Fotoğraf Galerileri Etiket Sonuçları: Dolandırıcılık

 • `Emniyetin uçan gözü` Muğla'da

  `Emniyetin uçan gözü` Muğla'da 09.07.2022

  Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Dairesi Başkanlığının görevlendirdiği, `Emniyetin uçan gözü` olarak nitelendirilen helikopter, Kurban Bayramı'nda ve yaz sezonunda Muğla ve turistik ilçelerinde asayiş, trafik, kaçakçılık, narkotik suçlar ve insan ticareti gibi olaylarda karada görev yapan ekiplere destek verecek. Dalyan Kanalı helikopterden görüntülendi.

 • Sahte engelli raporu hazırlayanlara operasyon: 21 gözaltı

  Sahte engelli raporu hazırlayanlara operasyon: 21 gözaltı 17.05.2022

  Bazı özel ve kamu hastane çalışanları aracılığıyla sahte engelli raporu hazırlayanlara yönelik Ankara merkezli 3 ilde operasyon düzenlendi. Operasyonda 21 şüpheli gözaltına alındı.

 • Sahte emlak ofisleriyle 29 kişiyi dolandırdılar

  Sahte emlak ofisleriyle 29 kişiyi dolandırdılar 08.03.2022

  Ankara'da ev satma vaadiyle vatandaşları 3 milyon lira zarara uğratan suç örgütüne düzenlenen operasyonda 37 şüpheli gözaltına alındı.

 • Emniyet bünyesinde "Dolandırıcılık Şube Müdürlüğü" kuruldu

  Emniyet bünyesinde "Dolandırıcılık Şube Müdürlüğü" kuruldu 23.02.2022

  Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı bünyesinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatıyla Dolandırıcılık Şube Müdürlüğü kuruldu.

 • İşte en çok kullanılan dolandırıcılık yöntemleri

  İşte en çok kullanılan dolandırıcılık yöntemleri 03.02.2022

  Sosyal medya üzerinden dolandırıcılık olayları artıyor. Çeşitli bahanelerle kart bilgileri çalınıyor, ödül kazandınız mesajlarıyla ön ödemeler yapılması isteniyor. Bu tür olayların çoğalması üzerine Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi özellikle sosyal medya üzerinden en çok kullanılan dolandırıcılık yöntemlerini paylaştı. İşte o 8 yöntem...

 • 4 ilde dolandırıcılık şüphelilerine yönelik şafak operasyonu

  4 ilde dolandırıcılık şüphelilerine yönelik şafak operasyonu 25.01.2022

  Mersin merkezli 4 ilde sosyal medyadan "kripto para yatırımı" ve "garantili bahis kuponu" vaadiyle nitelikli dolandırıcılık yaptığı iddia edilen 19 şüphelinin yakalanmasına yönelik şafak operasyonu düzenlendi.

 • 'Yurt dışında iş teklifi', 'yeşil kart' maillerine dikkat

  'Yurt dışında iş teklifi', 'yeşil kart' maillerine dikkat 18.09.2021

  Yurt dışından, "iş teklifi", "yeşil kart", "para dağıtımı", "yakınınızdan miras kaldı" ve "hesabınıza para yattı" gibi ifadelerin yer aldığı maillerle yapılan dolandırıcılık girişiminde artış yaşanıyor. İşte dikkat edilmesi gerekenler...

 • Çiftlik Bank soruşturması: Mehmet Aydın adliyede ifade veriyor

  Çiftlik Bank soruşturması: Mehmet Aydın adliyede ifade veriyor 07.07.2021

  Çiftlik Bank soruşturması kapsamında aranırken Brezilya'da teslim olan ve Türkiye'ye getirilen Mehmet Aydın emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Aydın ifade vermeye başladı.

 • 'Tosuncuk'un Bursa'daki eski evi görüntülendi

  'Tosuncuk'un Bursa'daki eski evi görüntülendi 05.07.2021

  'Çiftlik Bank' üzerinden binlerce kişiyi dolandırdıktan sonra yurt dışına kaçan ve kırmızı bültenle aranan ve 'Tosuncuk' olarak bilinen Mehmet Aydın, Brezilya'da Sao Paulo Başkonsolosluğu'na teslim olmasının ardından Türkiye'ye getirildi. Mehmet Aydın'ın, yurt dışına çıkmadan önce Bursa'da yaşadığı 80 metrekarelik bodrum katındaki ev görüntülendi.

 • Dolandırıcıların "uçan mürekkep" oyunu artık işe yaramıyor

  Dolandırıcıların "uçan mürekkep" oyunu artık işe yaramıyor 30.06.2021

  Adli Tıp Kurumu (ATK) Fizik İhtisas Dairesi, belgelerdeki imza ve el yazılarının sorumlu kişiye ait olup olmadığından, çeklerdeki miktarın sonradan değiştirilip değiştirilmediğine kadar çok sayıda sahteciliğin aydınlatılmasına yardımcı oluyor.

Başa Dön