Fotoğraf Galerileri Etiket Sonuçları: Yüksek Teknoloji

 • Blokzincir sektörlere yeni bir soluk getirdi

  Blokzincir sektörlere yeni bir soluk getirdi 18.03.2021

  Sağlık kayıtlarının güvenle saklanması, eğitim kayıtlarının doğrulanması, telif haklarının korunması... Mevcut sektörlere entegrasyonuyla süreçlere yeni bir soluk getiren blokzincirin kullanım alanları oldukça çeşitli. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, blokzincirin kullanım alanlarını paylaştı.

 • Kural ihlallerine son teknoloji kameralarla anlık müdahale ediliyor

  Kural ihlallerine son teknoloji kameralarla anlık müdahale ediliyor 17.03.2021

  Van’da Kent Güvenlik Yönetim Sistemiyle (KGYS) son teknoloji kameralardan tespit edilen maskesiz vatandaşlara bölgeye gönderilen polis ekipleri tarafından cezai işlem uygulandı.

 • Bilim, teknoloji ve ticarette yeni dönem başlıyor

  Bilim, teknoloji ve ticarette yeni dönem başlıyor 11.02.2021

  2020 yılında salgının getirdiği yeniliklerle oluşan deneyimler, 2021'in bilim, teknoloji ve ticaret trendlerine de yön verdi. Sağlıktan ticarete, ulaşımdan eğitime kadar hemen her sektörün teknolojik alt yapısı hızlı ve köklü bir değişime uğrayacak.

 • İlhamını sinemadan alan teknolojiler

  İlhamını sinemadan alan teknolojiler 05.02.2021

  Cep telefonları, akıllı saatler, tabletler, 3 boyutlu ekranlar…. Belki bugün günlük hayatın sıradan araçları. Ancak bir dönem, izleyicilerin hayallerini süslediler. O dönem mevcut teknoloji, anlatılanın yakınında dahi değildi. Ancak bu hayaller, teknolojiyi besleyen belki de en büyük kaynak oldu. İşte ilhamını sinemadan alan teknolojiler...

 • Sınır kapıların güvenliği teknolojik yardımcılar ile üst seviyede kontrol altında

  Sınır kapıların güvenliği teknolojik yardımcılar ile üst seviyede kontrol altında 26.01.2021

  Dünyanın işlem hacmi bakımından en önemli sınır kapılarından Kapıkule'de yolculara rahat bir geçiş sağlanması, kaçakçılara ise aman vermemek amacıyla teknolojinin tüm olanaklarından yararlanılıyor.

 • Salgın yılı 2020'nin kazanan sektörleri

  Salgın yılı 2020'nin kazanan sektörleri 04.01.2021

  Terk edilmiş ofis binaları, boş sokaklar, restoranlar, kapalı spor salonları ve indirilmiş kepenkler... 2020 yılında pek çok sektör koronavirüs salgınının etkisini derinden hissetti, ancak bazı sektörler bu krizden karlı çıktı. 2020'yi en karlı geçiren sektör ise yine teknoloji oldu.

 • 2021'de teknoloji dünyasında neler yaşanacak?

  2021'de teknoloji dünyasında neler yaşanacak? 14.12.2020

  2020 tüm dünya için kabus gibi bir yıl oldu. Salgınlarla, savaşlarla, ırkçıkla mücadele eden dünya çok yorgun. Ancak pandeminin dahi önüne geçemediği teknoloji dünyası, yeni yılda yeni çalışmalara imza atacak. İşte önümüzdeki yılda merhaba diyeceğimiz teknolojik gelişmeler.

Başa Dön