AK Parti Altındağ İlçe Başkanı Fatih Bildik, yaptığı açıklamada, "New York`taki Times Meydanı`ndaki reklam panolarına FETÖcüler tarafından `Stop Erdoğan` yazılarının asılmasından sonra başkent Ankara`dan, Ankara`nın kalbi Altındağ`dan sesleniyoruz ve diyoruz ki, `19 yıldır Cumhurbaşkanımızın arkasında duran milletimizle beraber bizler de aynı şekilde durmaya sonuna kadar devam edeceğiz.` Durmadan, yorulmadan sonuna kadar mücadelemizi vereceğiz ve Sayın Cumhurbaşkanımızın arkasında olduğumuzu buradan beyan ediyoruz." ifadelerini kullandı.
İşin arkasından FETÖ çıktı
İşin arkasından FETÖ çıktı
ABD`de Türkiye`yi karalamayı hedefleyen reklamın arkasından Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile ilişkili "Advocates of Silenced Turkey" adlı organizasyon çıkmıştı.
FETÖ mensuplarına ait bir grup tarafından Times Meydanı`na yakın 42. sokak ile 8. Cadde köşesindeki dijital ekrana Türkiye`yi karalamaya yönelik verilen reklam, Türk Amerikan toplumunun şiddetli tepkisine neden olmuştu.
Türk toplumu üyeleri, ilanı yayımlayan Outfront Media reklam şirketini telefon ve e-posta ile protestolarını ifade etmesi üzerine reklam kaldırılmıştı.
Reklam üzerine New York kentinde, FETÖ`nün karanlık yüzünü ve dünya için oluşturduğu tehdidi anlatan dijital ekranlı kamyonet dolaştırılmıştı.
Reklam, Türkiye`de de tepkiyle karşılanırken, birçok ilde LED ekranlara "Love Erdoğan" görselleri yansıtıldı.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz