Fotoğraf Galerileri Etiket Sonuçları: NASA

 • Astronot Kate Rubins inci kefali festivaline davet edildi

  Astronot Kate Rubins inci kefali festivaline davet edildi 24.04.2021

  Van Gölü'nün, NASA tarafından düzenlenen "Dünya Turnuvası" adlı fotoğraf yarışmasında birinci olmasıyla Vanlılar büyük sevinç yaşadı. Fotoğrafta imzası bulunan astronot Kate Rubins, inci kefali festivali için Van'a davet edildi.

 • NASA'nın Akyaka paylaşımı Muğlalıları gururlandırdı

  NASA'nın Akyaka paylaşımı Muğlalıları gururlandırdı 23.04.2021

  NASA, 22 Nisan Dünya Günü'nde resmi sosyal medya hesabından Muğla’nın Ula ilçesindeki Kadın Azmağı Deresi'yle ilgili paylaşım yaptı. Bu durumdan gururlandıklarını söyleyen Ula Belediye Başkanı sorumluluklarının artığını vurguladı.

 • Salda Gölü’ndeki çamur çukurları kapanmaya başladı

  Salda Gölü’ndeki çamur çukurları kapanmaya başladı 21.04.2021

  Turkuaz mavisi suyu ve beyaz kumsalı ile dünyaca ünlenen Salda Gölü'nün suyu, kuraklık nedeniyle 30 metre çekildi. Yaz aylarında ziyaretçilerin çamur banyosu için açtığı çukurlar da kapanmaya başladı. Salda Gölü'ne ilişkin yeni yasaklar da getirildi.

 • Önümüzdeki 10 yılın en büyük uzay projeleri

  Önümüzdeki 10 yılın en büyük uzay projeleri 20.04.2021

  Geçtiğimiz 10 yılda uzay araştırmaları alanında pek çok adım atıldı. Son olarak ABD Havacılık ve Uzay Ajansı'nın (NASA) Mars'taki "Ingenuity" adlı keşif helikopteri, ilk kontrollü uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi. Peki önümüzdeki 10 yılda uzay alanında neler yapılması planlanıyor. İşte geleceğin uzay takvimi...

 • Vanlılar birincilik sevincini yaşıyor

  Vanlılar birincilik sevincini yaşıyor 14.04.2021

  NASA tarafından düzenlenen "Dünya Turnuvası" adlı fotoğraf yarışmasında Van Gölü birinci oldu. Vanlılar birincilik haberi ile büyük sevinç yaşadı. Astronot Kate Rubins'e özel hediye edilmek üzere Van kedisi' hazırlandı, kahvaltıya davet edildi.

 • Van'da finale kalan 'Van Gölü' fotoğrafının heyecanı yaşanıyor

  Van'da finale kalan 'Van Gölü' fotoğrafının heyecanı yaşanıyor 12.04.2021

  ABD Havacılık ve Uzay Ajansının (NASA) düzenlediği "Dünya Turnuvası" adlı çevrim içi fotoğraf yarışmasında finale kalan uzaydan çekilmiş Van Gölü fotoğrafı, kentte büyük heyecana neden oldu.

 • Salda'da oluşan tahribatlar gölün ziyarete kapatılmasıyla yok olmaya başladı

  Salda'da oluşan tahribatlar gölün ziyarete kapatılmasıyla yok olmaya başladı 05.04.2021

  Burdur'un Yeşilova ilçesinde bulunan Salda Gölü'nde insan sağlığına iyi geldiği gerekçesiyle oluşturulan ve doğaya zarar veren çamur çukurları kapanmaya başladı. Geçen yıl 15 Ekim'de ziyarete kapanan göl kendini yeniledi.

 • Van Gölü'nün fotoğrafı NASA'nın favorileri arasında

  Van Gölü'nün fotoğrafı NASA'nın favorileri arasında 14.03.2021

  20 yılı aşkın sürede Uluslararası Uzay İstasyonunda (ISS) görev yapan astronotların çektiği 20 dünya fotoğrafından oluşan yarışmada, Van Gölü'nün uzaydan çekilen fotoğrafı da yer alıyor.

 • Çin ve ABD'nin Mars görevlerinden fotoğraflar

  Çin ve ABD'nin Mars görevlerinden fotoğraflar 08.03.2021

  Çin Ulusal Uzay İdaresi (CNSA), keşif aracı Tianwen-1 ile kaydettiği Kızıl Gezegen’in 3 ayrı yüksek çözünürlüklü fotoğrafını yayımladı. ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA) da keşif aracı Perseverance ile kaydettiği Mars fotoğraflarını paylaşmıştı. İşte o karelerden bazıları...

Başa Dön