Kategoriler
TÜRKIYE

AK Parti Hani İlçe Başkanlığı'na molotoflu saldırı

Son Güncelleme:

Kaynak: TRT Haber

Diyarbakır AK Parti Hani İlçe Başkanlığı binasına yönelik molotoflu bir saldırı gerçekleştirildi. Saldırı anı güvenlik kamerasına yansıdı. Saldırıyla ilgili 2 şüpheli gözaltına alındı.

Saat 21.00 sıralarında Zirve Mahallesi Orman Caddesi'ndeki Hani İlçe Başkanlığına molotofkokteylli saldırı düzenlendi.

Saldırı esnasında bazı partililerin içeride olduğu ancak kimsenin yaralanmadığı öğrenilirken, parti binasında hasar oluştu.

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın, saldırıyı sosyal medya hesabından duyurdu:

 

"Dün İzmir HDP İl binasına yönelik yapılan iğrenç saldırının bir benzeri, bu gece Diyarbakır'ımızda AK Parti Hani İlçe teşkilatımızın binasına yönelik olarak yapılmaya çalışıldı."

 

Ayrıca Aydın, "Terör odaklarının; Ülkemizde oluşan huzur ve güven ortamını baltalamaya yönelik olarak, içerideki uzantıları üzerinden harekete geçmeye çalıştıklarını ibretle müşahade etmekteyiz" ifadelerini kullandı.

2 şüpheli yakalandı

Saldırıyı gerçekleştiren şüpheli ile ona gözcülük yapan diğer şüpheli gözaltına alındı.

Şentop: Terör saldırısını kınıyorum

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, saldırıya tepki gösterdi. 

Şentop sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Diyarbakır'ın Hani ilçesinde AK Parti binasına gerçekleştirilen terör saldırısını kınıyorum. Ülkemizin huzurunu bozmak isteyen provokasyonlara karşı milletimiz dikkatle, birlik ve beraberliğimizi güçlü kılarak en güzel cevabı verecektir." dedi. 

Adalet Bakanı Gül: Provokatörlerin tuzaklarını başlarına yıkarız

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, AK Parti Diyarbakır Hani ilçe binasına yapılan saldırıyı lanetledi.

Bakan Gül, Twitter'dan, "AK Parti Diyarbakır Hani ilçe binamıza yapılan alçak saldırıyı lanetliyorum. Huzurumuza, kardeşliğimize, birliğimize kast edenler karanlık emellerine ulaşamayacak. Provokatörlerin tuzaklarını başlarına yıkarız" paylaşımında bulundu. 

 

 

Kurtulmuş: Aziz milletimizin birlik ve beraberliğini hiçbir sinsi oyun bozamayacak

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş da olaya tepki gösterdi.

Kurtulmuş, sosyla medya paylaşımında "Diyarbakır Hani İlçe binamıza yönelik terör saldırısını ve arkasındaki şer odaklarını lanetliyorum. Aziz milletimizin birlik ve beraberliğini hiçbir sinsi oyun bozamayacaktır" dedi.

 

"Partimiz ve aziz milletimiz bu alçaklara asla geçit vermeyecektir"

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ise Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Diyarbakır Hani'de ilçe binamıza yapılan provokatif saldırıyı şiddetle kınıyorum. Partimiz ve aziz milletimiz, birlik ve beraberliğimize kasteden bu alçaklara asla geçit vermeyecektir" ifadelerini kullandı.

 

 

Ömer Çelik'ten kınama

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile saldırıyı lanetledi.

Çelik, "Partimizin Diyarbakır Hani İlçe binasına yönelik saldırıyı lanetliyoruz. Her türlü provokasyonu yenecek güce sahibiz" ifadelerini kullandı.

İzmir'deki HDP binasına saldırı

Tabancayla İzmir HDP İl Başkanlığı'na giren O.G., ateş etmeye başlamış, açılan ateş sonucu parti çalışanı bir kadın hayatını kaybetmişti.

İzmir Valiliği, şüphelinin sağlık çalışanıyken istifa ettiğini ve psikolojik sorunları sebebiyle tedavi gördüğünü açıklamıştı.

Şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP'nin İzmir il binasına yapılan saldırının kanlı bir prova, toplumun sinir uçlarını test eden kalleş bir tertip olduğunu söylemiş, olayın içyüzünün mutlaka deşifre edilmesi gerektiğini ifade etmişti.
 

Etiketler: AK Parti