Fotoğraf Galerileri Etiket Sonuçları: Yusufeli Barajı

 • Türkiye'nin en yüksek barajı su tutmaya hazırlanıyor

  Türkiye'nin en yüksek barajı su tutmaya hazırlanıyor 02.12.2021

  Çoruh Nehri üzerinde, 275 metre gövde yüksekliği ile çift eğrilikli beton kemer kategorisinde Türkiye'nin birinci, dünyanın üçüncü en yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı yıl sonunda su tutmaya hazırlanıyor.

 • Yusufeli Barajı’nda artık sona gelindi: 10 yılda kendisini amorti edecek

  Yusufeli Barajı’nda artık sona gelindi: 10 yılda kendisini amorti edecek 28.10.2021

  Artvin’de, Çoruh Nehri üzerinde 275 metre gövde yüksekliğiyle Türkiye’nin en yüksek, dünyanın ise 'çift eğrilikli ince kemer baraj tipi' kategorisinde 3’üncü en yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı’nın inşaatı tamamlandı.

 • Yusufeli Barajı ve HES inşaatının yüzde 91'i tamamlandı

  Yusufeli Barajı ve HES inşaatının yüzde 91'i tamamlandı 27.09.2021

  Artvin'in Yusufeli ilçesinde yapımı devam eden Yusufeli Barajı ve HES inşaatında yüzde 91'lik fiziki gerçekleşme sağlandı.

 • Yusufeli Barajı'nın 2'nci viyadüğü açılıyor

  Yusufeli Barajı'nın 2'nci viyadüğü açılıyor 26.09.2021

  Artvin'de Çoruh Nehri üzerinde inşa edilen Türkiye'nin en yüksek, 'çift eğrilikli ince kemer baraj tipi' kategorisinde ise dünyanın 3'üncü en yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı ile su altında kalacak ilçenin yeni yerleşim yerine 4 viyadükle birlikte toplam uzunluğu 56,7 kilometre olan 40 tünel ile ulaşım sağlanacak. Türkiye'nin en yüksek ayaklı ikinci viyadüğü olacak Tekkale Viyadüğü, ekim ayında trafiğe açılacak.

 • Yusufeli Barajı gövde inşaatı çalışmaları tamamlandı

  Yusufeli Barajı gövde inşaatı çalışmaları tamamlandı 31.05.2021

  Çoruh Nehri üzerinde inşa edilen, 275 metre gövde yüksekliğiyle çift eğrilikli beton kemer kategorisinde Türkiye'nin birinci, dünyanın üçüncü en yüksek barajı olan Yusufeli Barajı gövde inşaatı tamamlandı.

 • Yusufeli Barajı yollarının yüzde 85'i tamamlandı

  Yusufeli Barajı yollarının yüzde 85'i tamamlandı 29.05.2021

  Artvin'de yapımı tamamlandığında kemer baraj sınıfında 275 metreyle Türkiye'nin birinci, dünyanın üçüncü en yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı ve HES inşaatı kapsamında relokasyon yollarının yapımı sürüyor.

Başa Dön