Erzurum Büyükşehir Belediyesi, 3 yıl önce Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde hayata geçirdiği Tarım Makinaları Parkı sayesinde, fazla taşlık olduğu için tarım arazilerini ekemeyen, ekim ve hasat için gerekli makinesi olmayan çiftçilere destek oluyor.
Büyükşehir Başkanı Mehmet Sekmen`in "Erzurum`da ekilmemiş bir tek dönüm tarım arazisi kalmayacak" sözüyle başlatılan uygulama ile tarımsal faaliyetlerinde makine desteği sağlanan çiftçiler, arazilerini ekip biçmek için tarım aletine ihtiyaç duyması halinde belediyedeki Beyaz Masa`ya müracaat ediyor.
Bu masa aracılığıyla Tarım Makinaları Parkı`ndan uygun fiyata tarım aleti kiralayan çiftçiler, tarımsal ürünlerin ekim ve toplanması ya da tarlalarının sürülmesi gibi işlerini neredeyse yakıt parasına kiraladıkları bu aletlerle daha kolay ve ucuz yapabiliyor.
Üreticiler bu sayede hem kazancını artırıyor hem de tarımsal üretim artışına katkı sağlıyor.
Uygulama ile belediyenin Tarım Makineleri Parkı`nda birbirinden farklı amaçlarla kullanılan zirai alet ve tarım makinaları, bu makineleri kullanan belediye görevlileri eşliğinde çiftçilere hizmet veriyor.
Fotoğraf: AA
Fotoğraf: AA
Yükleniyor lütfen bekleyiniz