Cumhuriyet`in ilanının 97. yıl dönümü kutlamaları kapsamında, TBMM`den başlayarak Ulus`ta ilk Meclis önünde son bulacak resmi geçit töreni düzenlendi.
Tören öncesi TBMM önünde Milli Savunma Bakanlığı Mehteran Birliği gösteri sundu.
Ankara Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü görevlileri tören sırasında geniş güvenlik önlemleri aldı.
Koronavirüs önlemleri altında gerçekleşen kortej yürüyüşüne katılan sağlık çalışanlarına kırmızı beyaz güller atıldı.
TBMM önünden saat 14.00`te başlayan geçit töreni dolayısıyla Atatürk Bulvarı üzerinde geniş güvenlik önlemi alındı.
Bulvara çıkan bütün yollar ve bariyerler hafriyat kamyonlarıyla kapatılırken, çevik kuvvet ve atlı polisler güzergahta güvenliği sağladı.
Kortejde askeri birlikler, polis ekipleri, mehter takımı, gazi ve şehit yakınları, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemine ait askeri kıyafetler giyen askerler ve sivil savunma ekipleri yer aldı. Geçit töreni boyunca yol kenarındaki vatandaşlar, Türk bayraklarıyla polis ve askerlere sevgi gösterilerinde bulundu. Vatandaşlar, görkemli geçit törenini telefonlarıyla da kaydetmeyi ihmal etmedi.
Tören geçit birliklerinin Birinci Meclis binası önüne gelmesiyle son buldu.
Ankara Büyükşehir Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97. yılını gün boyu Başkent’in birçok noktasında çeşitli etkinliklerle kutladı.
Kutlama adreslerinden biri de Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi (AŞTİ) oldu. Belediye iştiraklerinden BUGSAŞ tarafından AŞTİ’de düzenlenen etkinlikte yolcular sürpriz bir gösteriyle karşılandı.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz