İzmir`in Ödemiş ilçesine bağlı Bozdağ, Gölcük ve Birgi mahallelerinde kar yağışı etkili oldu. Kar, bugün de etkisini sürdürdü. Beyaz örtüyle kaplanan Birgi Mahallesi`nde güzel görüntüler oluştu.
Kar keyfi yaşamak isteyen İzmirliler, tarihi evlerin bulunduğu mahalleye geldi. Kar keyfi yaşayan ziyaretçiler, bol bol fotoğraf çektirdi.
Kar yağışı ender olarak görülüyor
Kar yağışı ender olarak görülüyor
Birgi Mahallesi`nde yaşayan Yaşar Günaydın, bölgede bu mevsim kar yağışının ender görüldüğünü söyledi.
Birgi`nin karla güzel görüntüler oluşturduğunu vurgulayan Günaydın, "Herkesi böyle bir heyecanı yaşamaları için tarihi Birgi`ye bekliyoruz" dedi.
İlk defa bu kadar büyük çapta kar yağışı olduğunu duyunca geldik
"İlk defa bu kadar büyük çapta kar yağışı olduğunu duyunca geldik"
Birgi`ye arkadaşlarıyla kar keyfini yaşamak için geldiklerini söyleyen Simay İlhan ise "Burada ilk defa bu kadar büyük çapta kar yağışı olduğunu duyunca hemen geldik. Arkadaşlarla birlikte kar topu oynadık. Ayrıca karla birlikte eşsiz kartpostallık manzaralar var" diye konuştu.
Seray Akgün de arkadaşlarıyla kar topu oynadıklarını ve çok eğlendiklerini dile getirdi.
Pamukkale`de kar yağışı etkili oldu
Pamukkale`de kar yağışı etkili oldu
Travertenleriyle ünlü Pamukkale`de de kar yağışı etkili oldu.
Hava sıcaklığının 2 dereceye düştüğü ören yerinde misafirler, kar yağarken sıcaklığı yaz-kış 36 derece olarak ölçülen antik havuza girdi.
Bembeyaz travertenlerde yürüyüşe çıkan turistler ise kar yağarken oluşan manzarayı fotoğrafladı.
Pamukkale Antik Havuz Müdürü Erkan Tunaboylu, UNESCO Dünya Miras Listesi`ndeki Pamukkale`nin yılın her mevsim ziyaretçi çektiğini söyledi.
Tunaboylu, "Buraya uzun yıllardır kar yağmıyordu. Bu havada misafirlerimiz de fırsatı kaçırmadılar ve havuzun tadını çıkardılar" dedi.
Bursa`dan gelen Erkan Tek, uzun sürenin ardından Pamukkale`yi ziyaret ettiğini ve kar manzarasıyla karşılaştığı için şaşırdığını vurguladı.
Said Taş da turist rehberi olarak bölgede görev yaptığını ve ilk kez kar yağarken Pamukkale`yi gezme fırsatı bulduğunu dile getirdi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz