Fotoğraf Galerileri Etiket Sonuçları: Yerli ve Milli Teknolojiler

 • İçişleri 'Yerli Kartlar'ın fotoğrafını paylaştı

  İçişleri 'Yerli Kartlar'ın fotoğrafını paylaştı 10.05.2022

  İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce hazırlıkları yürütülen `Yerli E-Pasaport, Yeni E-Mavi Kart ve E-Sürücü Belgesi` görsellerini paylaştı.

 • İlk atış Bakan Akar'dan: Milli torpido ile tam isabet

  İlk atış Bakan Akar'dan: Milli torpido ile tam isabet 22.03.2022

  Milli imkanlarla üretilen AKYA torpidosunun, TCG Preveze'den Milli Atış Sistemi MÜREN ile ilk kez gerçek hedefe atışı gerçekleştirildi. Milli Savunma Bakanı Akar'ın kullandığı yerli sistem hedefi tam isabetle vurdu.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, BAE'de gençlerle buluştu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, BAE'de gençlerle buluştu 16.02.2022

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BAE'de gençlerle buluşmasında, "Uzay, teknoloji, start-up şirketleri ve bilimsel iş birliği gibi alanlarda ortak çalışmalarımızı hızla geliştirmeliyiz" dedi.

 • HÜRKUŞ’ların HYEU modeli ilk kez görüntülendi

  HÜRKUŞ’ların HYEU modeli ilk kez görüntülendi 29.01.2022

  Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) tarafından tasarlanan, yerli ve milli imkanlar ile üretilen eğitim uçağı HÜRKUŞ’un HYEU modelinin Ateş Filo’ya teslim edilmek için gün sayıyor.

 • Keban HES'te 'yerli dokunuşla' 130 milyon liralık tasarruf

  Keban HES'te 'yerli dokunuşla' 130 milyon liralık tasarruf 26.01.2022

  Keban Barajı ve Hidroelektrik Santrali'nde (HES) yerli ve milli imkanlarla yürütülen rehabilitasyon projesiyle ünitelerin verimi yaklaşık yüzde 20 artırılırken, 130 milyon liralık da tasarruf sağlandı.

 • Türkiye'nin ilk cep uydusu fırlatma rampasında yerini aldı

  Türkiye'nin ilk cep uydusu fırlatma rampasında yerini aldı 13.01.2022

  Türkiye'nin Grizu-263A mini uydusu Türkiye saatine göre bugün 18.25'te ABD'nin Florida eyaletinde bulunan Cape Canaveral üssünden SpaceX firmasına ait Falcon 9 roketiyle uzaya fırlatılmak üzere hazırlandı.

 • Savunmada tarihi gün: Yeni tesisler açıldı

  Savunmada tarihi gün: Yeni tesisler açıldı 06.01.2022

  Türkiye'nin gururu Milli Muharip Uçak önemli bir adım daha atıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, uçağın üretileceği tesisin de yer aldığı 300 işletmenin açılışını gerçekleştirdi.

 • Türk savunma sanayii için tarihi gün

  Türk savunma sanayii için tarihi gün 05.01.2022

  Türk savunma sanayiinin marka projelerinden biri olan Milli Muharip Uçak için geri sayım sürüyor. MMU mühendislik merkezi başta olmak üzere hizmete girecek yeni tesisler, yerli ve milli savunma sanayii için bir dönüm noktası olacak.

 • Yerli üretim namlular yönünü ihracata çevirdi

  Yerli üretim namlular yönünü ihracata çevirdi 12.12.2021

  Yerli üretim orta kalibre namlu, atışlı test süreçlerini başarıyla tamamlayarak göreve hazır hale getirildi, çeşitli kalibrelerdeki ihracatın 2022 yılından itibaren yapılması hedefleniyor.

 • Milli Deniz Topu'nun test atışı başarılı

  Milli Deniz Topu'nun test atışı başarılı 02.12.2021

  Milli Deniz Topu'nun test atışı Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın "ateş serbest" talimatıyla başarıyla gerçekleştirildi.

 • Milli silah ve teçhizat, vatan nöbetine güç katıyor

  Milli silah ve teçhizat, vatan nöbetine güç katıyor 16.11.2021

  TSK'nın, Türkiye-İran sınır hattında kullandığı, Türkiye'de üretilen son teknolojik silah ve teçhizat, zorlu coğrafyada askerin hem güvenliğini hem hareket kabiliyetini artırıyor hem de alan taramasının hızlı şekilde gerçekleştirilmesini sağlıyor.

 • Bakan Akar: Türkiye savunma sanayide gücüne güç katmıştır

  Bakan Akar: Türkiye savunma sanayide gücüne güç katmıştır 11.11.2021

  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin artık dünyada çok az sayıda ordunun elde edebileceği yüksek teknolojinin sağladığı avantajlara ve operasyonel üstünlüğe kavuştuğunu söyledi.

 • Türkiye'nin yeni turbojet motoru geliyor

  Türkiye'nin yeni turbojet motoru geliyor 05.11.2021

  SOM ve Atmaca füzelerinde kullanılmak üzere geliştirilen KTJ-3200 motorundan daha verimli, yakıt sarfiyatı daha az bir turbojet motor geliştirilecek.

 • Gabar'a çok 'havalı' hediye: Baykar'dan maket İHA'lı sürpriz

  Gabar'a çok 'havalı' hediye: Baykar'dan maket İHA'lı sürpriz 27.10.2021

  Baykar Teknoloji Şirketi, yerli ve milli imkanlarla geliştirilen insansız hava araçlarının (İHA) yaklaşık 15 yıl önce ilk deneme uçuşlarının yapıldığı Şırnak'ın Akçay köyü ile komşu Kayaboyun köyün sakinlerine İHA maketi hediye etti.

Başa Dön