Ermeni mevzileriyle karşı karşıya nöbet tutan Azerbaycan askerleri, muhtemel yeni saldırılara karşılık vermek için tetikte bekliyor. ( Arşiv)
Azerbaycan ordusu, Ermenistan`ın ateşkesi ihlal ederek Azerbaycan mevzileri ile sivil yerleşim yerlerini havan ve topçu sistemleri ile yoğun ateş altına almasının hemen ardından karşı ateş, sonrasında ileri harekat başlatmıştı. ( Arşiv )
Azerbaycan-Ermenistan temas hattında şiddetli çatışmalar devam ederken, Azerbaycan halkı Azerbaycan ve Türk bayraklarıyla askerine destek vermişti. ( Arşiv)
Azerbaycan ordusunun ilerleyişi karşısında direnemeyen Ermenistan askerleri, bazı mevzilerde silahlarını ve araçlarını bırakarak kaçmıştı. (Arşiv)
Azerbaycanlı bir asker, Ermenistan işgalinden kurtarılan Cebrayıl kentindeki çeşmenin üzerine Azerbaycan bayrağı asmıştı. (Arşiv)
Azerbaycan`ın Terter kentinde bir evin bahçesine düşen ancak patlamayan Smerch füzesi, Azerbaycan Ulusal Mayın Temizleme Ajansı (ANAMA) uzmanları tarafından etkisiz hale getirilmişti. (Arşiv)
Karabağ zaferi sonrası 7 Kasım 2020`de Avrupa`nın en yüksek televizyon ve radyo kulesi olan 369 metre uzunluğundaki Küçük Çamlıca Radyo ve Televizyon Kulesi`nin dış cephesine Azerbaycan bayrakları yansıtılmıştı. (Arşiv)
Fuzuli`de, Azerbaycan kuvvetlerinin yanı sıra basın mensupları ve vatandaşların da bulunduğu çok sayıda kişi, Aliyev`in Şuşa kentinin işgalden kurtarıldığını açıklamasını alkışlayarak kutlamıştı. (Arşiv)
Azerbaycan ordusunun işgalden kurtardığı Dağlık Karabağ`ın sembol şehri Şuşa`da 28 yıl sonra cuma namazı kılınmıştı. (Arşiv)
Zengilan ilinde yer alan Minjivan, Soltanlı, Şerifan, Muğanlı, Tiri, Memmedbeyli karakollarında görevli askeri personel tarafından düzenlenen törenle, Azerbaycan bayrağı göndere çekilip, Azerbaycan Milli Marşı okunmuştu. ( Arşiv)
Azerbaycanlılar, Ermenistan`ın Dağlık Karabağ`daki işgalini sonlandıran bildirinin imzalanmasını meydanlarda kutlamıştı. (Arşiv)
Azerbaycanlılar, Gence`de Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev`in açıklamasını dev ekranlardan takip etmişti. (Arşiv)
2002`de Terter`de yaşanan bir çatışmada gözlerini ve ayağını kaybeden bir gaziye (ortada) sevgi gösterisinde bulunmuştu. (Arşiv)
Bazı vatandaşlar Bakü`deki Türk Şehitliği`ni ziyaret etmişti. (Arşiv)
Bazı vatandaşlar da 20 Ocak Şehitlerinin defnedildiği Şehitler Hıyabanı`na akın etmişti. (Arşiv)
Azerbaycan ile Ermenistan arasında Dağlık Karabağ krizine ilişkin yapılan anlaşma sonrasında Terter kentinde günlerdir sığınaklarda yaşamını sürdüren halk evlerine dönmenin mutluluğunu yaşamıştı.
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan işgalinden kurtarılan Şuşa`yı ziyaret etmişti. (Arşiv)
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev (fotoğrafta), Ermenistan işgalinden kurtarılan Karabağ`ın sembol şehri Şuşa`da Nevruz ateşini yakmıştı. (Arşiv)
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, 10 Kasım 2020`de ulusa sesleniş konuşması yaparak Azerbaycan, Ermenistan ve Rusya arasında imzalanan anlaşmanın Ermenistan`ın askeri yenilgisi anlamına geldiğini söylemişti. (Arşiv)
Fotoğrafta, Şuşa`daki Yukarı Gövher Ağa Cami görülüyor.
Fotoğrafta, Şuşa`daki Cıdır Ovası ve çevresi görülüyor.
Fotoğrafta, tarihi Şuşa Çeşmesi görülüyor.
Fotoğrafta, Şuşa Karabağ Otel görülüyor.
Fotoğrafta, Şuşa Saatli Cami görülüyor.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz