Hattat sanatçısı Mehmed Özçay’ın ‘Ağaç Portreleri’ fotoğraf sergisiyle açılışı gerçekleşen sanat merkezinin açılışına Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, Zeytinburnu Kaymakamı Zekeriya Güney ve çok sayıda davetli katıldı.
2008-2009 yılında itibaren Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi güzel hizmetlere vesile olduğuna değinen İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "Kültür sanat dostlarını bir araya getiren belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Katkı sağlayan tüm kültür sanat insanlarımızı tebrik ediyoruz. Ekim ayı sanatın başlangıç ayıdır. 29 Ekim İstanbul’da ve tüm Türkiye’de büyük bir heyecan yaşayacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ve yakın ilgileri ile Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy ekibiyle beraber canı gönülden çalışmasıyla İstanbul’da Atatürk Kültür Merkezi Cumhuriyet Bayramı’nda şehrimizde arzı endam edecek. Bizleri bu güzel sergide Belediye Başkanı Ömer Arısoy’a, sayın kaymakama ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.
Açılışın ardından İstanbul Modern Folk Müziği topluluğu da konser verdi.
Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi, bu yıl yeni seminer ve söyleşi serileri vasıtasıyla, Prof. Dr. Ömer Türker, Cemal Şakar, Samed Karagöz, Asım Öz, Murat D. Çekin, Prof. Dr. Mahmut Erol Kılıç, Prof. Dr. Haşim Şahin, Zeynep Arkan, Dr. Olcay Aydemir ve Doç. Dr. Murat Şentürk’ü dinleyicilerle buluşturacak.
Fotoğraf: DHA
Fotoğraf: DHA
Yükleniyor lütfen bekleyiniz