Kalkan Mahallesi`nde otel işleten Adem Dolunay Tomanbay, İngiltere`nin aldığı kararla bölgede turizmin canlanmasını ümit ettiklerini söyledi.
Yüzde 60 doluluk oranını yakaladık
"Yüzde 60 doluluk oranını yakaladık"
İngiltere`nin kararını sevinçle karşıladıklarını belirten Tomanbay, "Rezervasyonlar almaya başladık. Heyecanlıyız. Olumlu veriler geliyor. Yüzde 60 doluluk oranını yakaladık. Umarım katlayarak devam ederiz. Hem yerleşik hem de tatilcilerle yoğun bir sezon olacağını umuyoruz. Otelde tüm önlemleri aldık. Hazırız, misafirlerimizi bekliyoruz." ifadelerini kullandı.
Turizm acentesi sahibi Sami Altu da Kalkan Mahallesi`ndeki turizmin yüzde 80`inin İngiliz pazarına bağlı olduğunu belirtti.
Şu anda rezervasyonlar çok iyi gidiyor
"Şu anda rezervasyonlar çok iyi gidiyor"
Kararın bölgedeki turizmcilerin yüzünü güldürdüğünü vurgulayan Altu, şöyle devam etti: "Bu karar çıkmasaydı 30 yıl sonra ilk kez eylül ayının 15`inde sezonu kapacaktık. Çok iyi bir haber. Bizim için çok büyük umut oldu. Şu anda rezervasyonlar çok iyi gidiyor. Tam istediğimiz gibi olmasa bile böyle devam ederse 2022 turizm sezonunu iyi geçireceğiz diye ümit ediyorum. İki hafta sonra İngiltere’de 2 haftalık tatil var. Rezervasyonlarla 3 bin kişilik bir misafir geleceğini umut ediyoruz."
Bir seyahat firmasının yöneticisi Mathew Simpson​​​​​​​ ise kararın gelecek için çok olumlu bir adım olduğunu dile getirdi.
Önümüzdeki yıl Kalkan`da harika bir sezon olacak
"Önümüzdeki yıl Kalkan`da harika bir sezon olacak"
İngilizlerin Kaş ve Kalkan`ı çok sevdiğini ifade eden Simpson, "Önümüzdeki yıl, Kalkan`da harika bir sezon olacak. Buradan herkese tatil için Türkiye`ye gelmelerini öneriyorum. Lütfen gelin, paranızın karşılığını en iyi şekilde alabileceğiniz harika bir lokasyon, harika bir destinasyon. Pişman olmayacaksınız." değerlendirmesinde bulundu.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz