Zeliha Akbulut`a ait Eskibağlar Mahallesi Kumlubel Sokak`ta park halinde bulunan 3 tekerlekli kasalı motosikleti 12 Ocak gecesi kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi tarafından çalındı.
Bunun üzerine İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri Akbulut`a ait motosikletin bulunması için çalışma başlattı.
Yaşanan olayı duyan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum,Zeliha Akbulut`a yeni bir 3 tekerlekli kasalı motosiklet armağan etti.
“Kimseden daha önce hediye almadım”
“Kimseden daha önce hediye almadım”
Akbulut gazetecilere, plastik geri dönüşüm toplayarak ve temizlik işlerinde çalışarak geçimini sağladığını söyledi.
Akbulut, hırsızların kendisini zor durumda bırakarak ekmek teknesini çaldıklarını anlattı: "Üzüntümü tarif edemiyorum. Ancak yaşayan bilir. Günlerce ağladım. Psikolojim bozuldu. Emniyet güçleri motorumu buldu ancak parçalanmış olduğu bilgisi ulaştı. Emniyet teşkilatına çok teşekkür ediyorum. Sevincimi tarif edemiyorum. Kimseden daha önce hediye almadım. Bana yeni bir motosiklet hediye eden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum`dan Allah razı olsun. Emeği geçen herkese, tüm gönül dostlarına teşekkür ediyorum. Bundan sonra hep güleceğim inşallah. Biliyorum ki artık devletim benim yanımda. Herkesin yanında... Artık bundan sonra geceleri rahat uyuyacağım. Bugün benim bayramım."
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Eskişehir İl Müdürü Hikmet Çelik de Akbulut`un elektrikli motosikletinin çalınmasının kentte yaşayanları ve kendilerini derinden üzdüğünü vurguladı.
Akbulut`un gözyaşlarına ve yaşadıklarına çok üzüldüklerine değinen Çelik, "Bugün, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum`un bilgileri dahilinde böyle güzel bir sevince ortak olduk. Allah onlardan razı olsun. Zeliha Akbulut`un bugün gülüyor olması bizleri mutlu etti" dedi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz