Simav Seracılık Organize Sanayi Bölgesi alanı ve su kuyularında inceleme yapan Bakan Bekir Pakdemirli, bölgede yatırım yapanların Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında desteklenerek birçok eve aş ve iş imkanı sağladıklarını söyledi.
İsmail Taş`ın yaklaşık 4 sene önce burayı kurduğuna değinen Pakdemirli seranın şu ana kadar maliyetini çıkardığını ve bundan sonra kar ederek üretimini sürdüreceğini vurguladı.
Pakdemirli, ziyaret ettiği İsmail Taş`a ait serada çok kaliteli, güzel, yerli tohumdan, "taş gibi" domatesler üretildiğini anlattı:
“Tarımsal üretim, çok güzel bir şey. Tarımsal üretimin bir ilerisi de bunu organize bir şekilde, sürekli üretmek. Süreklilik, son derece önemli. İşte seralar da bu imkânı veriyor. Türkiye çapında seralarda üretim yapan arkadaşlarımız, ekseriyetle mutludur. Seracılık, hızlı bir şekilde büyüyor. Son 3-4 senede 50 bin dekardan daha fazla alan, başta Ziraat Bankasında sübvanse kredisi olmak kaydıyla büyümüştür.”
“Üretimdeki istikrar 84 milyona fayda sağlar”
“Üretimdeki istikrar 84 milyona fayda sağlar”
Türkiye`de çok ciddi bir üretim artışı olduğuna işaret eden Bakan Pakdemirli, seralarda organize bir şekilde üretimin artmasının 84 milyon vatandaşa fayda sağlayacağını ve üretim istikrarı sürdükçe fiyatlardaki dalgalanmaların azalacağını söyledi.
Pakdemirli, Simav Seracılık Organize Sanayi Bölgesinin 1100 dekar alanda kurulacağını dile getirerek, "Bugün itibarıyla bütün taliplerin bir an evvel faaliyete geçmesini beklediği bir sera bölgemiz. Tüm vatandaşlarımızı, yeni iş kuracak olanları, öncelikle tarıma davet ediyorum çünkü tarımda bereket, bol kazanç var” dedi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz