Bingöl`ün Ilıcalar beldesinde yaşayan Ayşe Gençdoğan`ın, 25 Mart`ta şiddetli baş ağrısı, bel ve göğüs ağrısı şikayetleri oldu, aile sağlık ekiplerinden yardım istedi. Gençdoğan`a da yapılan tetkikler sonucu COVID-19 tanısı konuldu.
10 günlük yaşam mücadelesi verdi
10 günlük yaşam mücadelesi verdi
Tedavisine evde devam edilen Gençdoğan, halsizlik, ateş, baş ve karın ağrısı, üşüme, tat ve koku kaybı, iştahsızlık nedeniyle vücut direncinin düşmesi sonucu 10 günlük zorlu bir süreç geçirdi.
Hastalığı atlattıktan sonra halen nefes alma sıkıntısı, iştahsızlık çeken Gençdoğan`ın oğlu ve gelini de evdeki tedavilerinin ardından sağlığına kavuştu.
Ömrü boyunca hep köyde yaşadığını ve bu nedenle doğal beslendiğini anlatan Gençdoğan, şöyle konuştu: "Hastalığın ilk gününde şiddetli baş, bel ağrısı çekmeye başladım, daha sonra titreme tuttu beni ve sobanın yanında olmama rağmen bir türlü titreme geçmedi. Göğsüm, boğazım ve karnım ağrıyordu, nefes alamıyordum ve soğuktan öleceğimi zannettim"
Buzlu suyun dışında hiçbir şey içemediğini, yemek yiyemediğini belirten Gençdoğan, hastalığın kendisini perişan ettiğini dile getirdi.
Sanki zehir yutmuştum
"Sanki zehir yutmuştum"
"Virüsten dolayı ağzımın tamamı yara oldu. İştahım yoktu. Sanki zehir yutmuştum" diyen Gençdoğan, sağ bacağında yaşadığı rahatsızlıktan dolayı destek almadan yürüyemediğini ve yatağa esir kaldığını anlattı.
5 dakika bile ayakta durmaya gücüm yok
"5 dakika bile ayakta durmaya gücüm yok"
Nefes alma sıkıntısı devam eden Gençdoğan, "5 dakika bile ayakta durmaya gücüm yok. Allah iman versin. Dünyada çok çile çektik, Allah hepsini öbür dünya için kefaret kılsın inşallah" diyor.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz