Kategoriler
DÜNYA

Rusya'da üniversitede silahlı saldırı

Son Güncelleme:

Kaynak: Reuters

Rusya Soruşturma Komitesi, Perm Üniversitesinde öğrenci olduğu belirlenen bir kişinin gerçekleştirdiği silahlı saldırıda 6 kişinin hayatını kaybettiğini ve yaralılar olduğunu duyurdu.

Perm Üniversitesinden yapılan açıklamada, üniversite binasında bir kişinin silahla etrafa ateş açtığı, personelin ve öğrencilerin sınıflara saklandıkları açıkladı.

Rus basınında yer alan görüntülerde, binada bulunanların camlardan atlayarak kaçmaya çalıştığı, bazılarının ise sınıf kapıları önünde sandalyelerle barikatlar kurduğu görüldü.

İçişleri Bakanlığı saldırıda ölenler ve yaralananlar olduğu bilgisini paylaşarak, olaydan kısa süre sonra saldırganın vurularak etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Rusya Soruşturma Komitesi de yaptığı açıklamada, Perm Üniversitesindeki silahlı saldırıda 6 kişinin hayatını kaybettiği ve yaralılar olduğu bilgisini verdi.

Açıklamada, kulun öğrencisi olduğu belirlenen saldırganın etkisiz hale getirildiği ve olaya ilişkin soruşturma açıldığı belirtildi.

Ölü sayısı güncellendi

Rusya Soruşturma Komitesi'nin daha önce 8 olarak açıkladığı ölü sayısı Rusya Sağlık Bakanlığı tarafından 6 olarak güncellendi.

6 kişinin hayatını kaybettiği olayda 9'u ağır olmak üzere 20 kişinin yaralandığı bilgisi de paylaşıldı.

Etiketler: Rusya