Fotoğraf Galerileri Etiket Sonuçları: Yapay Zeka

 • 2022’de teknoloji dünyasında neler yaşanacak?

  2022’de teknoloji dünyasında neler yaşanacak? 04.01.2022

  Yeni yıl, internetin bir sonraki aşaması olarak kabul edilen meta evren de dahil olmak üzere 2021'de görülen birçok yeni teknoloji trendini beraberinde getiriyor. Yıldızı parlamaya devam edecek diğer teknolojiler ise, Web 3,0, yapay zeka, makine öğrenme, yüz tanıma, robotik olacak.

 • Çivi yazılarını yapay zeka okuyacak

  Çivi yazılarını yapay zeka okuyacak 28.12.2021

  Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Ankara Üniversitesinin iş birliğinde yürütülen çivi yazılı tabletlerin 3 boyutlu taranarak yapay zeka ile okunmasını kapsayan projenin tanıtımı başkentte yapıldı.

 • Ay nükleer reaktörle 'yıldızlararası istasyona' dönüşecek

  Ay nükleer reaktörle 'yıldızlararası istasyona' dönüşecek 22.11.2021

  ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), 10 yıl içinde Ay'a nükleer rektör yerleştirmeye yönelik cesur planını açıkladı. Bu reaktörle sağlanacak enerji, gelecekteki uzay araştırmalarının anahtarı olacak.

 • Tragger otonom test sürüşlerine hazırlanıyor

  Tragger otonom test sürüşlerine hazırlanıyor 06.09.2021

  Türkiye'de üretilen yüzde 100 elektrikli yeni nesil hizmet aracı Tragger, tamamen otonom hale getiriliyor. Sürücüsüz hizmet aracı, test sürüşleri tamamlandıktan sonra yurt dışı pazarına açılacak.

 • Türksat 5A Uydusu Hizmete Alma Töreni

  Türksat 5A Uydusu Hizmete Alma Töreni 28.06.2021

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türksat'ın Gölbaşı yerleşkesinde Türksat 5A Uydusu Hizmete Alma Töreni'ne katıldı.

 • Bilim, teknoloji ve ticarette yeni dönem başlıyor

  Bilim, teknoloji ve ticarette yeni dönem başlıyor 11.02.2021

  2020 yılında salgının getirdiği yeniliklerle oluşan deneyimler, 2021'in bilim, teknoloji ve ticaret trendlerine de yön verdi. Sağlıktan ticarete, ulaşımdan eğitime kadar hemen her sektörün teknolojik alt yapısı hızlı ve köklü bir değişime uğrayacak.

 • İlhamını sinemadan alan teknolojiler

  İlhamını sinemadan alan teknolojiler 05.02.2021

  Cep telefonları, akıllı saatler, tabletler, 3 boyutlu ekranlar…. Belki bugün günlük hayatın sıradan araçları. Ancak bir dönem, izleyicilerin hayallerini süslediler. O dönem mevcut teknoloji, anlatılanın yakınında dahi değildi. Ancak bu hayaller, teknolojiyi besleyen belki de en büyük kaynak oldu. İşte ilhamını sinemadan alan teknolojiler...

Başa Dön