KDV İNDİRİMİ
KDV İNDİRİMİ
Yüzde 18`den yüzde 8`e indirilen iş yeri kiralama hizmetlerindeki KDV oranı 1 Haziran`a kadar yüzde 8 olarak uygulamaya devam edecek.
KDV İNDİRİMİ
KDV İNDİRİMİ
Konaklamadan yeme içmeye, yolcu taşımacılığından bakım onarıma kadar birçok sektörü kapsayan KDV indirimlerinin sürelerinde de yine 1 Haziran`a kadar uzatıma gidildi.
ESNAFA DESTEK
ESNAFA DESTEK
Salgından doğrudan etkilenen ve toplam sayısı 1 milyon 239 bin 438 kişiyi esnaf kesimine 3 ay süreyle ayda 1000 lira destek ödemesi yapılacak.
ESNAFA DESTEK
ESNAFA DESTEK
Hibe şeklinde verilecek doğrudan esnaf destek ödemesinden taksi, dolmuş ve servis işletmecisi, pazarcı, terzi, oto tamircisi, lokantacı, pastaneci, kadın ve erkek kuaförü, pansiyon, yurt, kreş, düğün salonu işletmecisi gibi kesimler faydanalanacak.
ESNAFA KİRA DESTEĞİ
ESNAFA KİRA DESTEĞİ
İş yeri kira olan esnafa 3 ay süreyle büyükşehirlerde aylık 750 lira, diğer illerde ise 500 lira kira desteği verilecek.
Salgın döneminde hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının kadrolarına göre vazife malullüğü veya meslek hastalığı statülerinin hızla sonuçlandırılması sağlanacak.
STOPAJ İNDİRİMİ
STOPAJ İNDİRİMİ
Yıl sonuna kadar yüzde 20`den yüzde 10`a indirilen gayrimenkul kiralarındaki stopaj oranı uygulanması süresini 1 Haziran`a kadar uzatıldı.
Vazife malulü sağlık çalışanlarının aileleri, maaştan ek ödemeye, faizsiz konut kredisinden çocuklarına eğitim öğretim yardımına, istihdam hakkından fatura indirimlerine kadar pek çok imkana kavuşacak.
YILBAŞINDA SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI
YILBAŞINDA SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI
Sokağa çıkma kısıtlaması 31 Aralık Perşembe saat 21.00`den 4 Ocak Pazartesi saat 05.00`e kadar kesintisiz uygulanacak.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz