İSTANBUL
İSTANBUL
İstanbul`da, 30 Ağustos Zafer Bayramı`nın 99. yıl dönümü kutlamaları kapsamında, Taksim Meydanı`ndaki Cumhuriyet Anıtı önünde tören düzenlendi.
Vatan Caddesi`nde geçit töreni
Vatan Caddesi`nde geçit töreni
İstanbul Valiliğince 30 Ağustos Zafer Bayramı`nın 99. yıl dönümü dolayısıyla Vatan Caddesi`nde resmi geçit töreni düzenlendi.
İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD) de "zafer konvoyu" etkinliği düzenledi. Bayramın 99. yıl dönümüne istinaden bir araya gelen 99 klasik otomobil tutkunu, Kartal`dan Kadıköy`e konvoy halinde gitti.
İZMİR
İZMİR
İzmir Cumhuriyet Meydanı`ndaki törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı`nın okunmasının ardından Vali Yavuz Selim Köşger, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Ali Sivri ile Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından Atatürk Anıtı`na çelenk sunuldu.
ANKARA
ANKARA
Ankara`da da 30 Ağustos Zafer Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla beraberindeki heyetle birlikte Anıtkabir`i ziyaret etti.
Başkentte, 30 Ağustos Zafer Bayramı`nın 99. yıl dönümü kutlamaları kapsamında, TBMM önünden Ulus`taki eski Meclis binasına kadar geçit töreni yapıldı.
KARAMAN
KARAMAN
İsmet Paşa Caddesi`nde devam eden kutlamalarda Vali Mehmet Alpaslan Işık ve Belediye Başkanı Savaş Kalaycı öğrencilerin ve vatandaşların bayramını kutladı. Günün anlam ve önemini anlatan konuşmalardan sonra öğrenciler şiir okudu.
UŞAK
UŞAK
Uşak`ta, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla 15 Temmuz Şehitleri Meydanı`nda tören düzenlendi. Törende, halk oyunları gösterileri yapıldı.
VAN
VAN
Van Valiliği önünde Atatürk Anıtı`na çelenklerin sunulmasıyla başlayan törende, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Etkinlikte, bando takımı ve halk oyunları gösterileri ile şiirler okundu.
YALOVA
YALOVA
Yalova`da 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi. 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı`ndaki tören, valilik, garnizon komutanlığı ve belediye çelenklerinin sunumu sonrası bir dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı`nın okunmasıyla devam etti.
ESKİŞEHİR
ESKİŞEHİR
Eskişehir`de, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Vilayet Meydanı`nda tören düzenlendi.
BİLECİK
BİLECİK
Bilecik`te 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla tören düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı`nda düzenlenen törende, Atatürk Anıtı`na çelenk sunuldu, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu.
MERSİN
MERSİN
Mersin`deki Cumhuriyet Alanı`nda, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla tören düzenlendi.
DİYARBAKIR
DİYARBAKIR
Diyarbakır`ın Yenişehir ilçesindeki Anıt Park`ta Atatürk Anıtı`na çelenk sunuldu. Daha sonra çeşitli gösteriler yapıldı.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz