Fotoğraf Galerileri Etiket Sonuçları: Kapadokya

 • Kapadokya’da ara tatil yoğunluğu

  Kapadokya’da ara tatil yoğunluğu 17.11.2021

  Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki öğrencilerin, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılının ilk ara tatili Kapadokya’da yoğunluğa neden oldu.

 • Kapadokya'yı 2 milyona yakın turist ziyaret etti

  Kapadokya'yı 2 milyona yakın turist ziyaret etti 05.11.2021

  Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya'yı yılın 10 ayında 1 milyon 917 bin 657 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.

 • Dağ bisikleti sporcuları Kapadokya'da yarıştı

  Dağ bisikleti sporcuları Kapadokya'da yarıştı 23.10.2021

  Türkiye'nin sıra dışı dağ bisikleti yarışı Red Bull Dawn till Dusk, yerli ve yabancı sporcuların katılımıyla Kapadokya'da başladı.

 • Kapadokya sonbahar renklerine büründü

  Kapadokya sonbahar renklerine büründü 18.10.2021

  Peribacaları, doğal kaya oluşumlarıyla kaplı vadileri, yer altı şehirleri, kayadan oyma tarihi manastırları ile Türkiye'nin gözde turizm merkezlerinden Kapadokya, sonbahar renkleriyle donandı.

 • Fotoğraf meraklılarının yeni tutkusu: Vinçte salıncak

  Fotoğraf meraklılarının yeni tutkusu: Vinçte salıncak 15.10.2021

  Türkiye'nin masalsı güzelliklerle bezeli turizm bölgesi Kapadokya'da, sıcak hava balonlarının renk kattığı manzarada fotoğraf çektirmek isteyenler için vinçlerle salıncak kuruluyor.

 • Kapadokya'da balonları izlemek isteyen turistler tepelere akın ediyor

  Kapadokya'da balonları izlemek isteyen turistler tepelere akın ediyor 03.10.2021

  Peribacaları ve doğal kaya oluşumlarıyla kaplı vadiler üzerinde sıcak hava balon turunun yapıldığı Kapadokya'da, yerli ve yabancı turistler henüz gün ağarmadan yollara düşüp balonların renklendirdiği manzarayı izleyebilmek için tepelerde yer bulma telaşına giriyor.

 • İç Anadolu'nun "Efes"i olmaya aday antik kenti: Mokissos

  İç Anadolu'nun "Efes"i olmaya aday antik kenti: Mokissos 25.09.2021

  Helenistik döneme uzanan tarihi ile "Kapadokya bölgesinin Efes'i" olmaya aday, "Nora" olarak da bilinen Mokissos Antik Kenti'nde kazı çalışmaları kapsamında ilk kazma vuruldu.

 • UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde Türkiye

  UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde Türkiye 13.09.2021

  Anadolu’nun dört bir yanında binlerce yıllık doğal ve kültürel miras bulunuyor. Bazıları o kadar değerli ki UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alındı. Listede Türkiye’den 19 kültür ve doğa varlığı yer alıyor.

 • 30 Ağustos'a özel üretilen ay yıldızlı sıcak hava balonu gökyüzünde

  30 Ağustos'a özel üretilen ay yıldızlı sıcak hava balonu gökyüzünde 30.08.2021

  Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde yerli sıcak hava balonu üreten firma tarafından hazırlanan ay yıldız desenli balonun tanıtımı yapıldı. Yerli sıcak hava balonu üreten Halis Aydoğan, "Bu anlamlı günde dünyanın en büyük uçan Türk bayrağını ülkemizde üretmenin gururunu yaşıyoruz" dedi.

 • Uluslararası 2. Kapadokya Sıcak Hava Balon Festivali başladı

  Uluslararası 2. Kapadokya Sıcak Hava Balon Festivali başladı 28.08.2021

  Peribacaları ve doğal kaya oluşumlarıyla kaplı Kapadokya'da bu yıl ikincisi gerçekleştirilen "Uluslararası Kapadokya Balon Festivali" çeşitli ülkelerden sıcak hava balon pilotlarının katılımıyla başladı.

 • Kapadokya'da "roket balon"un test uçuşu yapıldı

  Kapadokya'da "roket balon"un test uçuşu yapıldı 21.08.2021

  Nevşehir'in Ortahisar beldesinde sıcak hava balonu imal eden firma tarafından roket figürlü sıcak hava balonu üretildi. Test uçuşu başarıyla gerçekleştirilen "roket balon" gelecek hafta düzenlenecek olan "Uluslararası 2. Kapadokya Balon Festivali'nde uçacak.

 • Kızılçukur'da gün batımı

  Kızılçukur'da gün batımı 11.08.2021

  Kapadokya'da gün batımının en iyi izlenebildiği noktalar arasında yer alıyor Kızılçukur Vadisi. Nevşehir'in Ortahisar beldesinde bulunan vadi, günbatımını izlemek isteyen yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor.

 • 'Ihlara Vadisi' cam terastan izlenecek

  'Ihlara Vadisi' cam terastan izlenecek 09.08.2021

  Dünyanın en büyük kanyonları arasında yer alan, tarihi ve doğal güzellikleri bir arada bulundurması nedeniyle açık hava müzesini andıran Ihlara Vadisi, yapılacak cam teras ile bölgeyi ziyarete gelenlere seyir zevki yaşatacak.

 • Kapadokya’nın simge yapıları damlalara yansıdı

  Kapadokya’nın simge yapıları damlalara yansıdı 09.07.2021

  UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine 1985 yılında alınan, her yıl yerli ve yabancı çok sayıda turisti konuk eden, peribacaları ve balon turlarıyla ünlü Kapadokya, kültürel, tarihi ve doğal güzellikler arasında tatil yapmak isteyenlerce tercih ediliyor.

Başa Dön