Fotoğraf Galerileri Etiket Sonuçları: Evlat Nöbeti

 • Evlat nöbeti kar altında da sürüyor

  Evlat nöbeti kar altında da sürüyor 18.01.2022

  Dağa kaçırılan çocukları için HDP il binası önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır anneleri, kar yağışına rağmen evlatları için mücadele ediyor.

 • Hakkari'de annelerin eylemi sürüyor

  Hakkari'de annelerin eylemi sürüyor 03.12.2021

  Hakkari'de çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan aileler, partinin il başkanlığı önünde düzenledikleri eylemlerine bu hafta da devam ettiler.

 • Muş'ta evlat nöbeti tutan aile sayısı 15'e yükseldi

  Muş'ta evlat nöbeti tutan aile sayısı 15'e yükseldi 03.11.2021

  Muş'ta çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılmasından sorumlu tuttukları HDP'nin il başkanlığı önünde haftada bir gün eylem yapan 13 aileye iki aile daha katıldı.

 • İçişleri Bakanı Soylu: Evlatlarınıza sahip çıkıyorsunuz, sonuna kadar sizinleyiz

  İçişleri Bakanı Soylu: Evlatlarınıza sahip çıkıyorsunuz, sonuna kadar sizinleyiz 31.10.2021

  çişleri Bakanı Süleyman Soylu, dağa kaçırılan çocukları için her hafta HDP İl Başkanlığı önünde eylem yapan ailelerle bir araya gelerek, "Burada attığınız adımlar, yaptığınız direnç ve ortaya koyduğunuz irade, önünde saygıyla eğilecek bir iradedir." dedi.

 • Umut yolculuğuna çıkan baba Uşak'a ulaştı

  Umut yolculuğuna çıkan baba Uşak'a ulaştı 14.09.2021

  Terör örgütü PKK tarafından kızı dağa kaçırıldığı için İzmir'den Ankara'ya "Umut" adını verdiği yürüyüşe başlayan Mehmet Laçin, Uşak'a ulaştı.

 • Kızı dağa kaçırılan baba "Umut" yürüyüşüne başladı

  Kızı dağa kaçırılan baba "Umut" yürüyüşüne başladı 13.09.2021

  İzmir'de terör örgütü PKK'nın dağa kaçırdığı kızı için HDP İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan Mehmet Laçin, evladına kavuşmak amacıyla "Umut" adını verdiği Ankara yürüyüşüne, kent merkezi Konak'taki Atatürk Meydanı'nda bulunan Saat Kulesi önünden başladı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan Diyarbakır annelerini ziyaret etti

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Diyarbakır annelerini ziyaret etti 09.07.2021

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, evlat nöbetindeki Diyarbakır annelerini ziyaret etti. Erdoğan, "Biz bu işi asla bırakmadık, bırakmayacağız. Bizim de evlatlarımız var, torunlarımız var. Sizlerin acısı bizim acımızdır." dedi.

 • Diyarbakır anneleri evlat nöbetini kararlılıkla sürdürüyor

  Diyarbakır anneleri evlat nöbetini kararlılıkla sürdürüyor 06.04.2021

  Diyarbakır anneleri dağa kaçırılan çocukları için HDP İl Başkanlığı binası önündeki evlat nöbetini kararlılıkla sürdürüyor.

 • HDP binasından PKK ajandası çıktı

  HDP binasından PKK ajandası çıktı 06.11.2020

  Diyarbakır'da 22 Ekim'de HDP İl Başkanlığına yapılan operasyonda, içinde PKK'lı teröristlerin bilgilerinin yer aldığı bir ajanda bulundu. Ajandada, HDP binası önünde eylem yapan birçok ailenin, PKK tarafından alıkonulan çocuklarının bilgileri de var.

Başa Dön