan'ın kontrolüne geçen Laçın görüntülendi

  Azerbaycan'ın kontrolüne geçen Laçın görüntülendi 01.09.2022

  Azerbaycan'ın kontrolüne geçen Laçın'a yerleşen Azerbaycan ordusu hem buradaki stratejik noktalarda mevzilerini güçlendiriyor hem de mayın arama faaliyeti gerçekleştiriyor.

 • Brüksel'de üçlü görüşme

  Brüksel'de üçlü görüşme 31.08.2022

  Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ve Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel Brüksel'de bir araya geldi. Görüşmede bölgedeki son gelişmeler değerlendiriliyor.

 • Zengilan'da hayat canlanıyor

  Zengilan'da hayat canlanıyor 26.07.2022

  Azerbaycan'ın Ermenistan işgalinden kurtardığı Zengilan ilinin Ağalı köyüne 41 ailenin göç etmesiyle bölgede hayat canlanmaya başladı. Ailelerin göç ettiği Ağalı köyü görüntülendi.

 • "Karabağ'ın kalbi Şuşa" yenileniyor

  "Karabağ'ın kalbi Şuşa" yenileniyor 28.05.2022

  Azerbaycan'ın kültür başkenti Şuşa'daki tarihi ve kültürel yapıların restorasyon çalışmaları devam ediyor. Doğasıyla ve kültürel mirasıyla önem taşıyan, "Karabağ'ın atan kalbi" olarak da nitelendirilen Şuşa'da yer alan tarihi yapılar arasında; Han ve Gahal mağaraları, Şuşa kalesi başta olmak üzere çeşitli kaleler, Gence kapıları, Gövhar Ağa Camisi, ticaret merkezi Rastabazar gibi birçok yapı bulunuyor.

 • Hocalı Katliamı'nın şehitleri Bakü'de anılıyor

  Hocalı Katliamı'nın şehitleri Bakü'de anılıyor 26.02.2022

  Azerbaycan'da, Ermenilerin 26 Şubat 1992'de yaptığı Hocalı Katliamı'nın şehitleri anılıyor. Azerbaycanlılar, Ermenilerin Hocalı'da katlettiği 613 kişiyi anmak için Bakü'deki Ana Feryadı Anıtı'na akın etti.

 • 30 yıldır dinmeyen acı 'Hocalı Katliamı'

  30 yıldır dinmeyen acı 'Hocalı Katliamı' 26.02.2022

  Azerbaycan Askeri Savcılığının, Ermenilerin 26 Şubat 1992'de yaptığı Hocalı Katliamı'yla ilgili soruşturma dosyası, katliamın dehşetini ortaya koyuyor.

 • İstanbul'dan Erivan'a ilk uçuş gerçekleştirildi

  İstanbul'dan Erivan'a ilk uçuş gerçekleştirildi 02.02.2022

  Türkiye-Ermenistan hattında uçuşların yeniden başlaması sonrası Erivan'a gerçekleştirilecek ilk uçuşun yolcuları, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndan uçağa bindi.

 • Azerbaycan'ın kanlı günü: 20 Ocak 1990

  Azerbaycan'ın kanlı günü: 20 Ocak 1990 20.01.2022

  Azerbaycan, bağımsızlığa giden yolda çok can kaybetti. En acı günlerden biri de Sovyet ordusunun Bakü’ye tanklarla girerek, insanları katlettiği gece yaşandı. 19 Ocak’ı 20 Ocak’a bağlayan gece, Sovyet askerleri Bakü’ye tanklarla girdi, kadın, çocuk, genç, yaşlı demeden insanları katletti. Ermeniler, 1988’den sonra toprak taleplerini artırmaya başladı. Taleplerinin içinde Dağlık Karabağ da yer alıyordu.

Başa Dön