Fotoğraf Galerileri Etiket Sonuçları: Yerli ve Milli Teknolojiler

 • Hürjet montaja hazırlanıyor

  Hürjet montaja hazırlanıyor 12.04.2021

  TUSAŞ, kritik tasarımın tamamlanmasıyla jet eğitim uçağı Hürjet için yoğun şekilde detay parça üretimine geçti. Yıl sonunda montaj çalışmalarına başlanması hedefleniyor.

 • Yeni zırhlılar için seri üretime geçiliyor

  Yeni zırhlılar için seri üretime geçiliyor 17.03.2021

  Kara kuvvetleri ve jandarmanın kullanımına sunulacak yeni zırhlı araçlar Pars İzci 6x6 ve 8x8 için seri üretime geçiliyor. Araçlar 2022 yılında güvenlik güçleri tarafından kullanılmaya başlanacak.

 • Elektrikli ve insansız milli helikopter görücüye çıktı

  Elektrikli ve insansız milli helikopter görücüye çıktı 26.02.2021

  TUSAŞ’ın ilk kez görücüye çıkan Elektrikli ve İnsansız T-629 Taarruz Helikopteri sektörde büyük yankı uyandırdı. Sessiz olması nedeniyle muharebe sahasında şok etkisi yaratacak helikopterin TCG-Anadolu’da da kullanılması sürpriz olmayacak…

 • Türk SİHA'ları, 300 bin uçuş saatini başarıyla tamamladı

  Türk SİHA'ları, 300 bin uçuş saatini başarıyla tamamladı 22.02.2021

  Türkiye'nin ilk yerli ve milli Silahlı İnsansız Hava Aracı Bayraktar TB2, 300 bin uçuş saatini başarıyla tamamlayarak Türk havacılık tarihinde yeni bir rekora imza attı.

 • Yerli elektrikli sürücüsüz otobüs Bursa'da tanıtıldı

  Yerli elektrikli sürücüsüz otobüs Bursa'da tanıtıldı 11.02.2021

  Karsan Otomotiv Sanayii ve Ticaret A.Ş ile Adastec iş birliğinde geliştirilen yüzde 100 elektrikli ve sürücüsüz otobüs 'Otonom Atak Electric', Bursa'da tanıtıldı.

 • Kış tatbikatında tam isabet

  Kış tatbikatında tam isabet 11.02.2021

  Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK), Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri personelinin katılımıyla Kars'ta düzenlediği "Kış 2021 Tatbikatı"nın fiili bölümü, aralarında yerli üretimlerin de olduğu silah ve sistemlerin hedefleri tam isabetle vurmasıyla tamamlandı.

 • Meteorolojik veriler TOGG'a anlık iletilecek

  Meteorolojik veriler TOGG'a anlık iletilecek 11.02.2021

  Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) ile Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) arasında imzalanan protokol kapsamında, MGM verilerinin rota boyunca anlık olarak TOGG araçlarına iletileceğini söyledi.

 • Yerli mayın temizleme aracı MEMATT tüm testleri geçti

  Yerli mayın temizleme aracı MEMATT tüm testleri geçti 10.02.2021

  Askeri Fabrika ve Tersane İşletme AŞ (ASFAT) tarafından üretilen "Mekanik Mayın Temizleme Teçhizatı" (MEMATT) Azerbaycan'da tüm testleri geçti.

 • Türkiye'nin 10 yıllık milli uzay planı

  Türkiye'nin 10 yıllık milli uzay planı 09.02.2021

  Türkiye'nin uzay yolculuğu başlıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin 10 yıllık milli uzay planını paylaştı. Büyük bir heyecan uyandıran 10 yıllık milli uzay planının en dikkat çeken maddelerinden birisi de "Bir Türk vatandaşını uzaya göndermek" oldu. İşte Türkiye'nin 10 yıllık milli uzay planı...

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısına sürücüsüz otobüs ile gitti

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısına sürücüsüz otobüs ile gitti 01.02.2021

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısına, Türk mühendisleri tarafından geliştirilen dünyanın ilk seri üretim 4. seviye sürücüsüz elektrikli otobüsü Atak Electric ile gitti.

 • Üniversite öğrencisi Niğde Teknopark'ta mini "insansız su altı aracı" tasarladı

  Üniversite öğrencisi Niğde Teknopark'ta mini "insansız su altı aracı" tasarladı 12.01.2021

  OSTİM Teknik Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Mekatronik Bölümü 2. sınıf öğrencisi Utkucan Uyanık, Niğde Teknopark'ta mini "insansız su altı aracı" tasarladı.

 • Türkiye'nin ilk milli helikopter motoru TEI-TS1400'ün ikincisi de başarıyla çalıştırıldı

  Türkiye'nin ilk milli helikopter motoru TEI-TS1400'ün ikincisi de başarıyla çalıştırıldı 12.01.2021

  TUSAŞ Motor Sanayiinden (TEI) yapılan açıklamada, ilk yerli genel maksat helikopteri Gökbey'e entegre edilecek milli helikopter motoru TEI-TS1400'ün ilk prototipi TS3'ün ardından TS4'ün de başarıyla çalıştırıldığı bildirildi.

 • Türkiye'de 2020 nasıl geçti?

  Türkiye'de 2020 nasıl geçti? 18.12.2020

  İlk koronavirüs vakası görüldü, Ayasofya Camii yeniden ibadete açıldı, Karadeniz'de doğalgaz keşfedildi, İzmir depremle sarsıldı... İşte Türkiye'de 2020 yılında yaşananlar.

Başa Dön