Kategoriler
TÜRKIYE

Acil serviste çalışan doktor darbedildi

Son Güncelleme:

Kaynak: TRT Haber, AA

Isparta Şehir Hastanesin acil servisinde çalışan bir doktorun hasta yakını tarafından darbedilme anı, güvenlik kamerasınca kaydedildi. Polis ekiplerince gözaltına alınan saldırgan, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Isparta Şehir Hastanesinde Acil Servisinde görev yapan Dr. Baki Ünlü, bir hasta yakını tarafından darbedildi.

Olay sonrası rapor alan Dr. Ünlü, saldırgandan şikayetçi oldu.

"Sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti kınıyoruz"

Hastane Başhekimi Feridun Ruşen Keskin, yaptığı yazılı açıklamada, salgın sürecinde fedakarca görev yapan sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti kınadıklarını belirtti.

Yasal sürecin takipçisi olacaklarını vurgulayan Keskin, "Meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Her zaman yanında olduğunuzu da söylemek istiyoruz" ifadesini kullandı.

Saldırgan tutuklandı

Doktora saldıran Oğuz M, polis ekiplerince gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen zanlı, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

"En ağır cezayı almasını istiyorum"

Saldırıya uğrayan acil serviste görevli Dr. Baki Ünlü, "Şahsın tutuklanmasına çok sevindim. Mümkün olduğunca en ağır cezayı almasını istiyorum" dedi.

Saldırı anı kamerada

Öte yandan olay anı, güvenlik kamerası görüntülerine yansıdı. Görüntülerde, odadan hastane koridoruna çıkan bir hasta yakınının, Dr. Baki Ünlü'ye yumruk atması ve güvenlik görevlilerinin olaya müdahale etmesi yer alıyor.

Etiketler: Sağlık ÇalışanlarıIsparta