Fotoğraf Galerileri Etiket Sonuçları: Enerji

 • Avrupa'da enerji krizi yeni bir dönemin kapısını aralıyor

  Avrupa'da enerji krizi yeni bir dönemin kapısını aralıyor 31.05.2022

  Rusya'nın Ukrayna'ya açtığı savaşın ardından Moskova'ya gelen yaptırımlar ve küresel enflasyondaki artış nedeniyle Avrupa'nın pek çok ülkesinde enerji kriziyle mücadele planları devreye sokuldu. Almanya duş süresini kısaltmayı tavsiye ederken, İtalya ve İspanya'da klimalara müdahale geldi. Fransa ise enerji krizinin yeni bir protesto dalgası oluşturacağını tavsiye ediyor.

 • Enerji timlerinin 2 metrelik karda zorlu mesaisi

  Enerji timlerinin 2 metrelik karda zorlu mesaisi 14.03.2022

  Tokat'ta kar kalınlığının yer yer 2 metreye ulaştığı bölgelerde ekipler, enerjinin sürmesi için nakil hatlarında özveriyle görev yapıyor.

 • Elektrik hatlarındaki kar ve buz temizleniyor

  Elektrik hatlarındaki kar ve buz temizleniyor 11.03.2022

  Kar ve soğuk havanın etkili olduğu Ardahan'da enerji hatlarındaki kar ve buzu sık sık temizleyen elektrik arıza ekipleri, bölgede yaşayanların karanlıkta kalmaması için çabalıyor.

 • "Çoruh'un gerdanlıkları" ekonomiye 2,6 milyar lira kazandırdı

  "Çoruh'un gerdanlıkları" ekonomiye 2,6 milyar lira kazandırdı 31.01.2022

  Artvin'de, "Çoruh'un gerdanlıkları" olarak adlandırılan Muratlı, Borçka, Deriner ve Artvin barajlarında geçen yıl 2 milyar 744 milyon kilovatsaat enerji üretimi karşılığında 2 milyar 579 milyon lira gelir sağlandı.

 • Kesintisiz enerji için yoğun mesai

  Kesintisiz enerji için yoğun mesai 27.01.2022

  Doğu Akdeniz'in önemli ticaret merkezlerinden Mersin ve Adana'da, kar ve rüzgar nedeniyle elektrik dağıtım şebekelerinde oluşan arızaların giderilmesi için Toroslar Elektrik Dağıtım AŞ (Toroslar EDAŞ) ekiplerince karlı kaplı arazilerde yoğun mesai harcanıyor.

 • Başkent EDAŞ kesintisiz enerji için görev başında

  Başkent EDAŞ kesintisiz enerji için görev başında 25.01.2022

  Başkent Elektrik Dağıtım AŞ (Başkent EDAŞ) ekipleri, Batı Karadeniz'de etkili olan kar yağışından tüketicilerin etkilenmemesi için zorlu arazi ve hava şartlarında görev yapıyor.

 • Kuzey Makedonya'da enerji krizi

  Kuzey Makedonya'da enerji krizi 03.12.2021

  Kuzey Makedonya'da, termik santralin kömür ihtiyacının karşılanamaması, elektrik santrallerinin ise doluluk oranlarının düşüklüğü nedeniyle enerji krizi yaşanıyor.

 • Fosil yakıtların yerine geçecek enerji kaynakları

  Fosil yakıtların yerine geçecek enerji kaynakları 20.10.2021

  İklim değişikliğinin olağan dışı hava olaylarını körüklemesi ve petrol sızıntısı gibi çevresel felaketler, vahşi yaşamı ve insan sağlığını tehdit ediyor. Risklerin en aza inmesi ise dünyanın fosil yakıtlardan uzaklaşmasını sağlamakla mümkün. Peki fosil yakıtların yeri nasıl doldurulabilir? İşte gelecekte fosil yakıtın yerine geçecek 5 alternatif enerji kaynağı.

 • Erdoğan'ın ziyareti Akkuyu NGS'nin Türk mühendislerini heyecanlandırdı

  Erdoğan'ın ziyareti Akkuyu NGS'nin Türk mühendislerini heyecanlandırdı 20.09.2021

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Mersin programı kapsamında bir araya geldiği Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nde (NGS) çalışan Türk mühendisler, Türkiye'nin ilk nükleer santrali olacak projede yer alarak ülkelerine hizmet etmenin gururunu yaşıyorlar.

 • Keban Barajı ve HES ülke ekonomisine 151 milyar lira katkı sağladı

  Keban Barajı ve HES ülke ekonomisine 151 milyar lira katkı sağladı 11.09.2021

  Türkiye'de 47 yıldır kesintisiz enerji üretimini sürdüren Keban Barajı ve HES, ülke ekonomisine katkısı 151 milyar lira olarak hesaplandı.

 • Akkaya Barajı gölündeki arıtma tesisinde sona gelindi

  Akkaya Barajı gölündeki arıtma tesisinde sona gelindi 17.06.2021

  Niğde Belediyesince yaptırılan Akkaya Baraj gölünü eski günlerine kavuşturacak biyolojik arıtma tesisinde bakteri üretmek için su alımına başlandı.

 • “Güneşin ve rüzgarın enerji potansiyeli küresel enerji ihtiyacının 50 katını karşılayabilir”

  “Güneşin ve rüzgarın enerji potansiyeli küresel enerji ihtiyacının 50 katını karşılayabilir” 10.06.2021

  Dünyanın güneş ve rüzgar enerjisi potansiyelinin mevcut enerji ihtiyacının 50 katından fazla olduğu açıklandı. Rebecca Byrnes, "Engel artık ne ekonomik ne de tekniktir. En büyük zorluğumuz siyasidir" dedi.

 • İftar ve sahur sofralarının vazgeçilmezi: Hurma

  İftar ve sahur sofralarının vazgeçilmezi: Hurma 11.04.2021

  11 ayın sultanı Ramazan'a sayılı günler kala sofraların gözdesi hurma tezgahları süslemeye başladı. Türüne, büyüklüğüne göre fiyatları çeşitlilik gösteren hurma insan sağlığına da birçok fayda sağlıyor.

 • Antalya'nın stadyumu 600 hanenin elektrik ihtiyacını karşılıyor

  Antalya'nın stadyumu 600 hanenin elektrik ihtiyacını karşılıyor 19.03.2021

  Antalya'da 2015'te yapımı tamamlanan 33 bin kişilik stadın çatısındaki panellerden üretilen elektrikle 600 hanenin yıllık enerji ihtiyacı karşılanıyor.

Başa Dön