Fotoğraf Galerileri Etiket Sonuçları: Pençe Operasyonları

 • Balıkesir şehidini uğurladı

  Balıkesir şehidini uğurladı 10.12.2021

  Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Yıldırım Harekatı bölgesinde teröristler tarafından yapılan saldırı sonucu şehit olan 29 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Ali Sarı'nın cenazesi, Balıkesir'in Edremit ilçesinde toprağa verildi.

 • Hakkari'de şehit asker için tören düzenlendi

  Hakkari'de şehit asker için tören düzenlendi 26.10.2021

  Pençe Yıldırım harekat bölgesinde el yapımı patlayıcının patlaması sonucu şehit olan İstikam Uzman Çavuş Yunus Emre Yalman için Hakkari'de tören yapıldı.

 • Gazi İbrahim Yüzer'in mutlu günü

  Gazi İbrahim Yüzer'in mutlu günü 08.07.2021

  Irak'ın kuzeyindeki Pençe Şimşek operasyonunda teröristler tarafından döşenen EYP'nin patlaması sonucu gazi olan Piyade Uzman Çavuş İbrahim Yüzer hayatını Funda Nur Baykuş ile tedavi gördüğü hastanede birleştirdi.

 • Pençe-Şimşek operasyonu gazisi İbrahim Yüzer evlendi

  Pençe-Şimşek operasyonu gazisi İbrahim Yüzer evlendi 07.07.2021

  Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Şimşek operasyonu sırasında, teröristlerce döşenen el yapımı patlayıcının (EYP) infilak etmesi sonucu gazi olan Piyade Uzman Çavuş İbrahim Yüzer, tedavisinin sürdüğü Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde evlendi.

 • Bakan Akar Irak'ın kuzeyindeki üs bölgesini ilk kez ziyaret etti

  Bakan Akar Irak'ın kuzeyindeki üs bölgesini ilk kez ziyaret etti 02.05.2021

  Hulusi Akar, Milli Savunma Bakanı olduktan sonra ilk kez Irak Kuzeyindeki Biliç Tepe Üs Bölgesini ziyaret etti. Akar, "Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonları başarılı bir şekilde devam ediyor. Şu ana kadar 44 terörist etkisiz hale getirildi" dedi.

 • Pençe-Yıldırım şehidi için tören düzenlendi

  Pençe-Yıldırım şehidi için tören düzenlendi 02.05.2021

  Pençe-Yıldırım Harekatı'nda şehit düşen asker için Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'nda sabah saatlerinde tören düzenlendi. Saygı duruşunun ardından şehidin öz geçmişi okundu, dua edildi. Şehit Asan, törenin ardından memleketine uğurlandı.

 • Şehit Teğmen Mehmet Kıvık, törenle memleketine uğurlandı

  Şehit Teğmen Mehmet Kıvık, törenle memleketine uğurlandı 27.04.2021

  Irak'ın kuzeyinde devam eden Pençe-Yıldırım Operasyonu'nda şehit olan Piyade Teğmen Mehmet Kıvık için Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığında düzenlenen törenin ardından memleketi İzmir'e gönderildi.

 • Türkiye, Gara şehitlerini uğurluyor

  Türkiye, Gara şehitlerini uğurluyor 15.02.2021

  Pençe Kartal-2 Harekat bölgesinde yer alan Gara'da terör örgütü PKK tarafından alıkonularak şehit edilen Türk vatandaşları, son yolculuğuna uğurlandı.

Başa Dön