Fotoğraf Galerileri Etiket Sonuçları: Dağlık Karabağ

 • Karabağ Zaferi'nin 2. yılında şehitler unutulmadı

  Karabağ Zaferi'nin 2. yılında şehitler unutulmadı 08.11.2022

  Azerbaycan'da, Karabağ Zaferi'nin 2'nci yılında toprakların işgalden kurtarılması için canlarını feda eden şehitler anıldı.

 • Azerbaycan'da Karabağ Zaferi'nin 2. yılı kutlanıyor

  Azerbaycan'da Karabağ Zaferi'nin 2. yılı kutlanıyor 08.11.2022

  Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de Karabağ Zaferi'nin 2. yılı dolayısıyla yürüyüşler düzenlendi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Aliyev, Zengilan Havalimanı'nı açtı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Aliyev, Zengilan Havalimanı'nı açtı 20.10.2022

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Zengilan Havalimanı'nın açılışını gerçekleştirdi.

 • Kafkasya'nın kültür merkezi Şuşa, eski günlerine dönüyor

  Kafkasya'nın kültür merkezi Şuşa, eski günlerine dönüyor 13.10.2022

  Dağlık Karabağ'ın en stratejik noktalarından birinde bulunan Şuşa, Ermenistan’ın Karabağ’ı işgalinde ağır hasar alan şehirlerden biriydi. Azerbaycan müziğinin beşiği, Kafkasya’nın kültür merkezi olarak bilinen Şuşa'nın bir yıl içinde yeniden eski güzel günlerine dönebilmesi için çalışmalar yürütülüyor. Dağlık konumu nedeniyle en çok şehit verilerek işgalden kurtarılan yerlerden biri olan Şuşa, hızla eski şaşalı günlerine döndürülüyor. (Fotoğraflar: Bahadır Avşar - TRT)

 • Azerbaycan 2. Karabağ Savaşı şehitlerini anıyor

  Azerbaycan 2. Karabağ Savaşı şehitlerini anıyor 27.09.2022

  Azerbaycan'da, Ermenistan'ın işgali altındaki toprakların kurtarılması için 27 Eylül 2020'de başlatılan 44 günlük savaşın 2'nci yılında şehitler anıldı. 2. Karabağ Savaşı'nda 2 bin 908 Azerbaycan askeri şehit oldu.

 • Mehmetçik, mayınlı arazi temizliği için Azerbaycan'a desteğini sürdürüyor

  Mehmetçik, mayınlı arazi temizliği için Azerbaycan'a desteğini sürdürüyor 04.08.2022

  Türk Silahlı Kuvvetleri Özel Mayın Arama Temizleme (ÖMAT) timleri, Ermenistan işgalinden kurtarılan bölgelerin mayınlardan temizlenmesi çalışmalarında Azerbaycan'a desteğini sürdürüyor.

 • Zengilan'da hayat canlanıyor

  Zengilan'da hayat canlanıyor 26.07.2022

  Azerbaycan'ın Ermenistan işgalinden kurtardığı Zengilan ilinin Ağalı köyüne 41 ailenin göç etmesiyle bölgede hayat canlanmaya başladı. Ailelerin göç ettiği Ağalı köyü görüntülendi.

 • Karabağ'ın sembol şehri Şuşa

  Karabağ'ın sembol şehri Şuşa 05.06.2022

  Azerbaycan'ın kültür başkenti Şuşa'daki tarihi ve kültürel yapıların restorasyon çalışmaları devam ediyor. 28 yıl Ermenistan işgali altında kalan şehirde evler, kamu binaları yıkılma noktasına geldi. Yüzlerce yıllık tarihi ve kültürel yapıların da tahribata uğratıldığı kent imar, inşaat ve restorasyon çalışmalarıyla yeniden ayağa kaldırılıyor.

 • "Karabağ'ın kalbi Şuşa" yenileniyor

  "Karabağ'ın kalbi Şuşa" yenileniyor 28.05.2022

  Azerbaycan'ın kültür başkenti Şuşa'daki tarihi ve kültürel yapıların restorasyon çalışmaları devam ediyor. Doğasıyla ve kültürel mirasıyla önem taşıyan, "Karabağ'ın atan kalbi" olarak da nitelendirilen Şuşa'da yer alan tarihi yapılar arasında; Han ve Gahal mağaraları, Şuşa kalesi başta olmak üzere çeşitli kaleler, Gence kapıları, Gövhar Ağa Camisi, ticaret merkezi Rastabazar gibi birçok yapı bulunuyor.

 • BAYKAR Teknoloji lideri Karabağ’da

  BAYKAR Teknoloji lideri Karabağ’da 27.05.2022

  Baykar Teknoloji Lideri ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Ermenistan'ın işgalinden kurtarılan Karabağ'ın sembol şehri Şuşa'yı ziyaret etti.

 • 30 yıldır dinmeyen acı 'Hocalı Katliamı'

  30 yıldır dinmeyen acı 'Hocalı Katliamı' 26.02.2022

  Azerbaycan Askeri Savcılığının, Ermenilerin 26 Şubat 1992'de yaptığı Hocalı Katliamı'yla ilgili soruşturma dosyası, katliamın dehşetini ortaya koyuyor.

 • Dağcılar Hocalı şehitleri için Haça Dağı'na tırmandı

  Dağcılar Hocalı şehitleri için Haça Dağı'na tırmandı 22.02.2022

  Azerbaycan'ın Hocalı kentinde 26 Şubat 1992'de şehit edilen 613 kişiyi anmak amacıyla Nahçıvan'daki Haça Dağı'nın zirvesine tırmanış düzenlendi.

 • Azerbaycan'ın kanlı günü: 20 Ocak 1990

  Azerbaycan'ın kanlı günü: 20 Ocak 1990 20.01.2022

  Azerbaycan, bağımsızlığa giden yolda çok can kaybetti. En acı günlerden biri de Sovyet ordusunun Bakü’ye tanklarla girerek, insanları katlettiği gece yaşandı. 19 Ocak’ı 20 Ocak’a bağlayan gece, Sovyet askerleri Bakü’ye tanklarla girdi, kadın, çocuk, genç, yaşlı demeden insanları katletti. Ermeniler, 1988’den sonra toprak taleplerini artırmaya başladı. Taleplerinin içinde Dağlık Karabağ da yer alıyordu.

 • Türkiye ve Azerbaycan gazilerinden TBMM'ye ziyaret

  Türkiye ve Azerbaycan gazilerinden TBMM'ye ziyaret 06.01.2022

  Kıbrıs gazileri ile Dağlık Karabağ Savaşı'nda gazi olan askerler TBMM'yi ziyaret etti.

Başa Dön